820 Shares 7489 views

Likier amaretto – perła Włoch

Prawie pięć sto lat temu przez włoskich winiarzy słodki napój powstał warowny, który był nazywany „Amaretto”. Istnieją różne legendy dotyczące narodzin tego likieru. Niektórzy uważają, że jest to historia miłosna poproszony, aby stworzyć idealne włoskiej boski napój jako dar dla wybranej dzień rozstania. Likier amaretto okazało z lekkim posmakiem gorzkiej, symbolizując nieznośny smutek rozłąki z najbliższymi.

Podstawą do produkcji tego napoju jest ekstrakt z nasion migdałów. Czasami, oprócz korzystania z pestek moreli. Zgodnie z technologią wytwarzania takich produktów muszą poddawane specjalnej obróbce wstępnej. Fakt, że drzew pestkowych zawierają kwas pruski, które nie są bezpieczne dla organizmu ludzkiego i może spowodować poważne zatrucie. W warunkach przemysłowych do rozkładu substancji toksycznych w procesie destylacji stosować syrop winogron lub olej migdałowy. I dać coś w rodzaju zastosowania unikalnego smaku wanilii, przypraw, a także zbiór różnorodnych ziół i korzeni.

Początkowo napój jest wykonany tylko w małej miejscowości Saronno, Lombardia. Nazywano likier Amaretto di Saronno. Z biegiem czasu, zaczął robić w innych dziedzinach słonecznej Italii. Z biegiem lat, likier Amaretto stał się chlubą kraju, jego znakiem rozpoznawczym. Produkcja w każdym regionie została przeprowadzona zgodnie z jego specjalnej receptury. Ale pozostał niezmieniony cierpki smak migdałów i lekki zapach wanilii. Stopniowo, produkt zyskał popularność na całym świecie i szeroką popularność wśród fanów słodkich napojów.

Likier amaretto z niczym nie można pomylić, nawet w sklepach. Jest łatwo rozpoznawalny przez specjalną kwadratową butelkę. Ten oryginalny pojemnik wynaleziony w swoich szklarzy czasowych Murano małego miasteczka. Teraz, nawet z zamkniętymi oczami, można mieć pewność, że wlewa się do szklanki.

Napój siła wynosi od 21 do 28%. To w dużej mierze decyduje co piją Amaretto. Po pierwsze, ze względu na dużą ilość cukru lepiej jest jeść po jedzeniu, gdy organizm jest ustawiony na deser. Amaretto czasami zmieszane z herbaty lub kawy. Jak każdy inny alkohol, może być pijany schludny, dodając do świeżości do szkła kilka kawałków lodu, które mogą być stosowane do przygotowania różnorodnych koktajli. Najprostszym z nich jest nazywany „amaretto-kawa”. Aby dotrzeć do spodzie szklanej Hurricane zalewania alkoholu. Następnie dodać kawę i bitą śmietaną na wierzchu stosu i udekorować potrawę ze świeżych wiśni.

Jeżeli alkohol spożywany bez dodatków, to jako przekąska dobre wykorzystanie winogron, jabłek lub dowolnego owocu cytrusowego.

Wybierając się do tabeli Amaretto, co do picia i jak wiesz z góry. Likier ten jest doskonale połączone z soków z owoców cytrusowych. Jako taka, może służyć jako doskonałe uzupełnienie do deseru. W czasie upałów, można go dodać, aby uzyskać wspaniały tonik i napojów bezalkoholowych. Amaretto często stosowany jako jeden ze składników do wytwarzania napojów alkoholowych. Napój przygotowuje się przez ubijanie w mieszalniku i wylano do chłodzonego szkła. Różnorodność przepisów, aby zaspokoić pragnienia każdy, nawet najbardziej wymagającego smakosza.