363 Shares 1915 views

Legenda o Dniu Walentego – opowieść o sile ludzkiego ducha, który wie, jak kochać

Walentynki – patrona zakochanych – obchodzone jest 14 lutego. W tym dniu lub po prostu pogratulować miłości pary przeciwnej płci. Również w dniu 14 lutego – Walentynki i urodziny Valentine.

Różne kraje obchodzić święto na różne sposoby. W Stanach Zjednoczonych i Niemczech, gratulacje są koledzy i ludzie Albionu są honorowane nie tylko ludzi, ale także zwierzęta: koty, psy, papugi i świnki morskie. Japończycy dają sobie czekoladę i francuskich – biżuterię.

Na Walentynki postanowił skupić się na obiekt swej miłości, aby dać siebie (kartki z życzeniami w postaci serca) Valentine, serce piec ciasta, zgodzić się na bieżąco i zorganizować romantyczny wieczór.

Podobnie jak w przypadku innych świąt, Walentynki ma swoją własną historię, której bohater – rzymski kapłan i lekarz Valentin. Od tego wydarzenia miała miejsce wiele lat temu, dziś trudno jest ustalić, że żyjący legendy fikcji, a to – prawda. Jedno jest pewne: legenda Walentynki prezentuje niezwykły hart ducha zwykłego człowieka, który wie, jak kochać bliźniego jak napisano w Biblii.

męczennik

Walenty był jeden z kapłanów starożytnego Rzymu, wyznając wiarę chrześcijańską. Cesarz czcił pogańskich bogów Rtęć i Zeusa. Chrześcijanie w tych dniach, prześladowani i poddany torturom.

Jeden strażnik chwycił Valentina i doprowadził go do cesarza. Gubernator starał się przekonać Ojca Świętego, aby wierzący w Chrystusa, aby zmienić swoje przekonania. Ale Walentynki, legenda, która przetrwała do dziś, był nieugięty – modlił się do Boga i ofiarował cesarzowi pokutować.

Tyrant głuchy na prośbę księdza Asterius i dygnitarz sugerowanej Valentin zdać test. Na Asteria był ślepy córką, a on został poproszony o powrót dziewczyna wizji. Dzięki gorliwej modlitwy dziecka ujrzała światło i rodzina oficera, wierząc w cud, przyjęła chrześcijaństwo.

Uczenia się, co się stało, cesarz zarządził, że wszyscy chrześcijanie w więzieniu, a Valentina bić kijami i stracony. Kapłan odważnie wziął wszystkie testy i zginął pod rękę kata. To taka legenda wakacje Walentynki, ale nie jest jedynym.

ksiądz

Inna legenda mówi o Valentine o tym, jak ksiądz udał się wbrew woli cesarza. W czasach Cesarstwa Rzymskiego rządzi Klaudiusza II. Tirana miał trochę podbite ziemie starała się poszerzyć granice ich posiadłości. Ale żołnierze, legioniści nie chcieli walczyć, bo nie widzę sensu w walce.

Klaudiusz II postanowił, że żołnierze odmówili chwycić za broń, ponieważ wiele z nich ma rodziny i dzieci. Następnie w Imperium wydano prawo zabrania żenić. Oczywiście, ludzie w Rzymie byli przeciwni tej ustawie.

Dekret irracjonalny opór i Valentin. Potajemnie koronowany kochanków, za co został aresztowany i wtrącony do więzienia. Tam ksiądz zakochał się w córce strażnika, ale ponieważ miał do celibatu, nie mógł dać upust swoich uczuć. wykonanie oczekiwaniu Valentine napisał list do swojego kochanka i umieszczone w kwiecie wiadomość krokusy. W jednej z wersji tradycji, dziewczyna była ślepa, ale moc miłości i wiary, pomógł jej zobaczyć. Następnego dnia po wysłaniu listu – 14 lutego – Walentynki został stracony.

Eskulap

Valentine był nie tylko kapłanem, ale także lekarz. W trakcie leczenia, nie starał się doprowadzić do cierpienia pacjentów. Ból wystąpił trawę, przemywa rany winem i gorzkie leki rozcieńczony z mlekiem i miodem.

Raz w drzwiach Valentina zapukać. Tam stał strażnik rzymskiego cesarza. Jego córka urodziła się ślepa, a strażnik spytał lekarza, aby ją uzdrowić. Ksiądz wiedział, że to niemożliwe, aby przywrócić wzrok, ale nadal pisał zioła i maści. Później, Valentine został aresztowany za swoje przekonania religijne i skazany na śmierć. W przeddzień swojej śmierci, Valentine napisał list miłosny do dziewczyny, po przeczytaniu, że ujrzała światło.

Legenda o św Walentego jest bardzo podobna do poprzednich opowieści, ale w tym nic dziwnego. W tych latach ksiądz mógł być lekarz i naukowiec, psycholog i nauczyciel, a nawet nieoficjalny sędzia.

przyjaciel dzieci

Inna legenda mówi, że Roman młodzież Valentin kochał młodych obywateli imperium i lubi spędzać z nimi czas. Młodzieniec był chrześcijaninem, czemu nie czczą bogów pogańskich. W tym roku został uwięziony.

Dzieci przegap mój starszy przyjaciel, wszedł do komory okna, w którym nie było Valentine, przyniósł mu listy z deklaracjami miłości. Niestety, bawi się ze swoimi małymi przyjaciółmi młody człowiek nie mógł, bo był w areszcie i został skazany na śmierć. Legenda o św Walentego – przyjaciel dzieci – jest mniej znany niż inne opowieści.

Walentynki kanonizacja

Reckoning Valentine został kanonizowany przed oddzieleniem kościoła chrześcijańskiego w prawosławnych i katolickich, w 494 pne. e. z inicjatywy papieża Gelasius. Czytaj St. oparł się na dnia festiwalu płodności pogański (14 lutego), kiedy chłopcy i dziewczęta byli bardziej swobodnie niż w życiu codziennym. Dziś w panteonie kościoła istnieją trzy święci, noszące tę nazwę: Valentin Dorostolsky męczennik męczennika Valentine Interamnsky i Valentin Rimski.

Duchowieństwo nie przyjmuję ideę relacji z wizerunkiem Świętego Walentego, dawać miłość, bo trzeba codziennie. St. Valentine, której legenda mówi, za każdym razem w inny sposób, jest czczony jako męczennik, który cierpiał za wiarę.

Cerkiew obchodzi Walentynek w dniu 12 sierpnia. W tym dniu i na inne dni wiernych miał okazję uczcić relikwie świętego w kościele Chrystusa Zbawiciela w Moskwie. Legenda Walentynki jest w sercach wszystkich ludzi jako pamięci wielkiego męczennika.