708 Shares 5679 views

Sos Classic „Tartar”: przepis, rekomendacje i opinie

Jak zrobić słynny sos „Tartar” jest klasycznym? Przepis z krok po kroku opis napełniania zostaną przedstawione Państwu poniżej.


Przegląd

Co to klasyczny sos „Tartar”? Rzekomo doświadczonych kucharzy, jest zimno napełnienia kuchni francuskiej. Ona jest z gotowanych żółtek (gotowane) jaj i świeże zielone cebuli i oleju roślinnego. Służył sos do ryb, owoców morza i zimnej pieczeni i pieczeni wołowej.

Istnieje kilka opcji pod uwagę odlewania gotowanie. Jednak większość gospodyń domowych wolą korzystać z klasycznej wersji.

Sos „Tartar”: przepis

W domu (jak zrobić to wypełnić, będziemy teraz) tak sos nie gorzej niż to, co serwowane jest w kawiarni i restauracji. Dlatego wielu gospodyń domowych często przygotować go przed uroczystej kolacji.

Jakie składniki powinna być zarezerwowana zrobić klasyczny sos tatarski „”? Receptą napełniania wymaga zakupu:

 • oleju roślinnego zapachu – około 120 ml;
 • świeżego kurczaka jajko – 1 szt;.
 • jaja, gotowane na twardo – 2 szt.;
 • pestki oliwek – około 6 sztuk;.
 • kaparowo – około 5 sztuk,.
 • ogórki – 3 szt.;
 • ząbki czosnku – 1 szt.;
 • Dijon gorczyca – 5 łyżeczki;
 • sok z cytryny – 1 połówki;
 • sól, pieprz – dodać własną.

Sposób wytwarzania

Gdzie powinien zacząć gotować klasyczny sos tatarski „”? Przepis uważane odlewanie wymaga zastosowania dogodnej dużej kubka, z wieczkiem lub A puszek pół litra. W jej złamać jedno jajko i dodać musztardę mokro. Wymieszać składniki, one kruszyć jak wstępnie gotowane żółtka. Następnie, do mieszaniny dodaje się olej roślinny.

Tak szybko, ponieważ wszystkie główne komponenty będą znajdować się w naczyniu, jest on zanurzony w mieszalniku i mieszano aż do uzyskania masy, dopóki nie zostanie przekształcona w jednorodnej emulsji i dobrych zgęstnieje.

Ostatnim etapem

Jak przygotować klasyczny sos tatarski „”? Przepis wymaga odlewania soku zimno cytrynowy dodane do otrzymanej zagęszczonej masy. Odbywa się to w ostateczności. Również prawie gotowy sos spread posiekane kapary, korniszony, oliwki i czosnek. Re ubijając wszystkie składniki miksery, osiągnąć swój pełny jednorodności. Jest też ostateczna emulsja do smaku Dodać pieprz i sól.

Jak przedstawia tabela?

Teraz, gdy wiesz, jak zrobić to klasyczny sos domowej roboty „Tatara” z marynaty. Podawać gotowego odlewu do stołu powinny być po prostu zimno. Nalała ryby, owoce morza lub smażonego mięsa.

W przypadku, gdy sos klasyczny „Tatar”, którego receptura została opisana powyżej, nie jadł od razu, wtedy zaleca się zachować obcisłe pojemnikach w lodówce. Trwałość napełniania wynosi nie więcej niż jeden tydzień.

Inny przykład wykonania Food

Klasyczny sos „Tatar”, którego receptura musi wiedzieć każda kobieta, jest bardzo gęste i smaczne nadzienie. Jednak do jego właściwego przygotowania, trzeba specjalnych umiejętności kulinarnych. Dlatego wielu początkujących kucharzy użyć bardziej uproszczony przepis na ten sos.

Tatar na bazie majonezu – nadzieniem, która wykonana jest bardzo łatwe i proste. Aby zrobić to w domu, musimy następujące produkty:

 • grubość wysokokaloryczne majonez – 150 g;
 • ogórki domowych lub przechowywania zakupionych – 30 g;
 • kapary i świeże zielone cebuli posiekanej – 1 dużej łyżki;
 • sok z cytryny – około 2 duże łyżki;
 • pieprz i sól kuchenna – stosuje się do własnych upodobań.

Wytwarzanie składnika

Przed przygotować zimne syta, powinny być traktowane ze wszystkimi składnikami. Najpierw przygotowuje marynaty. Są one dokładnie przemyto, a następnie tnie pępków i bardzo drobno posiekanej konwencjonalny nóż. Również oddzielnie cięte świeże zielone cebule i kaparami.

Sposób wytwarzania

W przeciwieństwie do klasycznych sosie tatarskim na bazie majonezu jest znacznie szybsze. Ponadto, na jego przygotowanie nie musi nabyć wiele różnych produktów.

Tak szybko, jak ogórki, kapary i zielonej cebuli są mocno zgnieciony, ich rozprzestrzenianie się w ogólnym miski i zalać majonezem tłuszczu. Jako takie, elementy pokryte pokrywką i wysłany do lodówki na około pół godziny.

Po tym czasie, składniki dodać sok z cytryny i wlać do smaku solą i pieprzem. Aby uzyskać równomierne i gęsty emulsję przeniesiono energicznie wszystkich składników przy blendera lub halo.

służyć

Podobnie jak w poprzednim receptury sosu „Tartar” na bazie majonezu okazuje się bardzo gęsty i pachnący. O masie jednorodności, jest przekazywane bezpośrednio do tabeli wraz z ryb, mięsa lub owoców morza. Jeżeli takie nadzienie wytwarza się wcześniej, szerzenie się w pojemniku z pokrywą i przesyłany do komory chłodniczej. Przechowywać domowy sos „Tartar”, co nie powinno być więcej niż 7 kolejnych dni.

Zalecenia i opinie

Według opinii kucharzy, sos „Tartar” – to jest bardzo smaczne i aromatyczne nadzienie, które mogą dać wyrafinowany smak absolutnie każdą potrawę. Jeśli jesteś długoletni fan masy, to na pewno będzie zainteresowany jego funkcji:

 • Na świecie uważany za sos jest uważany francuski. Jednak wiele kucharze twierdzą, że pochodzenie tego odlewu jest zupełnie inna. Ponadto ich zdaniem wynalazcy emulsja „Tartar” są Tatarzy. Powyższy wniosek został wyciągnięty z powodu niezwykłej sosem nazwy.
 • Opisano wypełnienie receptury z czosnku i ogórki są często stosowane jako dodatki do palonej pachnące i drobiu zimnych. Podczas gdy we Francji, to emulsja jest stosowana wyłącznie do ryb i owoców morza.
 • Sos „Tartar” jest dozwolone, aby dodać zupełnie różne warzywa i świeże i suszone zioła.
 • Główną cechą tego odlewu jest to, że mimo jednolitej i bardzo delikatnej fakturze, na pewno czuł kawałki drobno posiekane warzywa i zioła.
 • Optymalna trwałość sos domowej roboty – 2 dni (w lodówce). Jeśli waga gotowego umieścić w szklanym słoju ze szczelną pokrywą, może być jadalny dla jednego tygodnia.

W chwili obecnej, aby kupić sos tatarski „” może być w prawie każdym sklepie. Jednakże, cieniowanie, zrobić w domu, uzyskać znacznie bogatsze i pikantne fabryce odpowiednika. Dlatego, jego receptę powinny być spisane w książce kucharskiej, a jeśli to konieczne – w użyciu.