653 Shares 9817 views

Jakie są atrakcje Istambule warto odwiedzić?

Stambuł – starożytne miasto turecki, zachowane w pamięci dawnej świetności niegdyś potężne Imperium Osmańskie niezwykłych struktur architektonicznych. Istnieje wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia ich wszystkich nie wystarczy na tydzień, ale nadal wyróżnia się kilka dni i zbadać przynajmniej najważniejsze zabytki Stambułu. Turyści, którzy widzieli na własne oczy to piękno, nigdy nie żałował czasu spędzonego.

Trzeba odwiedzić obszarze Ahmed, który wcześniej był znany jako „Hipodrom”. Znajduje się on w centrum miasta i jest bardzo popularny wśród turystów, jak wokół placu znajdują się najciekawsze zabytki z najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w tym miejscu. Wycieczki w Stambule sugerują również wizytę w Cysterna Bazyliki. Jest on położony w zabytkowej dzielnicy miasta i jest starożytny zbiornik, jest bardzo dobrze zachowany do dnia dzisiejszego. Znajduje się w pobliżu Hagia Sophia, która jest również zalecany do odwiedzenia.

Celowniki Istanbul zadziwiają luksusy. budynki te powinny być przypisane, a Hagia Sophia. Jej nazwa tłumaczy się jako „boska mądrość”, został zbudowany na miejscu akropolu. W 330 Konstantin Veliky nakazał wybudować kościół, ale była w stanie stanąć na długie, zaledwie 75 lat, zanim spłonął. Następnie został przebudowany przez Justyniana w 532, a do 1453 roku świątynia pozostała chrześcijańską świątynię. Ostatni serwis odbyło się w dniu 28 maja po upadku Konstantynopola, Hagia Sophia stał meczet.

Zwiedzania Stambułu, nie odwiedzić Błękitny Meczet, po prostu niewybaczalne. Oficjalnie nazywa się Ahmed Meczet Sułtana. Jego drugie imię nadano ze względu na niebieskich kafelków, które wykończone wewnątrz. Ich liczba ma ponad 200 tys. Budowa rozpoczęła się w 1609 roku na zlecenie 19-letni Sultan, który chciał prosić Boga o przebaczenie za swoje grzechy i zademonstrować siłę ich wiary. Zajęło mu wygładzić warunki umowy zawartej z władcą z dynastii Habsburgów, w którym przyznał, że jego Sultan równe.

Atrakcje Stambuł – to nie tylko zabytki i budowle architektoniczne. Miasto jest tak niezwykły i bogaty w zabytki kultury, że turyści będą interesujące, aby odwiedzić każdą część. Trzeba odwiedzić lokalne rynki, słynie z kolorem, można kupić wiele produktów, począwszy od egzotycznych przypraw i dywanów wykończeniowych.

Meczety, kościoły, parki, mosty, pałace, wieża – daleko od wszystkich atrakcji. Stambuł wita swoich gości, oferując zanurzyć się w atmosferze na Wschodzie, aby czuć się przynajmniej na krótki czas zamieszkania w tym pięknym kraju. Aby poznać historię Turcji, powinno się odwiedzić muzeum, niepowtarzalną kolekcję. Nie zapominaj także o reszcie, doskonale relaksujący tureckiej pomoc. Pamiętaj, aby spróbować lokalnej kuchni, spróbuj słodycze, ryby, pieczone kasztany i wiele innych smakołyków. Podróż do Stambułu nie zawiedzie nikogo.