769 Shares 2589 views

Kaukaski zupa – kyufta-bozbash, grub, grar. Kuchnia kaukaska

Kuchnia kaukaska dawna mocno zyskał popularność na całym świecie. Jednak popularność kilku uzkonapravlen. Kebaby, chleb pita, tapaka kurczak – i, być może, wszystko. A potem jest rasy zupa, która jest spożywane i zadowala kubki smakowe i uwodzi wygląd. Krótko mówiąc, pierwszy posiłek z dań są warte uczenia się, jak je gotować.


zasady ogólne

Cokolwiek przygotowana, Azerbejdżanu, Armenii i gruzińską zupę, jest ona oparta musi być baranina bulion. Jeśli występują trudności z produkcji mięsa, może być zastąpiony przez wołowiny. Ale nie wieprzowina lub kurczak – straci dużą część przyjemności smaku i nie będzie w stanie w pełni docenić piękno potraw.

Z zieleni pozwoliło na większą swobodę. Jednak żaden z kaukaskiego zupy nie jest bez kolendry. Przynajmniej kilka gałązek, ale musi być obecny w naczyniu.

Jeśli lista produktów obecnych ciecierzycy, brać go poważnie. To nie jest groch i fasola, Dowar swoją gotowość do niezwykle trudne. Ziarna są moczone w wodzie przez co najmniej dwanaście godzin. I pamiętaj: oni znacznie zwiększyć wielkość.

I nie skąpić na przypraw i ostrością. Kaukaski zupa nie może być nijakie! Jeśli nie lubisz ostre, należy zwrócić uwagę na dania od kuchni innych krajów.

Azerbejdżan kyufta bozbash: początek

Przygotowania do tego cudu gotowania jest trudne. Jednak ci, którzy raz skosztował zupy kyufta bozbash, gotowy do ciężkiej pracy dla niego.

Spawane przesączonej brzeczki popychacz opiera się na płytce do wrzenia, po czym załadowano wyprzedzeniem nasączone ciecierzycy (polstakana ciekłych sucho dwa litr). będzie schnąć przez około godzinę.

Gruby pomidor pozbyć skóry, średniej wielkości cięcia i położył się Nute. Istnieje również wysłany do ziemniaków. Pożądane jest, aby znaleźć małe bulwy: oni tylko oczyszczone i umieszczone w jednym kawałku.

Dwa cebuli drobno ciętych, parę łyżki ryżu godzin zaparivat ćwiartka ciepłej wody; pół łyżeczki naturalnego szafran jest wypełniona stos wrzącą wodą i pozostawia do infuzji. Zad dokładnie placek; powinien mieć około dwóch łyżek. Faza przygotowawcza jest zakończone, można przystąpić do głównej części.

Klops zupa

Główną cechą, która posiada ostrą zupę kaukaskiej – kulki mięsne. Ale to nie jest zwykły, ale z nadzieniem. Za to trzeba będzie znaleźć suszone śliwki. Nie słodkie owoce suszone, czyli dziki kwaśne śliwki.

Jedna trzecia kilograma mielonej jagnięciny łączy z ryżem i ottsezhenny. Tutaj wlewa połowę posiekanej cebuli. Podstawa solone i pieprzem. Po dokładnym wymieszaniu, mieszaninę podzielono na sześć równych części. Każdy zwinięty w kłębek, to pit, gdzie 2-3 alychinki umieszczone. Otwór jest zamknięty – i kyufta gotowe do wysłania do zupy.

Ostatnim etapem

Gdy stał się miękki ciecierzyca, ziemniaki zupy obniżona i doprowadza się do wstępnego miękkości w naczyniem a hamburgery pominięte. Czasowy dziesięć minut; gdy przechodzą one z dala, kyufta już pojawiają się i są prawie gotowe. W tym momencie w zupie wprowadzane są przyprawy: pozostałą cebulę, szafranu, pieprzu. I oczywiście, posiekane zad. Pięć minut wrzenia – kyufta bozbash gotowy.

Kefir (grar) zupy. Kuchnia kaukaska

Unikalna receptura: nie wymaga bazy bulionu. To danie może mieć nawet tych, którzy są wyczuleni na rysunku.

Zupa kuchnia należy do kurdyjski, chociaż takie różnice można znaleźć w kuchni innych narodów Kaukazu. Na patelni odpowiednią objętość wylano jogurt, dwóch litrów. Uwzględnia się średnią zawartość tłuszczu w produkcie. Jogurt rozcieńczono szklanki wody, wlewa się trzy łyżki przesianej mąki. A ciecz dobrze zakończyć łamanie brył, ugniata. W małej misce pienisty bitą dwa jajka. Są one także powinny być odprowadzane do puli. Po kolejnej pracowitej element mieszający płytki umieszcza się na płytce do najwolniej pożaru. Zupa powinna być zakazana częściej, czy będzie to spalić. sygnał gotowości do zagęszczania cieczy.

Oddzielnie myte szyby jęczmienia, gotowane na końcowy gotowy i lewo przez dziesięć minut pod pokrywką. Następnie wlewa się ją do patelni, a zupa gotuje dziesięć minut. Po usunięciu zupy z płytki traktowane obficie infuzji posiekanej kolendry i pokrywą około jednej czwartej godziny.

Ten kharcho

Kharcho ma wiele różnych odmian. Prawie każda rodzina ma swoje własne zdanie, jak przygotować gruzińską zupę. Najczęstszym wersja nadal jest następująca.

Trzecie kilogram świeżego jagniąt w litrze wody gotowano zupy. Wraz z mięsa umieścić cały cebulę i trochę kolendry – dla smaku. Rosół ugotowany aż baranka nie będzie dość miękkie.

Podczas gdy rosół gotuje, jedna duża cebula i pół papryki bez pestek drobno zniszczyć. Oni są smażone na lekkim rumieńcem, a następnie wlać do garnka kilka kostek pomidorów. Pomidory podjęte dwieście gramów; pożądane jest, aby dostarczyć je ze skóry. Warzywa będą dusić razem dziesięć minut.

Jagnięcina usuwa się z brzeczki, brzeczka jest filtrowana, a fragmenty średniej wielkości z kruszonki z mięsa i dodano do zazharki. Nieco później, w rondlu i wylano bulionu. Ponadto, w misce wymieszać pastę cztery ząbki czosnku, kolendry suche, trochę oleju roślinnego i spierzchnięte kolendry. Masa jest wtryskiwana do zupy kharcho rasy białej; Opuścił rondel na ogniu przez kilka minut. Końcowy akcent będzie orzechami. Szklanka ich jąder tolchetsya i wlać do zupy. Dziesięć minut ogólnego ociężałość – i obiad gotowy.

Khashlama

Chciałbym wspomnieć o innej rasy zupę. Jest sponsorowany przez Ormian. Zupa okazuje się bardzo gruba; okresowo nawet spory, czy rozważane Khashlama pierwsze danie lub nadal odnosi się do drugiego. Ale najważniejsze – bardzo smaczne i satysfakcjonujące.

800 gramów jest bardzo tłuste mięso grubo cięte i smażone w grubościennej kocioł. W teorii, trzeba smażyć na tłuszczu ogona owczego, w praktyce jest zazwyczaj przyczyną dozwolonym oleju roślinnego zwyczajne.

Kiedy jagnięcina (lub wołowiny) jest lekko zbrązowieje, dodać do niego pół-pierścieniowych dużych żarówek. Prażenie jest kontynuowane aż do ich przejrzystości. Są one następnie kolejno:

  • duże kości marchew;
  • dzwon pieprz kwadraty, należy wziąć cztery strąków różnych kolorach;
  • średnie cukinia plastry;
  • Taśmy gorącej połówki papryka;
  • cztery małe pomidory bez skóry (nie cięte);
  • posiekany czosnek (zgodnie z potrzebami).

Dusić to wszystko do miękkości, czyli aż warzywa są pół gotowane zasięg. Następnie wlewa się pół litra piwa (światło), umieścić laurowy i przyprawy. W odniesieniu do tego ostatniego: spróbuj znaleźć na rynku zestaw zaprojektowany specjalnie dla Khashlama Ormian sprzedać go do „zbierania” formę.

Żywność nadal łagodzić najtrudniejsze warzywa – marchew. Uzyskać bardzo gęsty i pikantny zupa z niewielką ilością płynu.

prawidłowe karmienie

Kaukaski zupa nie trzeba tylko umiejętnie gotować, ale jeść prawidłowo. To nie jest zalecany do smaku to z kwaśną śmietaną – nie w tym przypadku. Ale obficie posypać ziołami – bardzo wspomagające kroku. I zamiast chleba na stole, to lepiej umieścić pita – dzięki Bogu, kup go teraz nie jest problemem.

Są pierwsze dania przyszedł z Kaukazu muszą być gorące. Zwłaszcza jeśli są nadal wykorzystywane w gotowania jagnięciny. Nawiasem mówiąc, w tym ostatnim przypadku, Kaukaski zupa jest lepiej gotować w jednym czasie: w ciepłej postaci, traci znaczną część jego uroku.