352 Shares 1693 views

SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED: jaki rodzaj błędu, jak to naprawić?

„Ekran śmierci”, o którym mowa DSoD, znane niemal każdy użytkownik, który nigdy nie doświadczył z systemów operacyjnych Windows. Jej wygląd może być spowodowane przez różne przyczyny. Na przykład w systemie Windows 10 spojrzeć na sytuację z błędem SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED. Co to jest, jak wyeliminować takie problemy, to będzie łatwiej zrozumieć, jeśli okaże się główne rodzaje takich błędów i ich przyczyn.


BSOD błąd SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED: przyczyny

W rzeczywistości, co do zasady, w systemie Windows 10, więc ekran jest nieco inna od wszystkiego, co zaobserwowano we wcześniejszych systemach, i wygląda bardziej szlachetny czy coś. Niemniej jednak, przyczyny jego pojawienia się w większości przypadków pozostają praktycznie takie same.

To może być cokolwiek. Być może pojawienie SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED błędów z powodu braku miejsca na dysku twardym do zainstalowania lub uruchomienia systemu, może problem nie jest uruchomiony, nieprawidłowo zainstalowany lub niezgodne z systemem sterownika urządzenia, być może powodem jest wersja lub ustawienia BIOS-u czy też paski operacyjny pamięć. Nie wykluczył opcję gdy system jest obecnie za pomocą niektórych Oprogramowanie jest dostępne zdalnie. Ale kto wie, co może wydawać się trochę!

Post SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED (Windows 10): Interpretacja

Aby zacząć rozumieć, że błąd w numerze STOP: 0x0000007E, odpowiadające powyższym raporcie, jest przypadek ogólny. Aby wyjaśnić powody ich wystąpienia należy uznać za dalszym opisie.

Na przykład, opis kod 0x80000002: STATUS_DATATYPE_MISALIGNMENT wskazuje na błąd związany z naruszeniem łącza danych. Interpretacja 0x80000003: STATUS_BREAKPOINT pokazuje niemożność łączenia debugera jądra. Opcja 0xC0000005: STATUS_ACCESS_VIOLATION raporty naruszeń przy dostępie do pamięci, itd. Tutaj można również znaleźć te rodzaje kodów jak 0xFC937E04, 0xFC938104 lub 0x804E518E … Ale teraz będą rozpatrywane najczęstsze problemy.

Proste sposoby odzyskiwania danych po awarii

Najbardziej banalne sytuacje, gdy nie jest to normalne SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED błąd niedopasowania „żelazo” wymagania systemu operacyjnego.

W celu wyeliminowania tych trzasków przed zainstalowaniem tego samego systemu Windows 10 lub aktualizację istniejącego systemu do wersji dziesiątej należy najpierw dokładnie przestudiować podstawowe wymagania minimalne, na przykład, na oficjalnej stronie Microsoftu, i porównać je z możliwościami ich systemu, po otrzymaniu informacji z menu właściwości przez prawo kliknij na ikonę „Mój komputer”.

Załóżmy, że system jest OK, ale znowu nie jest to ekran z SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED napisem. Co mam teraz zrobić? Aby rozpocząć testowanie sterowników w analogicznym „Menedżer”. Zazwyczaj „fly” adaptery wideo, czasami powodem jest karty dźwiękowe. W takich przypadkach wskazane jest, aby całkowicie usunąć sterowniki z systemu podczas uruchamiania w trybie awaryjnym, a następnie zainstalować je ponownie, ale tylko najnowsza wersja, obliczana jest na tym systemie i pobrać z oficjalnej strony producenta. W przeciwnym razie, ekran z komunikatem SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED systemu Windows 10 dadzą ponownie. To samo odnosi się do napędów, zwłaszcza w przypadkach, gdy ich wymiana jest wykonywana, lub w tym samym BIOS zainstalowanych kontrolerów nieprawidłowe przełączanie trybu SATA SCSI / IDE. W niektórych przypadkach taki sprzęt jest na ogół będzie musiał całkowicie go zastąpić.

Ponadto pożądane jest, aby przynajmniej w czasie instalacji systemu, aby usunąć wszystkie sterowniki, które nie są podpisane cyfrowo. Mogą po prostu przenieść do innej lokalizacji, aby uruchomić z konsoli odzyskiwania, ponownego zainstalowania SCSI- kierowcy lub IDE uzgodnień i rozpoznać je w folderze Sterowniki do katalogu System32 w katalogu głównym systemu, po którym instalacja może kontynuować.

Teraz kilka słów o systemie BIOS. Przyczyną błędu takiego jak SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED z nim mogą być połączone w sposób najbardziej bezpośredni sposób. W niektórych przypadkach może być konieczne, aby zainstalować nową wersję, lub prościej, firmware. Ale przynajmniej będzie musiał całkowicie zastąpić BIOS z pełnej kompatybilności.

Ale wracając do systemu operacyjnego. Może być tak, że ustawienia trzeba będzie wyłączyć Shadowing i buforowania. Jednak nie zawsze jest to konieczne.

wniosek

W oparciu o powyższe, przed zastosowaniem jakichkolwiek środków w celu wyeliminowania problemów, konieczne jest przynajmniej w postach wyglądu kod błędu w celu ustalenia przyczyny, takie spowodował jego wygląd. Ale wydaje się, że żaden z powyższych przypadków, prawdopodobnie, z wyjątkiem migać BIOS lub zainstalowaniem nowej wersji, zbyt skomplikowane do zrozumienia i wykonanie nie jest.