242 Shares 7453 views

Łukowate drzwi – elegancja i styl we wnętrzu

Łukowate drzwi – liści z zaokrągloną górną krawędzią. Taki zespół drzwi wymaga się otwór w kształcie łuku. Początkowo projekt rozprzestrzeniła się drzwi w kawiarni, sklep, domach prywatnych. Późniejsze produkty zostały zainstalowane i jak drzwi wewnętrznych.

Rodzaje drzwi łukowych

Projektanci rozwój różnych form konstrukcyjnych. Otwory są okrągły i kształt ostrołukowy. Zaokrąglony otwór jest podzielone na gatunki takie jak:

 • classic – z prawidłową promień łuku;
 • elipsa;
 • Art Nouveau – wraz z powstaniem łuku;
 • Romantyzm – bezpośredni centrum kształcie łuku z zaokrąglonymi narożnikami.

Drzwi łukowe zainstalowano żadnej formy zgodnie z ogólnym wzorem pokoju. projekty wnętrz są podzielone na kołysanie i modeli brył.

Produkowane i łukowate drzwi balkonowe. W ściance na każdej stronie otworu jest wykonane, przeprowadzono Arch. Otwory są zamocowane szyny. Zamontować skrzydła. Po otwarciu drzwi klapa trafi do ściany.

funkcje

Łukowate drzwi z funkcją położenia nie różnią się od konwencjonalnych tkanin w tradycyjnych kształtów. Funkcja – otwór w kształcie łuku.

Jeśli chodzi o zalety, produkty nie mogą pochwalić się nimi, z wyjątkiem:

 • Montaż wewnętrznych produktów łukowe – dobrym rozwiązaniem dla wysokich osób. Wysokość otworu zwiększa się łuku.
 • Drzwi w postaci łuku ułatwia wizualną wzrost pomieszczenia.
 • Stworzył oryginalne wnętrza lokalu.

Istotną wadą konstrukcji: potrzeba przygotowanego szerokości oraz grubości otwarcia.

Arch i styl pokoju

Konstrukcja w kształcie łuku w różnorodności wcieleń projektowych jest uniwersalnym narzędziem do dekoracji wnętrz. Produkty odpowiednie do takich stylów muzycznych jak:

 1. Klasyczny. Funkcja – zwięzłość. Koncepcja wystrój w połączeniu z drzwiami drewna, MDF.
 2. Orientalny styl z powodzeniem uzupełniają strukturę w postaci elipsy. Luz, egzotyczne wnętrza podkreślają łukowe drzwi litego ciemne drewno.
 3. Kraj – decyzja konstrukcja, korzystne jest zgodnie z wzorami w kształcie podkowy. Tkaniny muszą jaśniejszy odcień, pozbawione najmniejszego śladu lakieru i wykładziny.
 4. Shabby chic – pojęcie o skręcie ledwo wyczuwalny czas lotu, sztucznie stworzone przez projektantów. Styl współgra dobrze z produktami stylu starego jakiejkolwiek formie.

materiały

Drzwi w kształcie łuku jest wykonana z innego materiału. To drewno, MDF, szkła, tworzyw sztucznych, płyt wiórowych. Znawcy niestandardowych wnętrzach można kupić drzwi wewnętrzne, według obu stylistycznych preferencji i budżetu.

Ale łukowate drzwi – nie jest tanie przyjemności. Ponieważ produkcja kosztuje więcej materiału, odpowiednio, znajduje odzwierciedlenie w koszcie produktu: cena jest wyższa niż tradycyjnego wzornictwa.

Chic drogie modele wykonane są z litego drewna dębowego. gatunek drewna charakteryzuje się trwałością i zewnętrznej okazałości. Modele z drewna dębowego są prestiżowe produkty, najczęściej przeprowadzane w ramach zlecenia.

Buk, sosna lub popiół – w porządku pracy, ale znacznie tańsze dąb. Oprócz estetyki, te rodzaje drewna wprowadzają atmosferę korzystny wpływ na zdrowie. Dla efektu stylistycznego oryginalnych producentów zakończyć budowę wielobarwnych płytek.

produkowane są również łukowate drzwi szklane. Przez szybę w pokoju dostaje więcej światła, więc produkt jest lepiej zainstalować na jasnej stronie pokoju. Technika ta jest stosowana, takich jak:

 • zabezpieczeń bezpiecznikowych – granulki, kawałki zabarwionego podobieństwa mozaiki;
 • witraż – zabarwiony produkt z dekoracyjnego;
 • Technologia piaskowanie – obróbka szkła piasku.

W produkcji szkła hartowanego drzwi w produkcji surowców. W związku z tym dużą wytrzymałość.

Są wykonane z tworzywa sztucznego łukowe wzory oparte na profilu metalowego. Zaletą produktów – łatwość. Nie ma potrzeby, aby wzmocnić drzwi i stosowanie masywnych pętli. Producenci „kamuflażu” plastikowy drewna, kamienia lub metalu. W związku z tym w trakcie realizacji różnych rozwiązań stylistycznych.

Drzwi łukowe (pokazane powyżej zdjęcia) wykonane są z płyty MDF w kombinacji płyt wiórowych. Konstrukcja nadaje się do pokojowej łazienki lub kuchni, o dużej różnicy temperatury. Materiał przedstawiony w różnych kombinacjach kolorystycznych.

W ciągu ostatniego pół wieku popularność otwory łukowe opadła, ale projektanci przywrócił modę na tych wzorów i oferują zastąpić tradycyjne tkaniny. Przestrzeń łuk nadaje wdzięk i wyrafinowanie.