638 Shares 2087 views

Tiramisu cake – prawdziwy przysmak dla smakoszy

Dopóki nie odwiedził Rzym dla mego imienia „Tiramisu” nic nie znaczy. Spotkał się w menu – i przeszedł bez większego zainteresowania. Ale pewnego dnia mój przyjaciel i ja byliśmy spaceru po Rzymie w deszczu, pełne wrażeń, strasznie głodny, zmęczony i mokry. A następnie w pobliżu Palazzo Barberini widzieliśmy małą restaurację. To jest to, czego potrzebujesz! Wewnątrz było pełne turystów, ale znaleźliśmy stolik. Zaczęliśmy badać menu. Tradycyjna bruschetta, niektóre lokalne zupa, a następnie, szczerze mówiąc, nie pamiętam. Coś, co zamówiliśmy. A potem zapytał kelner „a na deser”. Wybór był niewielki, ale przyjaciel powiedział kiedyś tchu! „” „Ciasto” Tiramisu Tutaj dania przybył, jedna po drugiej. Było pyszne, nie mogę narzekać, ale pamiętam tylko deser. Wspaniały, delikatny, niezapomniane, pyszne! W ostatnią noc przed odlotem z Panteonu, wpadliśmy z powrotem do Palazzo Barberini dla słodkiej rozkoszy …


Od tego czasu, jeśli widzę ciasteczka lub ciasto menu „Tiramisu” – trzeba spróbować. Dla mnie jakość „Tiramisu” był wyznacznikiem jakości kawiarni.

Ale jakiego rodzaju ciasta? Jaki jest jego historia? A co to jest proces – przygotowanie „Tiramisu”?

Nazwa deseru tłumaczy się jako „Lift Me” .Nachnom z historii. Legendy o tym naczyniu idzie dużo. Jednym z nich jest to, że placek pierwszy użył w Sienie dla księcia Toskanii, Kosma III Medyceusz, ale nazwał go «Zuppa del Duca» – «książę zupy» Nazwa „Tiramisu” pojawiła się później. W tym przypadku, ten deser można spróbować słynnego Giovanni Giacomo Casanova.

Kolejna wersja dużo bardziej prozaiczna i przynosi wynalezienia tej słodkim poczęstunkiem do naszych czasów. Zgodnie z danymi podanymi w Wikipedii, pierwszy placek „Tiramisu” przygotowany jakiś cukiernik w restauracji „Alla Bikierere” w Treviso (dane o imię tego arcydzieła wynalazcy zmieniać). Ale czy nie smakowało to ciasto jest wielkim miłośnikiem miłości, nie jest tak ważne. Istotne jest to, że jeśli spróbujesz go raz kulinarnych, można spojrzeć na to jeszcze raz i jeszcze raz. Out? Zrobić to sam.

Jak gotować ciasto „Tiramisu”?

Klasyczny przepis zawiera ser mascarpone, espresso, jajka, cukier i Savoiardi – ciastka w kształcie palców damskich z ziaren cukru (znany od 15 wieku, oficjalny herbatniki Savoy). Top deser kakao w proszku siebie.

Oczywiste jest, że nie wszystkie składniki są łatwo dostępne w naszych sklepach. Następnie kładziemy inaczej pytanie: jak gotować ciasto „Tiramisu” w domu?

Odpowiedź można znaleźć w słynnej książki kucharskiej „Sex Kuchnia Dzhakomo Dzhovanni Casanova” Natalia Starostin.

Tak więc, potrzebny jest funta twarogiem „Mascarpone” lub bardzo tłuszczu śmietany, cztery łyżki cukru pudru, cztery jaja, opakowanie smakowych herbatniki około 250 gramów, przy czym średni filiżanki kawy espresso (100 ml) szkła mocnego deser wina, takie jak „Marsala „(likier zastępczego lub brandy rozcieńczono w wodzie) i 2-3 łyżki proszku kakaowego.

Zaczynamy przygotowania „Tiramisu”.

Oddzielić żółtka, vzobom je z cukrem pudrem i wprowadzenie do „mascarpone”.

Białka vzobom stałą pianę ze szczyptą soli, a także wprowadzenie w-tvorozheno śmietany jajko.

mieszanka wina z kawą.

Formularz opublikuje biszkopty nasączone kawą i winem, przykryć górną część śmietany. Powtórzyć procedurę tyle razy warstwy mogą być umieszczone w formie.

Formularz umieścić w lodówce przez noc. Przed podaniem posypać gotowych deser kakao i lizanie przewidywanie pyszny posiłek!

Bardzo łatwe do wykonania, nie jest to? Nawiasem mówiąc, herbatniki i można gotować dla siebie, ponieważ wymaga tylko jajka, cukier i trochę mąki …

Dzięki czemu można łatwo zaskoczyć swoich gości i rodziny, przygotowując im ciasto „Tiramisu”. Wystarczy pamiętać, że jest wciągająca, jak narkotyk! Tak więc, jeśli jesteś gotów wpaść w zależności od tego treat – bon appetit!