598 Shares 9861 views

Co to jest – pełna nazwa Staś?

Pełna nazwa Staś – Stanisław. Ten polski pseudonim ma jednak pochodzenia słowiańskiego. Jest on utworzony przez połączenie dwóch słów: „stan” – i stać się „chwała” – chwała, chwalebny. Stąd kilka wariantów tłumaczenia: „r chwały”, „staje się miły”. Nazwa ta została szeroko rozpowszechniona w Polsce, ale z biegiem czasu stało się modne w Rosji, na Ukrainie i Białorusi.


Od pełnej nazwy Staś – to Stanisław, forma samica i to pseudonim został ukształtowany przez dołączenie do męskiej pełną nazwą jest żeńskie końcówki. Rezultatem jest Stanislaus!

Beyonce – jest Nastya? Ale dlaczego?

Ogólnie rzecz biorąc, nazwa Beyonce – pochodzi zdrobnienie wersję samca Stas. Więc zwykle określane jako rodziny chłopca. Wraz z dzieckiem Stacey można powiększać lub Stasik Stasyushkoy … Dziś, można często usłyszeć od nastolatka lub młoda kobieta, jej nazwa jest Beyonce … Jednak to nie Stanislaus! Ona jest najczęstszą … Nastya (Anastasia)! Co się stało? Gdzie nagle nie było pokrewieństwo między tymi nazwami?

Fakt, że pełna nazwa Stasia nie zawsze brzmi jak wcześniej wskazano. Często on i jego paszport pozostaje Staś (zostanie to omówione w dalszej części). W tym przypadku możemy mówić o adjacency dwóch nazwisk. Co ciekawe, nie był zaangażowany, a trzecia nazwa – Anastasia! Spójrz: Anastasia – to forma żeńska od Anastas (każdy pamięta polityk Anastas Mikojan). Jednak ta nazwa jest już przestarzały i uproszczone do Stasia. Okazuje się, że oba te przezwiska mają ten sam rdzeń – „Stacha”, tylko w pierwszym przypadku, to jest uzupełniony przez innych morfemów, zwracając się do Anastasia, a w drugim – staje się niezależna i nazwisko (Stach). Pełna nazwa tego człowieka nie jest podobna do tej samej kobiety. Ale ich skrócone formy są uważane za powiązane ze sobą. Faktem jest, że na podstawie dwóch głównych bohaterów korzenia „Stasia” – „s” i „t” pochodzi pewną grę słów: Anastasia = Staś. Fakt ten został wprowadzony w nowych trendów w modzie dla nazwy – a mianowicie, w imię uproszczenia Nastya do Beyonce.

Niektóre źródła twierdzą, że „Upgrade” było spowodowane rosyjskiego piosenkarza Anastasia Zadorozhnaya. Jest to jeden z pierwszych wziął sobie „Stasia” pseudonim. A potem, jak mówią, jedziemy … Dziś każdy drugi dziewczynka o imieniu Nastya preferuje odpowiedzieć Stasya … To „arytmetyka”, moi przyjaciele!

Stanisław – Staś to czy Glory?

Ten problem można oglądać na dwa sposoby. Fakt, że jest to paradoks. Spójrz: w krótkim samo- nazwie Glory w większości przypadków istnieją pewne długa forma: Wiaczesław, Jarosław, Światosław Rostislav, Bořislav, Mścisława, Dobroslav, nawet … Władysław i Stanisław!

Ale to nie znaczy, że wszystkie z powyższych form nazw będą obowiązkowo zredukowane do chwały!

Skąd takie sprzeczności? Tutaj wszystko jest względne, przyjaciół. Z punktu widzenia prawa opadania i kombinacji imion, każdy osobno wzięte wyżej wymieniony długo postać ma swój własny samodzielne cięcie, na przykład, Jaroslav – to Yarik i Światosław – Svyatik Vladislav – Vlad i Rostislav – Rostik. Inną rzeczą, gdy rodzice dziecka, nie zważając na jakiekolwiek przepisy i zasady, od samego początku może się zgodzić i negocjować krótki formularz jego nazwy – Fame. W tym przypadku, akt urodzenia one wprowadzić, na przykład, Vladislav, a skróconą nazwać to sława. To samo z Stanisława … Następnie, to „za kulisami” krótka forma staje się dominujący.

Nawiasem mówiąc, pełna nazwa Staś z tego samego powodu mogą być takie same krótkie: Szczęśliwy tata idzie do organów urzędu stanu cywilnego, i wejść w dokumentach Staś nie Stanisława. Gdy dziecko osiągnie wiek 14 lat, dostaje paszport na nazwisko, powiedzmy, Stas Siergiejewicz, nie Stanisława Siergiejewicz. I znowu, wraz ze Stasiem jest teraz zyskuje na popularności w imię chwały tytułowych żeńskich odmian! Pamiętaj piosenkarka chwałę?