477 Shares 5952 views

Gimnastyka wstążka: Charakterystyka wybór

Jeden z najbardziej oryginalnych dyscyplin w gimnastyce wykonywać ćwiczenia z taśmą. W celu osiągnięcia wyników w tym sporcie, należy poważnie do wyboru tego sprzętu sportowego.


Co to gimnastyka wstążka?

Taśma do gimnastyki składa się z paska z elastycznego materiału i pałeczek. W gruncie powszechnie stosowane satyny lub sztuczny jedwab.

Rozróżniać szkolenia i profesjonalne gimnastyka wstążkę. Po pierwsze różnią się około 3-4 metrów długości i stosuje się jako środek do występów demonstracyjnych, rozrywka, choreograficznych patelni realizacji w zespołach tanecznych. gimnastyka zawodowych wstążka z kija używanego w konkursie i może mieć długość od 4 do 6 metrów, w zależności od wieku zawodnika.

kij

GYM Trzpień zasilania może mieć kształt cylindryczny lub stożkowy kształt. Wytworzyć element konstrukcyjny wykonany z pleksiglasu, tworzywa sztucznego, innych lekkich materiałów. Z wstęgę pałeczka, połączona karabinek lub nylon plecionki.

Coli wybrano z dostępnych długości taśmy:

  • Produkty 6 metrowe zwykle wybrany kije 55-60 cm;
  • 3-4 licznik używanych pasków trzymać o długości 50 cm.

Jak malować kasetę?

Podobnie jak w prezentacji są zachęcani do korzystania z powłoki odpowiadającą kombinezon według ogólnego schematu kolorów, większość sportowców wolą malować na swoich taśmach. Może poradzić sobie z zadaniem, za pomocą stałych znaczników ani farb akrylowych. Do gimnastycznego wstążką nabyte stabilny kolor, dość wyprasować żelazkiem szmatki. Następnie, produkt można przemyć małą ilością proszku.

Gimnastyka taśma z własnymi rękami

To nie zawsze jest mądry, aby wydać pieniądze na zakup gotowego sprzętu sportowego. Taśma gimnastyka może być wykonana osobiście w razie potrzeby, dostępne narzędzia i materiały.

Pierwszym priorytetem jest tu przygotowanie patyku. Dobrą podstawę do wytwarzania elementu może stanowić lekką rurę z tworzywa sztucznego. Krawędź jednej z jego zakończenia są zaokrąglone z pliku, a z drugiej strony są wyposażone w uszczelnienia z metalu. W środkowej części tego ostatniego odbywa się średnicę otworu około 2-3 mm.

Następnie, za pomocą kija średnicy około 2 mm i długości 70-80 mm. Jego koniec jest cięty w celu utworzenia anteny, które są wkładane w otwór w pokrywie i rozciągające się w przeciwnych kierunkach. Na drugim końcu tworzy pierścień gałązka, do którego następnie łączy obrotowy hak zatrzaskowy stałą taśmą.

Taśma może być stosowany jako sprężystego odcinka materiału o dowolnej długości. W razie potrzeby może on zostać skrócony na podstawie osobistej wygody. Należy rozumieć, że im większa długość taśmy, tym bardziej powinny być przeznaczane na sprzęt do ćwiczeń.