365 Shares 1262 views

Fizkultminutki na oczy, aby poprawić widzenie

Niestety, bardzo niewiele osób w dzisiejszym świecie nie mają problemy ze wzrokiem. Jeśli zauważysz, że gorzej zaczął widzieć powrót czujność może pomóc fizkultminutki oko. Okuliści twierdzą, że te proste ćwiczenia nie tylko utrzymać, ale także przywrócić wzrok.

Kiedy pomagamy ćwiczenia dla oczu?

Oko, a także innych narządów u ludzi, składa się z mięśni, które mogą i powinny być przeszkolone. Nowoczesna gama ludzki od odległości, które trzeba uruchomić nasze oko, bardzo małe – siadamy większość czasu, pochowany w monitorze, idź, patrząc na wyświetlaczu telefonu komórkowego, lub poczytać książkę. Bo w tym wieku wzrok pogarsza. Ale wszystkie nabyte problemy można rozwiązać poprzez umieszczenie fizkultminutki oko. Jest to doskonały sposób na zapobieganie i poprawę jakości widzenia. Czasami zmiana widzenia nie jest bardzo istotny, tylko osoba skarży się na zacieranie lub półmroku, patrząc na coś. Oznacza to, że utrudniała ukrwienie gałki ocznej, a także może ustanowić fizkultminutki oko.

wspólny zestaw

Oczy są dobrze wyszkoleni po „rozgrzać” mięśnie szyi i twarzy. Po wykonaniu tych prostych ćwiczeń:

  1. Wyobraźmy sobie linię poziomą przed nim i biegnie oczy, poruszając tylko oko na lewo i prawo, nie odwracając głowy. Powtórz 20-30 razy.
  2. Wyobraźmy sobie pionową linię, a taka sama jak w poprzednim przypadku, bez zmiany położenia głowicy zmierzyć oczy, podnoszenie i opuszczanie oczy. Powtórz 20-30 razy.
  3. Teraz przenieś wzrok na prawo i zobaczyć go na podłodze, potem na sufit. Powtórz 20-30 razy i uczynić te same ruchy, spoglądając w lewo.
  4. Wygląda od góry od lewej do prawej, w dół, to znaczy, aby oczy przekątnej ruchu. Po 20 powtórzeń na zmianę trajektorii – zobacz pierwszą górną prawo, a potem w dół na lewo. Liczba powtórzeń: 20-30.
  5. Przewracając oczami w okręgu przeciwnie do ruchu wskazówek zegara i 20 razy.

Szybko zapamiętać ćwiczenia pomogą fizkultminutka oko w wersecie (szczególnie lubią dzieciaków w przedszkolu i szkole podstawowej).

Wszystko jasne!

Istnieje również szereg zajęć na obiekcie, czyli umiejętność skupić wzrok i przekazuje wyrazistość obrazu. Zakwaterowanie – jest to zdolność adaptacji aparatu wzrokowego, aby zmienić ogniskową i światło. Oto kilka ćwiczeń można oferować w tej sprawie:

  1. Podnieś palec w obliczu pierwszego i trzymać go z daleka, gdzie jest to całkowicie jasne dla ciebie. Potem oddala się palec. Powtórz 10-12 razy, nie zapomnij, aby zmienić ręce.
  2. Podnieś palec w twarz, ostry, na przykład w poniższej stawu. Przesuń palcem w prawo i na lewo, zachowując wyrazistość obrazu. Powtórz 10-12 razy przy użyciu palca jedno albo drugie ramię.
  3. Spójrz na czubku palca i przynosi go bliżej nosa, zbieranie oko „w kupie”. Zmień ręce i powtórz. Liczba powtórzeń: 10-12.

Po tym, niech mięśnie oczu na relaks i odpoczynek: blink, zamknąć oczy lub pokrycie otwarte oczy rękami (to święto nazywa się „palming”). Jeśli masz kłopoty z zapamiętaniem niektóre ćwiczenia, pobierz elektroniczny fizkultminutki oko. Robi je regularnie, zapisać wzrok do późnej starości!