311 Shares 5032 views

Primula vulgaris i jego odmiany

Primula to mała roślina o pięknych bujnych kwiatowych liczne małe różyczki. Rozwijać go w domu, jak iw parkach.

Ten pierwiosnka wymagają specjalnych warunków przetrzymywania z utrzymaniem pożądany klimat. Wielu ludzi wierzy, że roślina ta należy do rodzaju skromny, że może wylądować tylko na torfie i mokrej nawierzchni. Ta opinia jest dużym błędem. Wieloletnie pierwiosnka dobrze tolerować zimno Winters, jednak są one bardzo wrażliwe na działanie wysokich temperatur ekstremalnych. W szczególności z powodu tej rośliny przestaje kwitnąć i umrzeć w następnym roku. Na przykład, Primula vulgaris lubi temperaturze powyżej 20 ° Celsjusza, powietrze, a jest to najbardziej korzystne dla kwitnienia – około 10 ° C. Warto zauważyć, że pierwiosnka, którego odmiana posiada dużą liczbę mieszańców, nadal nie zakorzenić się w niekorzystnych warunkach.

typy pierwiosnków

Gatunki najbardziej znane i rozpowszechnione jest Primula vulgaris (czasami nazywa acaulescent). Roślina ta jest bardzo dobrze przystosowany do zimna i nie lubi, aby podnieść temperaturę. Jest uprawiana zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Antypatie i obfite podlewanie, na działanie promieni słonecznych i przegrzania. Rozwija się w dobrze oświetlonym pomieszczeniu. Utrzymując temperaturę około 10 – 12 stopni, może być bez trudu rozszerzyć okres kwitnienia. Primula vulgaris ma małe liście, jak również poszczególne kwiaty średniej wielkości (około czterech centymetrów, ale czasami więcej). Kwiaty pojawiają się zazwyczaj w chłodniejszych porach roku.

Gleba do primrose, podlewania siew i mają ważną rolę w uprawie: podstawa gleby zawiera mieszaninę zasad liściastych i czarne ziemnych, jak również piątą piasku. Podlewanie odbywa się rzadko, aw okresie zimowym jest zmniejszona o 1,5 – 2 razy. Należy również pamiętać, że wspólna pierwiosnka nie lubią spryskiwanie liści i większość szkodników.

Dla mniej popularny rodzaj obejmuje różowy pierwiosnka, zwykle rośnie w naturze na skraju lodowców himalajskich. Zimne powietrze i mokra ziemia jest jej jedyną zaletą. Jeśli zdecydujesz się rozwijać go w ich podwórku, konieczne jest, aby dbać o miejscu jego lokalizacji. Aby to zrobić, to najlepiej wybrać oddzielny zacieniony obszar o dużej wilgotności.

Istnieje również w naturze i pierwiosnka Ushkova, powszechnie stosowanym w alpejskie łąki, gdzie główny rodzaj gleby, to jest suchy i nie kwasowego glebie, a w niektórych przypadkach nawet bardzo płodne. Ten Primula dość grube mięsiste liście, którego powierzchnia nie jest w potrzebie wilgoci. Jego idealne położenie, często na osuszonych i wapiennych części terytorium.

Primula denticulate jest dość mało wymagająca roślina, ale może jeszcze ciepłe po lecie trochę vyprevayut. Aby uniknąć takiego obrotu wydarzeń u podstawy blisko wlać niewielką ilość popiołu i kompostu. Różni się od innych odmian pierwiosnków – Florindy i sikimskaya. Główną różnicą w potrzeby dużej ilości wody, więc rosną przeważnie w pobliżu stawy i Florindą generał czasami nazywane bagno powodu ich uzależnienia od bagna. Dlatego, jeśli masz działce ze stawem – gdzie można bezpiecznie rozporządzania te rodzaje fiolkami. Kochają się zakorzenić w nim. Istnieje coraz Azji Wschodniej pierwiosnka zwany „japoński” z dużej liczby mieszańców. Gatunki te nie tolerują zimie z braku śniegu, więc w celu uniknięcia zamrożenia ich w jesiennej wierzchnia warstwa suchych liści około 15 centymetrów.