815 Shares 2935 views

Jak otworzyć wiersz polecenia

Jeśli szukasz informacji na temat, jak otworzyć wiersz polecenia, jest prawdopodobne, że trzeba go do pewnych konkretnych celów. To bardzo proste, a następnie będzie dokładnie tak, jak się uczyć. Od tego czasu wszystko zostanie wyjaśnione do początkujących, ktoś, informacja ta może wydawać się oczywiste.


Spójrzmy na to, że w ogóle jest wiersz polecenia, jakie są jego zalety i wady. Konsola jest oparty na tekście ludzka interakcja z systemem operacyjnym. Układ graficzny z jego przyczyny, w przypadkach, gdzie tradycyjne metody nie można rozwiązać problemu lub jego rozwiązanie wymaga dużo czasu. W trakcie użytkowania, nie są zalety i wady w wierszu poleceń. Wśród pierwszych można zidentyfikować

– zdolność do polecenia wywołać poprzez naciśnięcie kilku przycisków,

– zarządzanie programami, które nie mają własnego graficznego interfejsu użytkownika,

– Natychmiastowy dostęp do instrukcji.

Główną wadą, która stała się powodem odmowy użytkownik tej interakcji jest nieprzyjazny interfejs, tak jak zespół trzeba się nauczyć lub skorzystać z porad.

Jak otworzyć wiersz polecenia

Po pierwsze, konieczne jest, aby poradzić sobie z tym, co jest wiersz poleceń. W swej istocie jest narzędziem, które pozwala na uzyskanie dostępu do zarządzania systemem operacyjnym za pomocą bezpośredniego wprowadzania poleceń. Niektóre dobrze znane, że najwcześniej system operacyjny może pracować tylko w trybie wiersza poleceń. Więc kopiowania lub przenoszenia plików, uruchamianie gier i programów, przeprowadzono szereg zadań biurowych. Zgodnie z tradycją, narzędzie pozostaje w systemie operacyjnym. Teraz może to być wykorzystywane do tych lub innych celów, a więc dalej dowiesz się, jak otworzyć wiersz polecenia. Są to jedne z najbardziej wygodny i popularny sposób na wywołanie z linii poleceń.

Pierwsza metoda pozwala zrobić to za pomocą skrótu w menu systemu. Jeśli po prostu kliknij na ikonę, linia poleceń zostanie otwarty bez praw administratora, bo może trzeba użyć to jest z tymi prawami. Dlaczego przywileje administratora? Bez nich, niektóre zespoły mogą być po prostu wybitny, to znaczy, nie będzie dostępu do nich. Aby rozpocząć z takich praw powinien wychować skrót menu kontekstowego, aby wybrać „Od administratora.” W każdym przypadku, interpreter jest uruchamiany w ten sposób górna otwiera ścieżkę, która prowadzi do folderu profilu systemu operacyjnego. Jest to katalog , i będzie służyć jako punkt wyjścia do realizacji poleceń wejściowych.

Jest to kolejny bardzo wygodny sposób, aby otworzyć wiersz polecenia w systemie Windows 7, który niewiele osób wie. Jest to konieczne, gdy dzwonisz z menu kontekstowego dowolnego folderu lub skrót przytrzymaj klawisz Shift, który zostanie otwarty w prosty i rozwiniętym menu, gdzie zostaną zaprezentowane kilka dodatkowych elementów. To miejsce, gdzie można znaleźć nasz zespół.

Jeśli jesteś zainteresowany w alternatywny sposób, aby otworzyć wiersz polecenia, można użyć specjalnego okna „Run”, który jest otwierany przez naciśnięcie kombinacji klawiszy Win + R. W tym oknie można wpisać cmd, polecenie to nazwa kodowa dla wiersza poleceń, po czym zacznie. Wprowadzenie tej opcji będzie również bez praw administratora. Można to zrobić wpisując odpowiednie polecenie w menu „Start”, a następnie wybrać tam odpowiedni program. Jeśli zastanawiasz się, jak otworzyć folder z linii poleceń, to wymaga specjalnego polecenia: drzewo C.

Inny sposób polega na otwarciu bezpośrednio. Aby to zrobić, po prostu trzeba znaleźć plik: C: Windowssystem32cmd.exe, że będzie uruchomić wiersz polecenia.

Jak widać, kwestia, jak otworzyć wiersz polecenia, istnieje kilka odpowiedzi. Zestaw działań zaproponowanych w każdej metodzie, nie jest szczególnie trudne, więc nawet początkujący będą w stanie poradzić sobie z tym zadaniem.