624 Shares 9089 views

Płytowe wymienniki ciepła „Ridan”: specyfikacje techniczne

Pierwsze płytowe wymienniki ciepła pojawiły się w 6 wieku pne. e. Od 2 do 12 wieku, urządzenia te były jednowarstwowe, ale aby zmniejszyć ich rozmiar, postanowiono dokonać wielokrotnego jednostek. Takie urządzenia są stosowane do dziś. Jednak były one znacznie lepsze. Dlatego zostały one stosowane w różnych gałęziach przemysłu i działalności człowieka, urządzenia te są stosowane tam, gdzie zachodzi wymiana ciepła z płynu do substancji gazowych. Jednak przed zakupem prowizji ważne jest, aby zrozumieć właściwości technicznych, które zostaną omówione poniżej.

Płytowe wymienniki ciepła „Ridan” jest jednym z najbardziej popularnych. On jest w stanie pracować z różnymi cieczami, w tym agresywne. Uszczelki te urządzenia są wykonane z niezawodnych i wysokiej jakości materiałów, które przedłuża żywotność urządzenia.

Szczegółowy płytowych wymienników ciepła, w odniesieniu do obszaru i wymiany ciepła płyty

Płyta wymienniki ciepła znak „Ridan” wystawione na sprzedaż w dość szerokim zakresie rozmiarów. Na przykład, wzór NN № płyta 04 posiada powierzchnię, która jest równa 0,042 m 2, przy czym powierzchnia wymiany ciepła w tym przypadku 3696 m 2. W których średnica wynosi 32 mm. Jeżeli mówimy o model LV № 21, w tym przypadku, pierwszy parametr jest równa 0,24 m 2, a drugim – 56,16 m 2, a średnica wynosi 100 mm. Płyta „Ridan” wymiennik ciepła jest przeznaczona do sprzedaży również numer modelu LV 65 O / C-10. W tym przypadku pierwsza z parametrów wymienionych powyżej 0,68 m2, drugi – 472,6 m2, podczas gdy średnica 200 mm.

Wymiennik ciepła z jednego z najbardziej imponujące obszarach płyty – jest NN № 210. Pierwszy parametr jest ona 2205 m 2, drugi parametr jest równy 2037,42 m2, a średnica wynosi 400 mm. Płyta „Ridan” Wymiennik ciepła jest wytwarzana w rozłożonej. Produkcja ta w dzisiejszej Rosji jest jednym z największych. Przed zakupem sprzętu powinny być badane dalej, zbadał specyfikacji technicznych. Na ogół, różnią się one tylko w średnicy i powierzchni płyty i wymiany ciepła.

Dodatkowe parametry techniczne modelu płyty 04 LV №

Płytowy wymiennik ciepła „Ridan” powinna być rozpatrywana przez Ciebie przed dokonaniem zakupu. Pozwoli to, aby zdecydować, czy jego właściwości są odpowiednie dla określonego systemu. Na przykład, wzór NN №08 kontroler 32, który jest stosowany do wymiany gazów lub płynów w systemach ogrzewania ma pewne cechy charakterystyczne, należy odróżnić między nimi:

  • Stabilność podczas pracy;
  • niezawodność;
  • wysoka jakość montażu;
  • trwałość;
  • przystępnej cenie.

Zakres temperatur działania urządzenia w zakresie od -30 do + 200 ° C następujące substancje opierają uszczelkę:

  • Nitryl.
  • Silikon.
  • EPDM.
  • Viton.

W odniesieniu do maksymalnego ciśnienia roboczego, nie powinno wydawać się wyższe niż 25 barów. Dopuszczalna liczba płytek w urządzeniu wynosi od 5 do 90 części.

Dodatkowe zalety modelu

Jeśli jesteś zainteresowany w płytowym wymienniku ciepła „Ridan”, to powinieneś wiedzieć, że płyta działa jako jego główny element. Z tego urządzenia jest możliwość zapewnienia bardzo wydajny wymiennik ciepła, aby ogrzewać gaz lub ciecz chłodzącą. Powyżej opisanych urządzeń jest powszechnie stosowany w dużych zakładach produkcyjnych, małych przedsiębiorstw i innych organizacji.

Główną zaletą jest łatwość wykonania wymiennika ciepła. Dodatkowe korzyści można uznać za łatwe do zainstalowania i ekonomiczne. Ważne jest zwrócenie uwagi na wciąż stosunkowo wysoką odporność na skalę i depozytów, które mogą powstawać na nośnik ciepła.

Dane techniczne i charakterystyka wymiennika ciepła marki NN № 42 Kontrola 150-10

Płytowy wymiennik ciepła „Ridan” oferowane do sprzedaży w szerokim zakresie. Należy między innymi wybrać model, który został wymieniony w podtytule. Jest to urządzenie, które może mieć liczbę półek w zakresie od 11 do 686 części. Konstrukcja stosowane drążki kierownicze, których liczba jest równa 8.

W roli środowiska na rzecz wody destylowanej. Dosyć istotnym parametrem, aby obliczyć moc w przypadku tego parametru opisuje model 4.000.000 kcal / h. Temperatura na wylocie może wynosić 100 ° C, w odniesieniu do nośnika w celu ogrzania jego temperatura może być równa do 85 ° C na wlocie do medium może być równoważne do 160 ° C, w odniesieniu do ogrzanej wody, jej temperatura powinna być równa około 70 S.

Zasada działania płytowego wymiennika ciepła marki „Ridan”

Płytowe wymienniki ciepła „Ridan HH 04” działa na pewnych zasadach, które jest transfer ciepła z gorącego chłodziwa do ogrzewanego środowiska. Proces ten wiąże się z falistych płyt stalowych, które znajdują się w ramce i powiązanych ze sobą w pakiecie. Odejmowalna płytowy wymiennik ciepła „Ridan” przewyższa płynu, które poruszają się w kierunku siebie nawzajem, jednocześnie zapewniając zwrotnym.

Tam, gdzie to jest możliwe, aby przepływ, to płytka stalowa lub gumowa uszczelka, to ta cecha budowy i eliminuje mieszanie cieczy. Wszystkie tablice są identyczne, a każda z nich jest stosowane w stosunku do drugiej w temperaturze 180 ° C, więc skurcz opakowania są utworzone kanały, przez które przepływa ciecz dokonujących wymiany ciepła. Taki układ zapewnia płyty naprzemiennie gorących i zimnych kanałach.

Płytowy wymiennik ciepła „Ridan”, którego charakterystykę przedstawiono powyżej ma postać płytki i pofalowanie ilość, która będzie zależała od wymagań eksploatacyjnych urządzenia.

wniosek

Specjalny rodzaj płytowych wymienników stoisk monoblock, jest ona wykorzystywana w systemie dostarczania wody gorącej dwustopniowym. Taki płytowy wymiennik ciepła „Ridan”, którego cechy już wspomniano powyżej, posiada on sześciu portów, jak i w dwóch etapach, które są umieszczone w jednej obudowie. W porównaniu z takim urządzeniem oddzielnych wymienników ciepła monoblok ma niższą cenę i zwartość.