438 Shares 8588 views

Kiedy zmienić SMB. Buty samochód? Montaż opon zimowych

Przez cały rok są dwie okres czasu: pierwszy śnieg w zimie i wczesną wiosną odwilży. To, co najbardziej czekamy na STO. Następnie pracować na tyle. Nieoczekiwany pokrywa śnieżna stoi kierowcom nieprzyjemnych wypadków na drogach. Ponadto, z pierwszej temperaturze dodatniej wielu kierowców spieszyć wysłać opony zimowe na wakacjach. Trzeba dokładnie przemyśleć, gdy zmiana SMB. Buty samochód. Niezależnie od konieczności prowadzenia pojazdów starannie zainstalowane opony i zachować dystans.


Optymalny czas zastąpienia

Nie należy polegać na pierwszy śnieg jako powód aby natychmiast zmienić oponę. Nadszedł czas, aby zmienić SMB. Buty samochód gdy wskaźniki średnia dzienna temperatura 5-8 stopni powyżej zera. Pozwoli to uniknąć nieprzewidzianych sytuacji na drodze. Warunki pogodowe są często nieprzewidywalne, ale nawet pojawienie się śniegu na drogach nie leży na nim przez dłuższy czas, ponieważ nawierzchnia nie mają czasu, aby ochłodzić się do ujemnych temperaturach.

Specyficzne ramy kalendarza do wymiany nie jest dostępny, liczba pereobut samochodu, nikt tak naprawdę nie wie. Skok na letnich oponach musi znajdować się na początku lub w środku kwietnia, bez oczekiwania na przepływ masy w służbach. Terminowa wymiana będzie czuć się pewnie i unikać nadmiernego kolejki na stacjach montażu opon. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę informacje i słuchać swojej intuicji.

Czy to możliwe, aby poruszać się w zimie na oponach letnich?

Jeśli opony nie są odpowiednie warunki pogodowe, jazda na te powinny być zakazane. Typ opony letnie nie jest przeznaczony do eksploatacji w warunkach zimowych. Tracą swoje właściwości adhezyjne, dubeyut i łatwo ulegają uszkodzeniu, co może prowadzić do katastrofalnych skutków. Głównym celem każdego kierowcy na śniegu i oblodzonej nawierzchni w celu zapewnienia Obuwie zimowe prywatnego samochodu. Kiedy pierwszy mróz w ciągu kilku dni, co do zasady, istnieje niewielka odwilż. To jest dla tych, którzy nie wiedzą, kiedy pereobut samochodu na zimę, jest to okres czasu. Również w dniu 1 grudnia, policja drogowa będzie miała prawo do grzywny sterownik do przejścia na kauczuku, który nie zgadza się czas pracy w zimie. Istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia problemów dla kierowców – każdy pogody złowionych przez zaskoczenie. W tym przypadku można poprosić znajomych, aby wziąć koło w centrum okucia do przejścia na opony zimowe. Opcje te są zalecane i bezpieczne. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest zakup dysku zamiennego w opony zimowe – wtedy nie ma powodu do obaw.

Wpływ temperatury PLUS na oponach zimowych

Firmy zaangażowane w produkcji obuwia dla samochodów, odczyty optymalna temperatura zawsze powiedzieć, kiedy zmiana SMB. Buty samochód, czyli warunki dotyczące montażu i prawidłowego użytkowania opony. To była ich wersja zimowa pozostaje elastyczny w mroźnych warunkach. Przy temperaturze powyżej zera stopni takie gumy ma zwiększone zużycie, a samochód będzie zachowywał się zupełnie inaczej. Letnie buty zamarza, ma niski współczynnik przyczepności do nawierzchni jezdni, dzięki występowaniu hamowania i pokonywania zakrętów nieskuteczne. Aby mieć pewność, trzeba sprawdzić opony, oczyścić zanieczyszczenia z bieżnikiem zimowym i okresowo umyć wodą z mydłem. Zaleca się również, aby regularnie zmieniać miejsca kołowe, jak często mają nierównomierne zużycie. Należyta staranność to gwarancja przedłużyć żywotność produktu. W przeciwnym wypadku, ruch może być niebezpieczne.

Różnice między letnich i zimowych opon

Kiedy myśl kiedy pereobut samochodu na zimę, wiele osób uważa bieżnika jedną z głównych różnic opon. Główna różnica w składzie materiału opony. Podczas mrozów zimowych koła są elastyczne, nie twardnieje, zapewniają dobre sprzężenie z drogi. Wzór bieżnika ma takie właściwości przylegania do powlekania. Takie funkcje nie będą działać, gdy krzepnięcie bieżnika. Jego kształt został zaprojektowany tak, aby zapewnić odwodnienie i śnieg i wyeliminować naturalny smar pomiędzy kołem a asfaltem. Istnieją modele opon, opracowane z innowacyjnych materiałów wilgoć odstraszających. Bieg, mają również właściwości przeciwne.

Czy konieczne jest stosowanie produktów Całoroczne?

Wielu zastanawia się, kiedy SMB zmieni. Buty samochód między zimne i ciepłe. Jest możliwe, aby korzystać z tych typów kół butów w tym krótkim okresie. Najlepiej jest użyć oddzielnej opon na zimę i lato, to specjalnie zaprojektowane dla konkretnej porze roku.

Z punktu widzenia gospodarki, parę kompletów ma dłuższą żywotność niż jeden. Gumy stosowany w okresie roku, w których produkowane jest charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie i daje stabilność pojazdu na drodze. Lepiej zrezygnować z eksploatacji opon całorocznych.

Gdzie pereobut samochód?

Aby zmienić opony na samochód trzeba będzie odwiedzić sklep lub stację naprawczą, zmieniarka opon jest zaangażowany w biznesie. Posiada wszystkie niezbędne urządzenia technologiczne. Z dworca głównego dokonuje wymiany, używając statywu. Podczas montażu nowych opon nałożonych uszczelnione smarowania. Po wymianie komory koła myśli przychodzą typ bezdętkową. Wszystkie prace trwa około godziny. Dodatkowo praca musi posiadać płytę balansu.

Na wielu stacjach może być obecny zespół zmieniacz opony mobilna, która ma szansę wyjść z domu. Wszystkie urządzenia są montowane na samochodzie bazowej. Niektóre sklepy mają usługi naprawy opon. Możliwe jest wyeliminowanie lub cięcie poprzeczne przebicie, po czym ewentualne dalsze działania ciągłe.

works shinomontazhnyh

Zanim dokonać przejścia do opon zimowych, większość kierowców zastanawia się, ile jest ta procedura? Wymiana opon i wyważanie dyski kosztować około 800 rubli. To także zależy od stacji zarządzania. zamienne opona znaki okres dla wszystkich właścicieli warsztatów opłacalne czasowych, więc cenowa może się różnić. Niektórzy właściciele zrywać STO jest bardzo, odsłaniając przestrzeń cenę za swoje usługi w takim czasie szczytu. Wiele organizacji współpracuje z dealerów opon i dysków opon i może przekonać wymienić dysk lub autobusem bez podstawy do tego. W związku z tym konieczne jest, aby być czujnym.

Niektóre stacje oferują usługi dla sezonowego przechowywania gumy, i to jest dobre w przypadku braku własnego miejsca. Cena takiej przyjemności będzie około 4000 rubli. Oraz do usuwania starych opon będą musieli zapłacić pewną kwotę pieniędzy. Aby nie puzzle na ile to kosztuje pereobut maszynie zrobić wszystko celowo i na czas, aby uniknąć kolejek i wysokie wydatki.

Czy to możliwe, aby wyeliminować skrupułów organizacje serwisowe?

W sezonie wiele warsztatów zatrudniają nieprofesjonalnych specjalistów w swojej dziedzinie. Odnosi się to do nowo otwartych firm montażowych oferujących atrakcyjne rabaty, bo przychodzi czas, kiedy zmiana SMB. Buty samochód jeździ na dużą liczbę klientów. Jest wielu, którzy chcą na szybki strzał w dziesiątkę. Często te Rabotnicki świadczenia usług niespełniających i powinni wystrzegać. Mogą być mylące o złym stanie opon i ich wymiany, mimo że opona jest nadal możliwe do prowadzenia więcej niż jeden sezon. Ponadto istnieje możliwość uszkodzenia szefów tajnych śrub i gwintów.

Aby skontaktować się z certyfikowanych usług, pracując w tej dziedzinie od wielu lat, aby nie dać się oszukać. Pozytywnym sygnałem jest możliwość wystawienia paragonu, a obecność terminala do płatności za usługi kartą kredytową. Dobrze, jeśli jest obecny nowoczesny sprzęt techniczny. Zaleca się również, aby być zainteresowany innych kierowców na tej procedury.

Czy konieczne jest przeprowadzenie operacji montażowej własną opona?

można zrobić wszystko z rąk, ale trzeba mieć jakieś narzędzia. Dla tych, którzy zastanawiał się jak pereobut maszynę, minimalnie należy zakupić lub zrobić dwa ściągacza. Pierwsze narzędzie do oddzielenia oponę z podstawy i zawiera część ruchomą, dzięki czemu ciśnienie w autobusie. potrzebny jest drugi element naprawić produkt na płycie. Następnie narzędzie służy do usuwania gumy z dysku (po odłączeniu pierwszej striptizerkę). Składa się on z trzech przekładni rolkowej i szpilki. Zatem w urządzeniu dysk jest stała, rolka jest stosowana, a klucz guma przekładni ramię korby. W efekcie opona zostanie usunięty. Na odwrotnej operacji jest wypełnienie wałka kulek. Pracować z jednym kole będzie wymagało około 20 minut. Można również kupić sprzęt używany i sprawiają, że pasują do siebie. W skrajnym przypadku możliwe jest użycie dłut i używać ich jako usuwania. Ale taka procedura zajmie więcej czasu i wymaga znacznego wysiłku fizycznego.

Tak, okazało się, ile to kosztuje pereobut samochodu i kiedy to zrobić. Pamiętaj, że szczególną uwagę na samochodzie może kiedyś uratować życie.