716 Shares 7412 views

Podwójny atak w Moskwie – eksplozja w metrze. „Łubianka” i „Park Kultury”, 29 marca 2010 g. Kroniką wydarzeń, zdjęcia pociąg

Dokładnie sześć lat będą realizowane w bieżącym roku od dnia strasznej tragedii w moskiewskim metrze. 29 marca wybuch na stacji „Łubianka”, a po nim – na „Park Kultury”. liczba przerażająca ofiar tamtych wydarzeń wstrząsnął całą światową społeczność. W poniedziałek rano, osiągając ponad 40 życia, a około 100 osób zostało poważnie rannych. Wśród ofiar byli nie tylko mieszkańcy, ale również rosyjscy obywatele Filipin, Malezji, Izraelu i sąsiednich krajach azjatyckich. Pogrzeb odbył się 1 kwietnia, a Moskwa nie była jedynym miastem, w którym w żałobie krewnych ofiar. W innych regionach (Rostów nad Donem, Czechowa, Sewastopol, Jakuck, Tadżykistan) wysłany 16 ciał.


Wybuch na stacji metra „Łubianka” i „Park Kultury”, odnoszące się do zarządzania Sokolniki linii moskiewskiego metra później został ustanowiony rezultacie powstał na samobójstwo.

Wszczęcie dochodzenia

W tym samym dniu, Prokuratura Federacji Rosyjskiej były sprawy karne, z których każdy jest kwalifikowana jako aktu terrorystycznego. Podwójny atak na moskiewskim metrze na „Łubianki” i „Park Kultury” w trakcie dochodzenia w połączeniu w jednej produkcji. Pierwsza wersja detektywów zaczął się domyślać o skoordynowanych prac planowane samobójstwo. Kilka godzin po incydencie w mediach wyciekły informacje na temat założeń rządowych. Ponadto, jeden z dowodów, że zamachy zostały wykonane bardziej tragiczny wynik, dochodzenie obliczyć następujące. Zarówno urządzenie wybuchowe wyzwalane, gdy stacja był pełen ludzi, jak to tylko możliwe. A ponieważ nowoczesne technologie dają wiele możliwości, w tym przestępców, przede wszystkim, wybuchy w Moskwie Metro „Łubianki” i „Park Kultury” doszło, gdy urządzenie jest włączone za pomocą telefonów komórkowych.

Zorganizowana grupa przestępcza

Że fatalny dzień zebrał prawie wszystkich przedstawicieli organów ścigania w jednym miejscu. Ponadto, istnieje wiele zespołów, „karetka”, koparki psów z psami, saperów, ognia. Dzięki wspólnym wysiłkom kilku agencji, organy śledcze nie udało się znaleźć konkretne dowody potwierdzające udział w tragedii kobiet kamikaze. Jednak jedna rzecz była jasna pewne: w celu przeprowadzenia ataków terrorystycznych na stacji „Łubianka” Metro „Park Kultury” 29 marca 2010, wspólnicy terrorystyczne pomogło.

Bomber – bohaterowie

Pewne wątpliwości zostały rozwiane przez tę okropną sprawę kamer wideo zamontowane na platformie. Powstałe obrazy osób potwierdziło, że funkcja śmiertelną wykonanie Sam wziął dwóch młodych kobiet. Mogą one być wyraźnie widoczne, że z punktu widzenia zarówno terrorystów, zbombardowali metro „Łubianka” i „Park Kultury”, nie więcej niż 25 lat. Ubrany w ciemne ubrania i ubrany w chustach, próbowali ukryć swoje twarze, stawiając ich narodowości kaukaskiej. Dowiedzieliśmy się także, że dzień przed tragicznym wypadku w jednym z komisariatów było dziwne wezwanie. Kobieta, mieszkaniec stolicy, stwierdził, że był to przypadkowy świadek rozmowy na Końkowo „stacji metra Czeczeni, który omawianym zamachy. Jednak pomimo natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy organów ścigania, którzy przeszli do rzekomego scenie strój skalę przestępczości z ekspertami pies nie mógł wykryć coś podejrzanego.

Kto jest winny?

Wkrótce, jeden po drugim, a następnie wyjaśnienie tego, co się stało. Dwa dni później, sieć hit film gościnnie jeden z poszukiwanych terrorystów w Czeczenii Doku Umarow,. oficjalnie ogłosił w przemówieniu wideo, że eksplozje w stacji metra „Łubianka” i „Park Kultury” zorganizowanej jego podporzadkowane grupę, argumentując swoje nielegalne działania w odwecie za niedawne wydarzenia lutego w Inguszetii. Następnie federalne wojska rosyjskie zostało przeprowadzone we wsiach i Datyh Arshty operacji antyterrorystycznej, która została zniszczona przez jednego z nielegalnych grup zbrojnych i zginęło czterech ludzi. Warto zauważyć, że odrzucenie nie jest długo czekać. Zaledwie kilka godzin później do pierwszej kaukaskiej nagrania dziennikarzy kanału przybył do Gruzji, w którym Umarow rzekomo odmówiono autentyczność jego poprzednich występów i odpowiedzialność za wybuch na stacji metra „Łubianka” i „Park Kultury” całkowicie wyłączony pędów. Jak się okazało specjalistów, to audiotape było nierealne, męski głos na niego nie należą do chcieli Umarow.

Sprawcą tragedii w „Park Kultury”

Dzięki skoordynowanych działań zarządzania kapitałem służb specjalnych i ich odpowiednikami w Kaukazie Północnym, był w stanie dowiedzieć się tożsamość jednej ze zmarłych zbrodniarzy winnych „Culture Park” tragedii. Jak się okazało, był to mieszkaniec Dagestanu, a tym samym powinien on być w stanie wykonać następujące ważne kroki. Dane dotyczące zamachowca wkrótce po wszystkim przeciekły do mediów. Publiczność była w szoku, że dziewczyna, która wysadził się w powietrze, była tylko 17 lat. Nazywała się Dzhanet Abdullaeva (Abdurachmanowa). Umalat Magomedov również członkiem grupy terrorystycznej, która zmarła dwa miesiące wcześniej podczas operacji specjalnej zniszczyć nielegalnych formacji, bombowce były małżonek, motywowane działanie które ma na celu, aby pomścić śmierć swojego męża. Wybuchy w „Łubianka” Metro „Park Kultury” stał się dla niej zupełnie „akt zemsty”.

Identyfikacja drugiego samobójstwa

W procesie ustalania tożsamości drugiego martwych terrorystów pomogło odwołanie obywatela do prokuratora Dagestan Magomiedowa. Eksplozje w metrze „Łubianka” i „Park Kultury”, uczestnicy, których zdjęcia widział podczas oglądania wiadomości telewizyjnych, zostały popełnione przez Dzhanet Abdullaevoy i jego córki. Bombowiec, który nauczył swojego ojca, Maryam Sharipova, zdetonowana mechanizm wybuchowy na stacji „Łubianka”. Według niego, dziewczynka miała 27 lat. Jednakże analiza genetyczna została powołana w celu potwierdzenia nie ma informacji, która potwierdziła, że zmarły był rzeczywiście córką Magomedov.

Niemal równocześnie z ekspozycją osób bombowców odkryli agencje federalne oraz informacje na temat osób bezpośrednio zorganizowany wybuchy w Moskwie „Łubianka” Metro „Park Kultury”. Kronika wydarzeń tamtych dni, mówi, że pomimo szybkiej identyfikacji podstawowej działalności przestępczej przez współpracowników zmarłych zamachowców miał szczęście uciec. stróżów prawa potwierdziły tylko, że grupa mieszka w wynajętym mieszkaniu, które znajduje się w budynku mieszkalnym nijaki, nie daleko od stacji „Khamovniki”.

Imprezy w poniedziałek rano, 29 marca: najpierw „Łubianki”

Dwóch eksplozji w moskiewskim metrze na stacji „Łubianka” i „Park Kultury” była zaskoczeniem dla całej Moskwie. Pierwszy z nich miał miejsce w godzinach porannych, gdy zegar nie był jeszcze osiem. Organizatorami tego przedziału wybrany przez przypadek, ponieważ jest to rodzaj godzinach szczytu dla ludności. Na 07:56, który przyszedł w drugim samochodzie pociągu z jasnym chwytliwą nazwą „Red Arrow”, Maryam Sharipova wykonany plan terrorystów. Wybuch nastąpił podczas ruchu transportu podziemnego, który dopiero zaczął oddalać się od stacji w kierunku „Streets Podbelskogo”. Eksperci byli w stanie zidentyfikować i odtworzyć te straszliwe minut. Doszli do wniosku, że kobieta stała tuż przy drzwiach samochodu, gdy pociąg zatrzymał się na peronie, a na chwilę przed otwarciem drzwi, poprowadziła niefortunny mechanizmem działania.

Jest uważany za istotny fakt, że według świadków incydentu, usunąć natychmiast po wybuchu nikt nie jechał. Ręce tylko Kontrolery transmitować komunikaty o byciu pociągi późno przybywających i zalecił pasażerowie korzystają z usług transportu publicznego ziemi.

Drugi wybuch miał czterdziestu minutach

Niecałą godzinę później nastąpił drugi wybuch na stacji metra „Park Kultury”. „Łubianki” przeszedł silny wpływ. Jeśli mierzymy moc urządzenia wybuchowego The TNT prawie cztery kilogramy substancji została uwzględniona w bombie. Do tragedii w drugim miejscu terroryści wykorzystali około półtora kilograma materiału wybuchowego. Wybuch na stacji metra „Łubianka” i „Park Kultury” (pociąg zdjęcie jest tak szokujące, że niemożliwe jest, aby zapewnić im) prawie nie zostawił szansę przeżycia dla tych, którzy byli w bezpośrednim obszarze zagrożonym. Jest to potwierdzone przez analizę specjalistów z laboratorium, który określa, że bomba zawarte RDX i małe elementy wzmacniające, śruby żelaza.

Pociąg, druga ofiara, a następnie również w kierunku „Streets Podbelskogo”. To wszystko wydarzyło się w trzecim samochodzie na 08:39.

Ewakuacja ludzi z metra

Metro Administracja zdecydowała o natychmiastowym nakładania żadnego ruchu kolejowego w zakresie drogi z „Sport” do stacji „Komsomolskaja”. Przy pomocy przyjechaliśmy, Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych, rozpoczęła na szeroką skalę ewakuację ludzi ze wszystkich stacjach metra, ponieważ, zgodnie z zarządzaniem metrze, w czasie pod ziemią było prawie 4000 osób. Obawiając się, że ataki na stacji metra „Łubianka” i „Park Kultury” może nie być ostatnim, ratownicy wziąć ludzi do powierzchni bez przerwy. Aby wyeliminować poważne konsekwencje tragedii przyciąga ogromną liczbę specjalistów, sprzętu i specjalistycznego sprzętu.

Środki podjęte przez policjantów po tragedii

Innowacje miały miejsce w bezpiekę. Kierownictwo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Moskwie nakazał wzmocnienie kontroli nad ulicami stolicy i metro, systemu weryfikacji dokumentów, paszporty wszystkich przechodniów (zwłaszcza osób rasy kaukaskiej z wyglądu). Ponadto, kiedy nie było wybuchów w moskiewskim metrze „Łubianki” i „Park Kultury”, istnieje pilna potrzeba pomocy dla wojsk wewnętrznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Federacji Rosyjskiej. Ich zadaniem było stale patrolują dworce kolejowe, lotniska, metro i inne ważne obiekty.

kondolencje ofiarom

Reakcja społeczności światowej do incydentu nie długo czekać. Dzień po atakach terrorystycznych w Moskwie ogłoszono żałobę. Aby wyrazić swoje kondolencje rosyjskich przywódców rządowych rzucili się do wielu państw, znanych polityków zagranicznych. Były szybkie do potępienia aktu terrorystycznego jako przejaw terroryzmu w ogóle, szefowie „Big Eight”, Unia Europejska, Azja, prezydenci państw poradzieckich, a także sekretarz generalny ONZ Pan Gi Mun, Papieża i innych.

Wybuch na stacji metra „Łubianka” i „Park Kultury” (fot Dmitrij Miedwiediew składa kwiaty ku pamięci ofiar można zobaczyć poniżej) i na miejsce tragedii stała się symbolicznym dla mieszkańców Moskwy. Wielu ludzi idą w dół do stacji, strach zawija do tej pory. Wszakże każdy przejaw terroryzmu jest niebezpieczne nie tylko dla obywateli każdego państwa, ale dla całej ludzkości. Jest to bezpośrednie zagrożenie dla porządku i stabilności międzynarodowej.

Jak uniknąć nowych aktów terroryzmu?

W celu uniknięcia nawrotu takich tragicznych wydarzeń, jak ataki terrorystyczne na stacji „Łubianka” Metro „Park Kultury”, wszystkie kraje świata powinny działać w tym samym kierunku. Pomimo osiągnięcia pewnego poziomu bezpieczeństwa na stacjach kolejowych, lotniskach, w metrze, wiele pozostaje jeszcze do zrobienia, przy wykorzystaniu dodatkowych środków i wysiłku. Komisja Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych i Rady Europy wielokrotnie wzrasta do rozpatrzenia tej kwestii. Z uwzględnieniem prawidłowego funkcjonowania systemów nadzoru wideo metra w Moskwie, a także mechanizm przetwarzania analitycznego danych, awaria nadal występowały. Służba Bezpieczeństwa nie mógł znaleźć zamaskowanych zamachowców w godzinach szczytu.

Jednym ważnym krokiem był dekret podpisany przez prezydenta Dmitriem Medvedevym. akt prawny wymaga rewizji istniejących i tworzenie nowych warunków dla wszechstronnego bezpieczeństwa w infrastrukturze transportowej, zwłaszcza w metrze.

Wybuchy w Moskwie Metro „Łubianki” i „Park Kultury”, z których data na zawsze pozostanie w pamięci zmarłych krewnych, którzy mieli szczęście przeżyć, i tych, którzy na co dzień w dół do stacji przypominają, że współczesne państwa mają jeszcze zrobić wielką pracę przezwyciężenie ważne problemy świata – terroryzm.