436 Shares 8895 views

Oznacza „Trilonu B”. opis

Oznacza „Trilon B„, (kwas sól disodowa kwasu etylenodiaminotetraoctowego) jest biały, krystaliczny proszek. Lek jest rozpuszczalny w wodzie, praktycznie nierozpuszczalny w eter i alkohol.


Lek „Trilon B” w medycynie

Środki te mogą tworzyć dowolne kompleksy z niektórymi kationami tym jonów wapnia. Właściwości te umożliwiają stosowanie leku w patologii skomplikowane nadmiernego gromadzenia wapnia w organizmie (w tym organów wewnętrznych, mięśni, ściany żylnych), w stosunku do szkieletu kostnienie, zapalenia stawów, twardziny skóry. Oznacza w niektórych przypadkach przypisanych do wyeliminowania niektórych rodzajów arytmii pozamacicznej, szczególnie sprowokowany przez przedawkowanie glikozydów nasercowych. Dzięki zdolności do wiązania jonów wapnia, to znaczy, stosuje się również w ochronie krwi jako antykoagulant.

Lek "Trilon B". aplikacja

Podstawowym wskazaniem dla leku mają objawów patologicznych zwapnień. Obejmują one w szczególności obejmować twardzina skóry, zapalenie ossificans zapalenie mięśni. oznacza podawanie jest kroplówka dożylna. Przed infuzją leku rozcieńczono chlorkiem sodu (izotoniczny roztwór soli) lub roztwór glukozy (pięć procentach). Preparat wprowadzenie „Trilon B” przeprowadzane z szybkością 12 kropli / min. Pacjenci z dziesięciu lat zaleca się 10 ml pięć procent roztwór rozcieńcza się 200 ml rozpuszczalnika. Lek podaje się cyklicznie. Pacjenci o wadze poniżej 10 lat są oznaczone przez 5 ml preparatu rozcieńczonego w 100 ml rozpuszczalnika. Leczenie polega na piętnaście zastrzyku. Lek podaje się raz dziennie przez pięć dni z tygodniowych odstępach. Tak więc, kurs obejmuje trzy cykl pięciu dzień z przerwami siedmiodniowym.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Nie zaleca lek „Trilon B” o ograniczonej krwawienia, z hemofilią, wątroby lub patologii nerek. Przeciwwskazania obejmują hipokalcemii. Podczas wprowadzania dużej prędkości, które może rozwijać tężyczka. W tym przypadku, wlew należy przerwać. Niektórzy pacjenci z podawaniem leku „Trilon B” w duchu czując pieczenie, które mogą rozprzestrzeniać po całym ciele i utrzymują się na jednej lub dwóch godzin po iniekcji.

Przestrogi

W trakcie leczenia, należy zauważyć, że skuteczność środków bez pokazywania negatywnych skutków wprowadzenia jest możliwe przy niskiej prędkości w przepływie krwi. W tych warunkach nie jest powolny reakcję leku z wapnia w surowicy krwi. W związku z tym, zawartość Ca nie jest znacznie zmniejszona, ponieważ jego strata jest kompensowane przez związek mobilizacja w tkankach (kości, w szczególności) i nadmiernego nagromadzenia w narządach. Z szybkiego wprowadzania leków mechanizmy fizjologiczne nie jest w stanie szybko usunąć spadek poziomu wapnia w surowicy. W efekcie może wystąpić ostre tężyczka.

Jak inaczej stosowane środki „Trilon B”?

Jest on używany nie tylko w celach leczniczych. Lek ten jest stosowany w chemii analitycznej ilościowej i jakościowej oceny soli metali. Jest to możliwe dzięki zdolności substancji tworząc jony chelatujące różnych kolorach. roztwór amoniaku „Trilon B” służy do przywracania baterii. Sposób ten różni się z natychmiastowej i wysoką sprawność. Wstępnie rozładowania baterii powinny być pobierane jest następnie odprowadzana od elektrolitu i przemyto wodą dwa lub trzy razy. Po odpowiednim wlać roztworu amoniaku, składający się z dwóch środków procent wagowych i pięć procent amoniaku. Czas trwania odsiarczanowanie – około czterdziestu do sześćdziesięciu minut. Proces towarzyszy wydzielanie się gazu i wyglądu małych odprysków na powierzchni. Z silnym procedury siarczanowania można powtórzyć. Po zakończeniu procesu wydzielania się gazu ustaje. Po obróbce za pomocą baterii oznacza „Trilon B” zaleca się, aby czyścić urządzenia z wodą destylowaną, co najmniej trzy razy. Po to jest wypełniona elektrolitem do normalnej gęstości i opłat. Roztwór wodny oznacza „Trilon B” są używane podczas czyszczenia rurociągów. Związki wlewa się do i ponad półtora do dwóch godzin pompuje się przez to. Temperatura obróbki w tym przypadku – 70-80 stopni. Zużyty roztwór odsączono, przemyto wodą i układu w przybliżeniu trzykrotnie więcej. W wyniku tych działań jest eliminowany rdzę blaszek lub skalę. Ponadto, związek chroni elementy gumowe i plastikowe rurociągu, ponieważ środki nie zetknie się z nimi i nie zmienia jej pH. Podobnie, lek jest stosowany do czyszczenia układu chłodzenia pojazdu. Jako pojedynczy środek jak też w mieszaninie z detergentem substancji używanej do zabezpieczenia przed tworzeniem się płytek maszyny do mycia.