344 Shares 8827 views

Podbój północnych Indiach

Podbój północnych Indii język perski-turecko-afgańskiej, religii muzułmańskiej armii Delhi sułtanatu i edukacji oznacza wymianę górnej warstwy klasy panującej. Ocaleni Radźputowie książąt wycofał się w Delhi, w środkowych Indiach, na terenach predgimalayskie. Ich ziemie są udostępniane sułtanów, którzy zaczęli rozprowadzać je do swoich dowódców i przybliżone. Tworzy dość regularne system posiadaniu wojskowych reprezentowane – iqta. Właściciele dużych iqta namyvaet Mukta i posiadacze mniejszych gospodarstw – iktadaramy.

Początkowo iqta był tymczasowy holding, a lechgpik wojskowy mógł pozostać z niewielką część zebranych kwot podatkowych. Stopniowo prerogatywy w odniesieniu do populacji, otrzymanej podatki gruntowe i rozszerzonym, tak że w połowie XIV wieku. iqta stał praktycznie dziedziczne posiadanie. Mukta wchodzi w bezpośrednich relacjach z wodzów wioski i innych właścicieli gruntów, podatników. Tak więc, wraz z ustanowieniem Delhi Sułtanat wystąpił gwałtowny pobór podatków centralizacja, a następnie powrócić do przewagą prywatnego użytku.

Mughal Empire proces ten powtórzono. Miejsce iqta miała podobną instytucję, znany Jagir. Na początku, zwłaszcza za panowania Sher Shah i Akbar dzhagirda-tury były zgodnie ze szczegółowymi organów kontrolnych w celu sprawdzenia ich wypowiedzi są zgodne z kontyngentów wojsk do liczby kawalerii i piechoty, musieli zachować, wytwarzają brandingowe konie, tłumaczenie dzhagirdarov z jednej miejscowości do drugiej. Kiedy Akbar był próbą wprowadzenia dyżurów, na których wszyscy pracownicy Państwowego (mansabdary), w tym dzhagirdarov otrzymać pewną rangę z odpowiednimi prawami i obowiązkami.

W XVII wieku. centralna kontrola nad ja Girla ramii słabego prawidłowości rozmieszczenia gruntów zakłócony. Dzhagirdary coraz bardziej niezależne stałe obszarników, często przenosić swoje grunty w drodze dziedziczenia. Jednakże starzenie się prywatnej własności ziemi w ten sposób miał żadnych perspektyw, jak dzhagirdar mógł zbyć tylko część feudalnej wynajęcia (co Akbare- o połowę). Druga część pozostawała w rękach właścicieli ziemskich – The zamindars. Dzhagirdar nie był związany z produkcją, nie miał korzenie w kraju, każdy rzeczywisty dziedziczność jego kadencji może zostać rozwiązana w wyniku zmiany sytuacji politycznej. Był związany związek wasala z dobrze zdefiniowanym stanie, a jego los zależy od losu państwa.

Podbój północnych Indiach