110 Shares 5682 views

kurcząt brojlerów: kim jest i jak prawidłowo rosnąć

Zwany „brojlery” słyszymy bardzo często i coraz częściej widzimy go w sklepach w dziale mięsnym. Ale to, co wiemy o tej kategorii drobiu i na co to jest? Powiedzmy sobie razem.

Kurczaka brojlerów – jest przede wszystkim drobiu, który jest uzyskany przez hodowlę hybrydowych. Cechy charakterystyczne jest to, że ich uprawa nie jest przeprowadzana 2,5 miesiąca dłużej, ponieważ jakość odżywcza produktu po tym wieku zaczynają tracić. Co mogę użyć brojlerów mięso? Jest doskonały do pieczenia, smażenia i gotowania brzeczki, znany naszej diecie i łatwo przyswajalne. Waga napędzany ptaki nie powinno być więcej niż dwa i pół kilograma. Idealna waga jest uważany za składnik ciała kurczak 1,4-1,6 kg.

Interesujący fakt: kury krzyżowania należy krzyżują się i utrzymuje go między jednostkami specjalnie wybrane linie mięsa i jaj i kierunku. Rezultatem jest „krzyż” lub hybrydy – brojlery. kurczaki gatunki wykorzystywane do takiego krzyża są różne. Na przykład, może to być May Day, New Hampshire, Plymouth Rock, rocznica, Rhode Island, Kuczyński. Podstawą do tego, że przy tym rozcieńczeniu potomkowie dobrze określoną jakość mięsa, jest zjawisko heterozji. Jest to, nawiasem mówiąc, jest powszechnie stosowany nie tylko u drobiu, ale również w innych sektorach rolnictwa produktywnego.

Jak wyhodować Kurczaki brojlery

Pomieszczenie powinno być odpowiednie do wilgotnych i cieplnej zachowanie. Dla młodych kurcząt utrzymać temperaturę 26-33 ° C, 26-28 tygodniowych dzieci C są optymalne, a następnie postać kropli do 18 ° C, konieczne jest w celu ustalenia dobrej wentylacji, należy unikać projekty, które są szkodliwe dla młodych zwierząt drób.

Oświetlenie kurnik powinien wynosić co najmniej 17 godzin na dobę, ale bardzo jasne światło jest szkodliwe. Chick opcjonalnego wybieg. Normy zawartości: do 18 bramek na metr kwadratowy zapewnił doskonałą wentylację. Głęboka ściółka suszonych trociny są okresowo zmieniane. Brojlery karmione w ten sam sposób jak zwykłe kury. Zboża stanowią dwie trzecie diecie powinno występować w postaci zielonej masy, warzywa (marchew, ziemniaczanej), makuchy, mineralnych paszowym (kreda lub mączka), witamin, w szczególności A, E i D, produktów mlecznych (odwrotna, w osoczu).

Potrzebuje drobnego żwiru – kurczak, brojler używa go od najmłodszych lat, jest to niezbędne do prawidłowego trawienia żołądkowego. Woda powinna mieć jasne i nie zimno. Naczynia podlewanie dokładnie myte codziennie. Tryb ad libitum Karmienie: osiem razy dziennie w pierwszym tygodniu, drugi – siedem razy, w trzecim – sześć. Ta kategoria kurcząt konserwacji komórkową, zwiększając wzrost i zmniejszone kormozatraty. Dwa tygodnie przed ubojem jest konieczne po transplantacji komórek z ptakiem, który nie został utworzony na piersi wgniecenia z siatki.

Jeden kurcząt brojlerów dziesięciu tygodniach uprawy zwiększa się z 2,1 do 2,6 kg, min Posuw przepływu, podczas gdy w pierwszym tygodniu wynosiła 0,8 kg na kilogram wzrostu, ilość – do dziesięciu tygodni – 2,3 kg.