96 Shares 6487 views

Ciasto na gofry w żelaza wafel

Taste of Home chrupiące gofry, gotowane własne ręce, wielu zna od dzieciństwa. Chociaż przemysł cukierniczy produkuje wiele rodzajów smakołyków z różnymi nadzieniami i bez, domowe gofry zawsze są spożywane na „hurra”. Ten chrupiący produkt znany w wielu krajach, a każdy naród ma swoje sekrety gotowania. Słodycz to tak popularne, że w świecie każdego roku, dzień wafli.

Nieznany czas wystąpienia pierwszego wafla. Zostały one przygotowane w starożytnej Grecji, Niemczech, Holandii i innych krajów, a każdy kraj wniósł coś innego do receptury. Nazwa opłatek otrzymał od niemieckiego słowa „Waffel”, co w tłumaczeniu oznacza „plaster miodu” komórkę. Rzeczywiście, rysunek jakieś naczynie do pieczenia przypomina plaster miodu. W przepisie średniowieczu „ciasto na gofry w żelaza wafel” trzymano w tajemnicy, to przysmak był przywilejem bogatych. Stopniowo wafle stały się dostępne dla wszystkich grup ludności, zaczęli piec bezpośrednio na ulicy, sprzedając w sklepie ze słodyczami.

Do przygotowania gofry w domu za pomocą żelazka do wafli. Jest elektryczny i ręczny, który jest ogrzewany na palniku gazowym. Wafel się w różnych postaciach (kwadratowy, okrągły, trójkątny) i różnych wielkościach. Nowoczesne elektryczne piec gofry pozwalają wielu produktów. Z pomocą tego urządzenia możliwe jest przygotowanie cienkie lub grube kręcone gofry – to wszystko zależy od receptury. żelazka waflowe są zwykle wykonane z grubej i metali ciężkich lub żelaza. Składa się z dwóch połówek. Po upieczeniu, jeden obejmuje drugą.

Podczas korzystania z ręcznego gofra jego pre odpowiednio ogrzewa się na palniku gazowym lub elektrycznym do produktu nie przyklejona. Ciasto na gofry waflowej powinien być dobrze mieszany wlać musi być w postaci środka, w małej ilości. Jeśli ciasto na gofry w pieczeniu gofrownica poza krawędź, należy starannie wyciąć nożem. Po zakończeniu pieczenia wafli żelaza nie myć wytrzeć miękką ściereczką zwilżoną oleju.

Jak zrobić ciasto na wafla

Ciasto na gofry domowych pożądane otrzymanie produktów o temperaturze pokojowej. Dlatego konieczne jest, aby usunąć wcześniej jajka, masło i mleko z lodówki, aby je ogrzać.

Ciasto na gofry w żelaza wafel lepiej zagnieść z mieszadłem, więc jest równomiernie wymieszane i nie będzie grudek.

Do przygotowania chrupiące gofry trzeba szklankę mąki, dwadzieścia gramów drożdży, jedna trzecia szklanki mleka, pół paczki masła. Drożdży potrzebne do mielenia i zmielić z cukrem, wlać część mleka, dodać mąkę i ugniatać wszystkich, a następnie wylać pozostałości mleka. Ciasto pozostawiono do ogrzania przez godzinę.

Aby przygotować świeże gofry powinny wziąć szklankę mąki, masło pakiet, filiżanka cukru, pięć jaj, szczyptę soli i łyżeczkę sody oczyszczonej. Olej wcierać w nią jeden po drugim do kierowania jajka i wymieszać, następnie dodać cukier i mąkę. Zagnieść ciasto, aż będzie gładkie.

Aby przygotować wafle piasku wymaga pół szklanki cukru, dwie szklanki mąki, jedno jajko, jedna trzecia paczki masła, pół litra wody, szczypta soli i łyżeczkę sody oczyszczonej. Zmiękczona masło z cukrem, dodać pozostałe składniki, z wyjątkiem wody. Wszystko pokonać dobrze. można dodać cukier waniliowy dla smaku. Następne wlać pół porcji wody, ugniatać, a następnie ponownie stopniowo dodać wodę.

Przed pieczeniem gofrownica powinno być dobrze ciepła, smaru lub oleju słonecznikowego. Ciasto w objętości łyżki stołowej umieścić w środku wafel żelaza i mocno nacisnąć drugą połowę. Piekarnik, gofrownica odwracając na chwilę po drugiej stronie. Po upieczeniu gorące wafle należy natychmiast pakowane w tuby. Później będzie to niemożliwe do zrobienia, ponieważ płytka twardnieje i kruszy. Jeśli jest to pożądane, płytka może być wypełniona kremu lub do posypywania cukrem pudrem z góry i cynamonu.