604 Shares 2715 views

Dzieci leworęcznych cechy szkolenia, Towary dla lewaków

Moje dziecko używa tylko lewą rękę! Był leworęczny! Często, fakt ten postrzegany jest przez rodziców w sposób negatywny. Jest gorzej – jako kara lub losu zdanie. A jeśli jest to rzeczywiście tak jest? W tym artykule, rodzice znajdą wiele przydatnych informacji na temat sposobu, aby pomóc dziecku dostosować się do leworęcznych świata, która jest „zamknięta” dla osób praworęcznych.


Mańkuctwo: jakie są powody?

Co decyduje, jaki rodzaj ręka prowadzi? Wynika to z trzech czynników: edukacji, dziedziczności i możliwych naruszeń, które zostały nabyte w wyniku urazu urodzenia dziecka lub powikłań okołoporodowych.

Co do zasady, dominująca ręka mistrza jest podłączony do przeciwległej półkuli mózgu. To znaczy, jeśli lewa półkula jest dominująca, osoba pisze prawą ręką, i vice versa.

Leworęczność nie jest złym nawykiem czy kaprys. Jest to wynik o specjalnej jednostce mózgu. Najczęściej jest to wrodzona cecha danego dziecka – tak samo jak tempo mowy, lub kolor włosów, a więc powinno być łatwe do podjęcia, ale nie złamać i starają się wyrównać.

Psychologiczne cechy leworęcznych

Każda półkula jest odpowiedzialna za swoim rodzaju przetwarzania informacji. Tak więc, w lewo jest „logiczny” mózg przetwarza informacje sekwencyjnie, przechodząc ze wszystkich możliwych scenariuszy. Podczas gdy prawo „graficzny” mózg natychmiast przetwarza otrzymane informacje, postrzegając ją jako sposób całościowy.

Różnice między lewaków i righties nie ograniczają się do tego, że jeden jest aktywnie używając prawej ręki, a drugi – w lewo. Wszystko jest znacznie głębszy i bardziej skomplikowany, ale główna różnica jest w sposobie przetwarzania informacji otrzymanych od świata zewnętrznego. Lefty inaczej postrzegają informacji, jak również inny emocjonalnie reaguje na niego.

Istnieją pewne podstawowe cechy psychologiczne, które odróżniają ludzi z dominującą lewą rękę na praworęcznym:

 • Leworęcznych lepiej rozwiniętą wyobraźnię i są podatne na fantazji.
 • Trudno leworęczny podane przez arytmetyki, ze względu na fakt, że działania te wymagają konsekwentnego myślenia, logiki, a funkcja ta jest kontrolowana przez lewą półkulę. Jednak w badaniu geometrii, uda im ze względu na swój charakter przestrzenny.
 • Najgorsze wykonujących działalność Lefty, że wymaga stałej samokontroli.
 • Praworęczny jest łatwiejszy do opanowania właściwy pisemne i ustne wypowiedzi, ponieważ lewaków znacznie mniej wyraźna zdolność do aktywnego odtworzyć go w porównaniu ze zdolnością do rozumienia mowy.
 • Leworęcznych wspaniały „uczucie ciała”, orientacji przestrzennej i świetną koordynacją ruchów. Są one znacznie bardziej mobilny niż osoby z dominującą prawą ręką.
 • Lefties bardziej wrażliwy, uczuciowy i wrażliwy. W związku z tym są one bardziej prawdopodobne, aby być obrażony, zły, zirytowany. Jest to szczególnie widoczne na etapie trudności, które często występują.
 • Lefties są bardzo dobre z różnymi zadaniami do uogólnienia, ale tendencja do „chwycić” kompletny obraz na obrazie, a nie w etapach, aby je analizować, uniemożliwia im opanowanie umiejętności czytania.

Jako że nie jest konieczne, aby podnieść dziecko leworęczne

W żadnym wypadku nie powinien angażować się w przekwalifikowaniu dziecięcej. Proces ten spowoduje prawdziwego tortur dla mózgu dziecka. Jaki będzie wynik?

 • Dziecko będzie opóźniony tworząc mowy, terapia mowy doświadczenie różnych problemów.
 • Neurotyzmu dziecko na podstawie trwałych wzrostów przekwalifikowania. Jej Najczęstszymi objawami są zaburzenia snu i apetytu, bóle brzucha i bóle głowy, jąkania, moczenia nocnego, i tak dalej.
 • To samo „topograficzne kretynizm” lub niemożność mieć dorosłego znaleźć drogę na ziemi, niezdolność do postrzegania melodię, niezdolność do tańca i rzeczy.

Lepiej jest, aby nie koncentrować się na tym, co dziecko ma wrodzoną cechę. Ani dziecko, ani ludzie wokół ciebie nie widzę tego jako coś wyjątkowy i inny. W przeciwnym razie dziecko może tworzyć nieśmiałość, niską samoocenę i scenariusza życie przegrany.

Pamiętaj, że dziecko lewoskrętny (w innych sprawach, a także na każdy inny dzieciak) nie powinny płakać, w przeciwnym razie zostanie on zamknięty w sobie, a ostatecznie stracić kontaktu z rodzicami. Przyczyny tego leżą w naturalnym zwiększonej wrażliwości i podatności.

Jak wychować dziecko leworęczny?

Przede wszystkim rodzice powinni upewnić się, że dziecko nie jest związany z awarią co pisze nie jest w porządku, a lewa ręka. Można to zrobić na przykład powiedzieć dziecku o znanych osób leworęcznych. Takie były Leonardo da Vinci, Albert Einstein Yuliy Tsezar, Johann Sebastian Bach i wiele innych osób znanych i utalentowanych.

Podsumowując wynik tymczasowy, na przykład, że jeśli rodzice byli ostatecznie przekonani, że ich dziecko – leworęczny, nie będzie zdenerwowany. Lepiej poświęcić swój czas na naukę, aby wziąć pod uwagę charakterystykę dziecka w nauce i codziennej komunikacji. Ponadto fakt, że dziecko jest leworęczny, konieczne jest, aby ostrzec opiekunów i nauczycieli. Pod wieloma względami określają one stopień narażenia neurotyzmu dziecka.

Jak najlepiej radzić sobie z dzieckiem-leworęczny tips

 1. Brać za pewnik cechą dziecka. Nie staraj się przekształcić go w praworęczny. Wytłumacz mu, że ludzie, którzy wykonują pracę z jego lewej strony, zbyt dużo, i to jest również normą, jak i prawym handedness.
 2. Nie nakładać nadmiernych wymagań na niego, aw każdym razie nie sprzeciwiać się jego inne dzieci.
 3. Nie aspiruje do wzrastać cudowne, ale zachęcić go do dowolnego, nawet najmniejsze sukcesy i chwalić zdolności twórczych.
 4. Stworzenie warunków niezbędnych dla dziecka, nie tylko w domu, ale również w szkole. Poproś nauczyciela, aby przydzielić mu miejsce w tabeli po lewej stronie, tak, że nie ma do czynienia z partii łokciem sąsiada. Zrób to tak, że światło z okna lub lampkę padł na obszarze roboczym po prawej stronie.
 5. Nie zapomnij o zwiększonej wrażliwości i emocji swojego dziecka. Dorośli muszą być bardzo pomocny i empatyczny z nim.
 6. Przygotuj się nabyć narzędzia dla osób leworęcznych. Mańkuctwo staje się problemem, gdy dziecko zaczyna uczyć się pisać. Istnieją specjalne długopisy. W niedalekiej przyszłości będzie musiał usiąść przy komputerze z „lewo” mysz i klawiatura dublowane – tekst będzie znacznie łatwiej niż typ zapisu.

W międzyczasie, musisz zdać sobie sprawę, że dziecko z dominującą lewą ręką – to nie powód, aby być zdenerwowany. Nawet jeśli będzie to winę za każdym spotkaniu nadrzędnego.

Do najczęstszych mitów na temat lewaków

Niektórzy psychologowie uważają, że dzieci z lewy zakręt bardziej niespokojny i bardziej narażone na problemy emocjonalne niż ich rówieśnicy z dominującą prawą ręką. Uważa się, że leworęcznych dzieci są bardzo bolesne i często cierpią na zaburzenia snu. Psychologowie twierdzą, że dzieci wydają się być leworęczny poczucie winy, nieśmiałym, niepraktyczne, niepewny, rude, i mają niższy poziom inteligencji niż praworęcznych.

Dzieci leworęcznych szczególnie nauczanie pisania

Przede wszystkim rodzice powinni zwracać uwagę na dziecko w miejscu pracy. Fix uwagę na fakt, że wszystkie elementy tabeli będą miały szczególną orientację.

Aby dziecko-lewy zakręt nie zamknął dłoń światło powinno padać albo przed albo po prawej stronie.

Przesuwa książkę, tylko prawą rękę. List wszystkie elementy kierowania. Przechylanie uzyskuje się tylko poprzez przechylanie notebooki liść lub w lewo. Plus w takim położeniu, że dziecko nie zamyka dłoń, która powinna znajdować się w pozycji „on-line”, co pisze. W stosunku do arkusza ciała jest również przesunięte w lewo.

Jeśli na wstępnym etapie, dziecko leworęczne uchwycić prawidłowe położenie obiektów na stole, a także zasad kaligrafii, w przyszłych rodziców będzie w stanie uniknąć wielu trudności dziecka uczy się pisać.

Aby pomóc dzieciom i rodzicom: wszystko dla leworęcznych

Jak uczyć leworęczny pisać? Użyj jako asystenci opracował narzędzia.

Kto wydał przepis dla osób leworęcznych. Są one specjalnie zaprojektowane do „nietypowych” dzieci. Te normy Strzałki wskazują kierunek pisania. Wszystkie litery muszą być zapisywane bezpośrednio. Receptura dla leworęcznych znacznie ułatwić proces uczenia się, jak i leworęczne szybko uczyć swoje dziecko ładny i schludny pisania.

Innym aide – specjalny długopis przeznaczony dla dzieci, które dominowały w lewą rękę. Ma niezbędne wgłębienia na palce, a także skłonność do ułatwienia pisania. Dodatkowo, specjalne uchwyty dla osób leworęcznych mają specjalny tusz, który szybko wysycha, więc nie rozłożone w czasie pisania, zapewniając czysty i uporządkowany w zeszycie.

Oprócz tych asystentów można kupić specjalne nożyczki dla leworęcznych, gumki, temperówki, linijki. Wszystko lewy zakręt, który próbował w praktyce te nowe przedmioty użyteczne mówią, że ułatwia życie i szkolenia.

Towary dla leworęcznych. pióro

Pióro dla dzieci z dominującą lewą ręką pisze pod dowolnym kątem. Ponadto, ma cienki pręt-i-atrament, który szybko wysycha, bo grube pręty pozostawił ślady tuszu, pomazane, bo lewą rękę nad slajdami już tekstu pisanego.

Rodzice często pytają, czy mańkut przekwalifikować? Psychologowie zdecydowanie smakuje „nie”! W piśmie nauczania, rodzice muszą uwzględniać wrażliwy i zmysłowy charakter dziecka, należy pamiętać, że trzeba często zachęcać i chwalić go. Jeśli masz zamiar zrobić razem, będziemy w stanie skorygować błędy w odpowiednim czasie, a także czas, aby położyć podwaliny prawidłowy charakter pisma. W tym przypadku stwierdzenie „dziecko leworęczny nie może napisać piękny” nie będzie dotykać dziecka.

Jak trzymać długopis?

Receptura dla leworęcznych pozwoli dzieciom do postaci umiejętności kaligrafii i nauczyć się trzymać pióro prawidłowo.

ręka dziecięcy powinien być linią prostą piórem. Pozwoliło to niewielki stok.

Lewa ręka jest poniżej progu, ale czasem dziecko jest bardziej wygodne do pisania w „szczotką pod linią” pozycji. Niektórzy uważają, że sytuacja ta pomyłka.

W czasie pisania prawą ręką przesuwa notebooka.

Nachylenie liter osiągnęły tylko przechylić notebook, wszystkie litery powinny być proste.

Palce podczas pisania powinien być umieszczony nieco wyższa niż u dzieci z dominującą prawą ręką. Jest to około 4 cm od wierzchołka.

Unikaj nadmiernego stresu w palcem wskazującym: powinien swobodnie poruszać w górę iw dół. Lepiej poprosić dziecko, aby go podnieść.

Linijki i gumki dla leworęcznych

Neutralny dziecko rysuje i trzyma linię od lewej do prawej. Jednakże lewa zakręt jest niewygodne w użyciu konwencjonalnej linii – wszystkie rozmazany, nie jest widoczny w skali. Dlaczego? Ponieważ dziecko rysuje linię od prawej do lewej – Jest leworęczny. Aby notesie był zawsze schludny i czysty, należy zakupić specjalną linię dla leworęcznych dzieci.

Inna przydatna akcesoria – to gumki dla leworęcznych. Ma specjalny formularz, który jest naturalny dla lewej ręki, więc praca nie będzie z niego wymaga wiele wysiłku.

Klawiatura dla leworęcznych

Dziecko leworęczne też będą korzystać z komputera, więc potrzebuje wygodną klawiaturę. Na zewnątrz, wygląda na to standard, ale rozmieszczenie niektórych klawiszy jest inna. Pierwszą rzeczą, jaką można zauważyć jest to, że blok cyfrowy kluczy nie jest prawo i lewo. Ponadto klawisze Enter Del, Page Up, Page Down, a klawisze strzałek znajdują się w zasięgu jego lewej dłoni. Ponadto, są one również powielane po prawej stronie. Tak to można używać klawiatury i leworęcznych i praworęcznych.

Producenci klawiatur dla leworęcznych zwracamy szczególną uwagę na ergonomię, więc kluczem do tych modeli często mają szczególny kształt i układ piramidy. Ponadto, klawiatura posiada resztę nadgarstka.

Produkowane i specjalną mysz dla dzieci, które zdominowały lewą rękę. Pionowe i poziome, ergonomiczna ze specjalnymi wgłębieniami na palce. Ponadto, nie jest mysz do gier dla leworęcznych.

Komputerowa mysz dla leworęcznych

Mysz komputerowa dla lewaków zwołał specjalne urządzenie, które jest również „zablokowany” przez osoby, które dominuje na lewą rękę. Kształt urządzenia jest zaprojektowany, aby zapobiec wyginaniu palców. Mysz komputerowa na lewej stworzył cały zespół lekarzy, inżynierów i fizjoterapeutów, a opracowane z uwzględnieniem przepisów ramion i rąk podczas używania, aby uniknąć napięć w nadgarstków i rąk.