354 Shares 3680 views

poduszki jedwabne: opis, opinie

Sen zajmuje około jednej trzeciej życia danej osoby. Lepsze i bardziej komfortowe będzie przejść przez proces, tym większe zdrowie, siła i energia będą gromadzić się w organizmie. Dlatego ważne jest, aby wybrać dobre i wygodne łóżka. Naturalny jedwab koce i poduszki daje słodki sen.


Historia produkcji jedwabiu

W dawnych czasach, nosić jedwabne ubrania mogli sobie pozwolić tylko klasy wyższe. Wynika to z faktu, że surowiec do żarnika wydobywano dość trudne. Ponadto, właściwości włókien ma korzystny wpływ na ciało człowieka, który nosi ubrania wykonane z jedwabiu. Cena materiału osiągnęła taki poziom, że może kupić tylko bogatych ludzi.

Jedwabników jest uprawiana w niewoli do produkcji surowców przez ponad 5000 lat. Pierwsze wzmianki odnoszą się do starożytnych Chin. Legenda głosi, że żona jednego z cesarzy, siedząc pod drzewem, uznał jedwabników kokon. Przekręcając ją trochę, odkryła, że może być wyciągnięta cienkich nici. Od tego czasu Chiny rozpoczyna produkcję tkanin jedwabnych.

Przez wiele wieków, sekret utrzymywano w tym kraju, i tych, którzy starali się larw lub dorosłych w innych krajach, została wykonana na miejscu. To było w tym czasie w sukni jedwabnej tylko cesarzy Chin.

Surowce do produkcji

Larwy jedwabnika w ciągu 40 dni po urodzeniu, zacząć budować kokon. W tym przypadku, w czasie potrzebują starannej opieki i delikatny. Wszelkie naruszenia koniecznych warunków klimatycznych, pojawienie się przeciągów lub niskiej jakości liści morwy może prowadzić do śmierci całej gromadki.

Uzyskiwanie materiału wyjściowego do poduszki różni się od produkcji z zastosowaniem nici jedwabnej. Używany głównie klasy nici Mulberry jedwabiu. Jest to szczególnie wyprowadzane postać, która zapewnia konieczną, miękkości i struktury włókna. Dla grubszych produktów stosowany gatunek Toussaint. Jest znacznie różni się pod względem jakości.

Wynika to z faktu, że Mulberry zjada tylko liście morwy Toussaint – dzikiej odmiany, i żeruje na liściach dębu, brzozy i innych drzew. Wytwarzanie materiału do produkcji poduszek jedwabnych koce różni się od produkcji włókien ciągłych.

jedwabne poduszki i koce

Dobry sen – to jest głównym składnikiem zdrowia i dobrego samopoczucia na cały dzień. pościel jakość będzie to nie tylko słodki, ale również bezpieczne. Poduszka 50×70 odmiany jedwabiu morwy kosztować około $ 50 i powyżej, tańszy jest wypełniona odmiany Toussaint. Nie jest konieczne, aby zapisać się na podobnych towarów, w wyniku, można kupić fałszywy. Zaleca się, aby kupować produkty tylko w zbadanym sklepach dostać naprawdę wysokiej jakości produktu.

Jedną z cech, które mają poduszki i koce z jedwabiu, jest ich hipoalergiczne. one również zapobiec rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów, takich jak na zewnątrz i wewnątrz. Pościel jedwabna nie akumulują kurzu i nie tworzyć warunki dla rozwoju grzyba lub pojawienie się błędów, więc ten materiał jest najlepszy na sen.

Mycia i pielęgnacji

Worki jedwabne wymagają szczególnej opieki, konwencjonalne prany przedmiot może całkowicie zepsuć lub zakłócić strukturę wypełniacza, co prowadzi do tego samego rezultatu. W pierwszej kolejności, do pościeli, długi portu, muszą być chronione wymiennych arkuszy, które muszą być regularnie myte. Poduszki wypełnione jedwabiu, nie pojawiają się roztocza. Podczas snu, dzięki tego materiału, zmniejsza potliwość.

Dzięki właściwej pielęgnacji i użytkowania pytanie, jak do mycia poduszka jedwab nie pojawią. Okresowo pościel potrzebę spędzać czas na kilka godzin na wentylację. Jeśli nadal trzeba oczyścić poduszkę lub koc wykonany z 100% jedwabiu, muszą być przekazywane do profesjonalnej pralni chemicznej sprawdzonej w organizacji sprzątania.

Tańsze poduszki jedwabne i pościel, które zawierają do 30% naturalnego wysokiej jakości wypełniaczem, można prać w urządzeniu domowym do delikatnych z miękkiego proszku, w temperaturze nie wyższej niż 30 ° C.

Korzyści i szkody

W świecie tworzyw sztucznych i syntetycznych ludzie coraz częściej zaczęli zwracać uwagę na naturalnych materiałów. Worki z jedwabiu jako koce i ma masę zalet sinteponovye i silikonowych wypełniaczy. Przede wszystkim naturalny jedwab nie gromadzi kurzu, co jest szczególnie ważne dla osób cierpiących na alergie.

Ten naturalny materiał nie jest to korzystne warunki dla rozwoju drobnoustrojów lub grzybów, roztoczy fluidalnym. Koce, poduszki, takie jak jedwab, nadaje się dla całej rodziny. Wysoka cena jest uzasadniona doskonałej jakości i długim okresie trwałości, który może osiągnąć 20 lat.

ciekawostki

Jedwabne poduszki są w większości produkowane w Chinach, miejsce narodzin morwy. W celu uzyskania wysokiej jakości surowego klasy materiałów Mulberry gotowe kokony zanurzono we wrzącej wodzie. Kwitną one rozpakować i usunąć larwy. W porządku, że materiał ma regularny kształt, jedwabista umyte i ciągnąć na specjalnym urządzeniu. Wszystkie procesy są wykonywane ręcznie i nie używać żadnych narzędzi, zmiękczacze i dodatki.

Jedwabne poduszki, a także koce, produkowane są bez użycia technologii. Aby uzyskać żądaną szerokość, warstwa po warstwie pracownicy nakłada przygotowany paszy. W tej poduszki nie będzie wspaniałe i puszyste. Wielu producentów otrzymując ilość produktu dodaje się jako syntetyczny wypełniacza.

W celu określenia jakości przy zakupie produktu, należy najpierw zwrócić uwagę na etykietę, aby dowiedzieć się, składu i stopnia jedwabiste. Ponadto, każdy produkt posiada specjalne otwory do kontroli pojazdu. Mulberry ma lekką jedwabiście perłowy kolor i potrwa kilka razy dłuższe niż dzikie Toussaint, odcień, który jest zbliżony do żółtawego.

artykuły dekoracyjne

Od czasów starożytnego chińskiego jedwabiu wytwarzania dużych ilości materiału z cienkiej i przejrzyste dla ciężkich brokaty. Wątek haftowane obrazy i ubrania szlachty. Jednocześnie stało się modne jedwabne poduszki dekoracyjne. Wiele tradycji i techniki produkcyjne przetrwały, bez utraty jego wartości.

opinie

koce i poduszki jedwabne, pomimo wysokich kosztów, istnieje duże zapotrzebowanie. Wynika to z wysokiej jakości produktów i pozytywnych opinii na jego temat. Wielu kupujących powiedzieć komfort, miękkość i wygodę podczas snu. Żaden z wypełniaczy nie można porównywać z jedwabiu. Poduszka jest idealny dla dzieci i dorosłych, którzy cierpią z powodu alergii.