638 Shares 7001 views

„Tehnoblok standardowa”: cechy techniczne grzejnika

Firma „Technonikol” jest jedną z najbardziej popularnych w Rosji wśród producentów materiałów budowlanych. Wśród wełny mineralnej izolacji termicznej jest „Tehnoblok”.


„Tehnoblok” i jej gatunki

„Tehnoblok” – wełna mineralna, która składa się z włókien bazaltowych. Jest on stosowany do izolacji cieplnej budynków przy instalacji warstwowy murze lub pod dekoracją fasad. Ze względu na specjalne dodatki „Tehnoblok” oferuje lepszą wydajność w porównaniu do tradycyjnej wełny mineralnej. Jego zalety są następujące:

 1. Nie wchłania wilgoci.
 2. Nie palić.
 3. Posiada wysoką gęstość.
 4. Posiada wysoką trwałość.
 5. Oddychająca.
 6. Ma długą żywotność.
 7. Łatwe do zainstalowania.
 8. Jest dobrym izolatorem termicznym i dźwięku.
 9. Nie boi się gryzoni i owadów.

Wśród niedociągnięć można zidentyfikować tylko stosunkowo wysokie koszty. W zależności od gęstości są trzy rodzaje materiałów:

 • "Tehnoblok Standard". Specyfikacje tego typu w zależności od gęstości, która jest 40-50 kg / m3. Ta liczba pozwala materiału zmniejszy się do 10% objętości pod obciążeniem.
 • "Optima". Ma gęstość 60 kg / m3. Sprężony pod obciążeniem tylko 8%. Posiada zdolność do całkowicie odzyskać swój kształt.
 • "Tehnoblok Prof". Kurczy się w 5% całkowitej objętości. Jej gęstość wynosi 65-70 kg / m3.

"Tehnoblok Standard": specyfikacje techniczne

Izolacja od rodzaju wytwarzanego w rozmiarze 100h50h3 cm bloki i 120h60h20 cm. Chociaż dużej grubości, materiał można łatwo ciąć nożyczek lub noża. To znacznie upraszcza proces instalacji. „Tehnoblok standardowa”, którego parametry techniczne odpowiadają standardom państwowych, jest dobrym izolatorem termicznym i pochłaniacz dźwięku. Jest on odporny na działanie środków chemicznych, wilgoci, mikroorganizmów i gryzoni.

Materiał nie pali się, ale może wytrzymać w zakresie temperatur od -60 ° C do + 200 ° C. Żywotność wynosi 80 lat. „Tehnoblok Standart właściwości techniczne, które utrzymują się przez cały okres użytkowania, mogą być wykorzystywane w różnych dziedzinach:

 1. Budowa mieszkań i budynków przemysłowych.
 2. Jako warstwy środkowej z warstwami muru.
 3. Jako przegrody izolacyjne, fasady, piwnicach, strychach, garaży i podobne.

Używanie „Tehnobloka”

Izolacja „Tehnoblok Standard” jest umieszczone na czyszczonej powierzchni. W montowanym na ścianie ramy, która jest umieszczona i izolacji. Wstępne maty z wełny mineralnej i ścianę nanosi się kompozycją klejową. Po rozpuszczeniu grzejników suszenia dodatkowo zamocowana za pomocą kołków, w oparciu o szybkość 5-8 części w przeliczeniu na 1 m2. Top „Tehnobloka” miażdżone hydroizolacji dla ochrony przed wilgocią. Może być stosowany do tynku.