806 Shares 6344 views

Crocosmia – sadzenie i pielęgnacja. kwiat Crocosmia (foto)

Crocosmia lub montbretsiya, uważany za jeden z najlepszych egzotycznych ozdób ogrodowych. Już wczesną wiosną, przyciąga uwagę bujne i długich liści liniowych, a latem piękna i nie szukać daleko. Crocosmia kwitną w lipcu, jasne kolory słońce odcieni, pachnący aromat szafranu. Zakład pozostaje w wakacje ubierać się przed zimnem, więc Crocosmia tak uwielbiają używać w projektowaniu krajobrazu.


Gdzie lepiej sadzić montbretsiyu?

Crocosmia nazywany jest również japoński hiacynt, choć nie urodził się z Kraju Kwitnącej Wiśni oraz z Afryki Południowej. To odnosi się do rodziny tęczówki i jest w bezpośrednim związku z szafranu, nawet pachnie niego. Ta rozszerzająca się rośliny, rosnące do 1,5 m wysokości, kwiatów żółty, czerwony i pomarańczowy. Japoński hiacynt nie stosuje się do zbyt nastrojowych kolorach, ale warto wiedzieć, niektóre niuanse starannością. Dlatego kwiaciarni trzeba starannie rozważyć wybór miejsca, w którym byłoby dobrze czuł crocosmia.

Sadzenie i pielęgnacja obejmować wybór obszaru słonecznego, ponieważ roślina pochodzi z południa. Sunny Crocosmia światło jest potrzebne do tworzenia pąków kwiatowych w cieniu, nigdy nie może rozkwitnąć. Montbretsiya rozwijać się w każdej glebie. Roślina znosi suszę, ale nadal lubi być regularnie podlewane, a tym samym uniknięcie stagnacji wody. Działka do sadzenia kwiatów należy przygotować z wyprzedzeniem w jesieni, a sadzić cebulki w kwietniu lub maju, gdy pogoda rozgrzewa.

Jak dbać o Crocosmia?

Montbretsiya – mało wymagająca roślina, ale nadal, jeśli chcesz kwiat bogato żyli, i nie było potrzeby, aby złożonych nawozów. Dzięki nabyć nawożenie zdrowy wygląd i zwiększyć początkujący crocosmia. Sadzenie i pielęgnacja wymaga regularnego podlewania, pielenie. W regionach o trudnych warunkach klimatycznych rośliny cebulowe trzeba wykopać, ale w południowych regionach można zostawić na zimę w ziemi. W tym przypadku konieczne jest, aby zaizolować crocosmia, pokryte opadłych liści. Przetrwały pierwszą zimę, roślina jest hartowana, a on nie boi się zimnej pogody.

Jak prawidłowo sadzić rośliny?

Crocosmia leśna prowadzona jest zarówno przez nasiona i cebulki. W pierwszym przypadku trzeba było długo czekać, aż roślina tworzy się i kwitnąć. Sadząc cebulki montbretsiya kwitną w drugim roku. Jeśli otaczają kwiat z troską i uwagą, z pewnością docenią zdrowy wygląd crocosmia. Sadzenie i pielęgnacja jest terminowe usunięcie wyblakłe kwiaty. Nie zapominaj także o zachowaniu odpowiedniej odległości między montbretsiyami. Kiedy rośliny żarówki mnożyć, muszą usiąść. W ten sposób można osiągnąć piękny rozkwit przez kilka sezonów.

zimowania Crocosmia

Montbretsii uważana za miejsce narodzin Republiki Południowej Afryki, a więc dotyczy ciepłolubne rośliny. Mimo to, większość hodowców odmian melkotsvetkovyh pozostawione w otwartym polu, bo nawet dotkliwy mróz może wytrzymać crocosmia. Uprawy roślin polega żarówek gęsty układ warstw pokrywowych lub opadłych liści, grubość takich organicznych koc powinien przekraczać 20 cm. Ponadto można umieścić folię do rozmrożenia w Crocosmia nie moczony. Należy zauważyć, że jeśli żarówka nie jest kopanie, roślina jest znacznie lepiej rozwinięta i co roku cieszy obfite kwitnienie.

Ale, oczywiście, w stanie wytrzymać ekstremalne zimno nie jest cała Crocosmia. Sadzenia i pielęgnacji na szeroką odmian nieznacznie różnią się od poglądów Care melkotsvetkovymi. Takie rośliny są bardziej termofilowa, w południowych regionach, gdzie jeszcze można jakoś trzymają zimę, ale w północnych szerokościach geograficznych tylko trzeba kopać. Cebulki można dostać się do końca października, pogoda jest sucha. Powinny one być starannie strząsnąć ziemi, cięcie liści na wysokości około 5 cm. Kwiat Crocosmia stanowi całość gniazdo do ich udostępniania nie jest konieczne. Żarówki trzeba wysuszyć i pakowane w worki papierowe lub pudełkach wsypanie suchej torfu. Są one przechowywane w temperaturze 5-10 ° C, nadające się do tego piwnicy lub lodówce.

Crocosmia – dekoracje ogrodowe

Projektanci uwielbiają pracować z montbretsiey. Roślina wygląda świetnie w mieszanych łóżek (mixborders) posadzonych na drugim lub pierwszym rzędzie dużych grup. W „suchych”, „tropikalnych” i żwirowych ogrodów są również bardzo często Crocosmia. Zdjęcie japoński kwitnienia hiacynt w połączeniu z Cannas, daylilies, dalie, szałwia, Rudbekia i innych kwiatów oczarowuje kolorach. Montbretsiyu naturalizacji w naturalnych ogrodów. Kwiat rośnie szybko, więc jest zielony w ciągu zaledwie kilku lat, jest w stanie pokryć dużą działkę. Crocosmia jest w stanie rosnąć w cieniu, choć jest to mało prawdopodobne, aby rozkwitnąć wolę, ale jego długie zielone liście ozdobić dokładnie. Montbretsiyu wzrosła również do cięcia.

Najlepsze klas

Najczęstszym hybrydowy jest uważany za „Krokosmiflora”. Również bardzo popularne Emily McKenzie, to odmiana późna vysokodekorativny że rośnie do 60 cm wysokości. Kwiaty miał pryamoposazhennye brązowo z pomarańczowymi plamami. „Gwiazda Wschodu» (Star of the East) – piękny pomarańczowo-morelowy Crocosmia. Zdjęcia tej odmiany nie pozostawi nikogo obojętnym. Kwiaty duże, późno-podobny kształt gwiazdy, dorasta do 1 m wysokości. Do 60 cm wzrostu takich odmian jak Norwich Canary, Solfatare, Walberton czerwony, Złotego Runa. Kwitną one w kolorze czerwonym, moreli, cytryny-kolorowym.

Najbardziej reprezentatywne wygląda crocosmia Lucyfera. Kwitnie z jasne kwiaty wyprostowany pomidorowo-czerwony odcień. Rośnie do wysokości 1,5 m, posiada dużą odporność na mróz. Posiada podobne cechy i Crocosmia Masoniorum, to tylko kwitnie jasne szypułek Orange. Ogromna popularność paniculata montbretsiya wczesnego kwitnienia, kwitnienie pomarańczowe kwiaty w czerwcu.

Crocosmia – naturalną ozdobą każdego ogrodu i ogród kwiatowy. Coraz więcej hodowców kwiatów zwrócić uwagę na tej wspaniałej rośliny, która płonie w jasnych kolorach. Crocosmia liczba fanów stale rośnie z każdym rokiem.