283 Shares 1842 views

Sydney Opera House: Ciekawostki

Sydney Opera House (w języku angielskim – Sydney Opera House) – symbol większości dużych miast w Australii i atrakcyjność całej kontynentu australijskiego. Co mogę powiedzieć, nawet na całym świecie jest jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych budynków. Tworząca dach skorupy teatr parusoobraznye uczynić go wyjątkowym i różni się od dowolnej innej struktury na Ziemi. Od trzech stron budynku jest otoczony wodą, wygląda pływającej fregata pod żaglami.

Opera House, wraz ze słynnym Harbour Bridge jest cechą Sydney, i, oczywiście, że są dumni z całej Australii. Opera w Sydney w 2007 roku, jest uważany za światowego dziedzictwa UNESCO i jest chroniony przez UNESCO. To jest oficjalnie uznawany za wybitnego budowy świata nowoczesnej architekturze.

Historia powstania

Sydney Opera House (patrz zdjęcie w artykule) został otwarty w październiku 1973 roku, brytyjska królowa Elżbieta II. Zaprojektowany budynek duńskiego architekta Jørn Utzon w 2003 roku otrzymał Nagrodę Pritzkera. Projekt zaproponowany przez Utzon był bardzo oryginalny, jasny i piękny, wznoszący się nad zatoką konstrukcji dachu w kształcie wachlarza dał romantyczny wygląd. Jako architekt sam wyjaśnił, stworzenie takiego projektu była inspirowana przez skórką pomarańczową, pokroić w różnych sektorach, z których mogłyby być półkuliste i kuliste kształty. To dlatego, że tak naprawdę, wszystko geniusz jest prosta! Eksperci zauważyć, że pierwotny projekt nie zrobić prawdziwe wrażenie rozwiązań architektonicznych, ale raczej jak szkic. Jeszcze sobie sprawę!

budowa

W miejscu, gdzie obecnie znajduje się w Sydney Opera House (Cape obszar Bennelong) aż do 1958 roku było to proste zajezdnia tramwajowa. W 1959 roku rozpoczął budowę Opery, ale siedem lat później, w 1966 roku, Jørn Utzon opuścili projekt. Architekci jego zespół nadal działa, a w 1967 roku wygląd zewnętrzny został zakończony. W celu doprowadzenia budynku do perfekcji i zakończyć prace dekoracyjne, zajęło kolejne sześć lat. Na otwarciu teatru w 1973 roku Utzon nawet nie nazywa, i znajduje się w pobliżu wejścia do budynku nie zawiera tablicę z brązu w jego imieniu. Mimo to, ona Sydney Opera House jest pomnik do jego autora, a twórca, przyciąga tysiące turystów z całego świata. Warto zauważyć, że budynek jest wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

architektura

Nieruchomość o powierzchni 2,2 hektara, długość konstrukcji wynosi 185 metrów, a szerokość wynosi 120 metrów. Cały budynek ma masę 161 000 ton i stoi na 580 palach, zszedł na dvadtsatipyatimetrovuyu głębokości wody. Sydney Opera House jest w stylu ekspresjonizmu z przyrodzonej innowacyjnej i radykalnego projektu. rama dachu składa się z dwóch tysięcy konkretne sekcje z lin stalowych połączonych. Cały dach jest wyłożona beżowym i białych płytkach ceramicznych – kosztem taka kombinacja kolorów tworzy ciekawy efekt ruchu.

wewnątrz teatru

Sydney Opera House posiada pięć głównych pokoje, które są koncerty symfoniczne, spektakle teatralne i stacjonarny, jak w budynku znajduje się mała opera i dramatyczne sceny, studio teatr, teatr dramat, symulowany scena i publiczność Utzon Room. Teatr kompleks zawiera również inne pokoje na różne imprezy, studio nagrań, cztery sklepy z pamiątkami i pięć restauracji.

  • Główna sala koncertowa może pomieścić 2679 widzów, jest orkiestra symfoniczna jest umieszczony.
  • etap opera jest zaprojektowany do 1547 miejsc siedzących, tutaj funkcjonują Australian Ballet i Opery australijski.
  • Teatr Dramatyczny może pomieścić do 544 osób, to jest grać występy artystów Sydney Theatre Company oraz innych grup.
  • Mała scena dramatyczna – chyba najbardziej kameralna sala Opery. Jest przeznaczony dla 398 widzów.
  • Teatr Studio to pokój ze zmianą konfiguracji, która może pomieścić do 400 osób.

Sydney Opera House: Ciekawostki

– Opera wisi największa w świecie kurtyna teatru, który jest specjalnie szkic Coburn artysta tworzył we Francji. Nazywa się „Curtain słońce i księżyc”, a obszar z każdej połówki wynosi 93 metrów kwadratowych.

– W głównej sali koncertowej teatru stoi największy na świecie mechaniczną narząd z 10,5 tys rur.

– Zużycie energii elektrycznej w zużyciu energii w budynku jest równoważne do miasta o populacji 25 tysięcy osób. Każdego roku, 15,500 żarówki wymienić tutaj.

– Sydney Opera House był w stanie zbudować dzięki dużej mierze do wpływów na loterii państwowej.

– Każdego roku w Operze Istnieje około trzech tysięcy koncertów i innych wydarzeń, które są odwiedzane przez miliony widzów dwóch rocznie.

– Dla ogółu społeczeństwa Sydney Opera House jest otwarty 363 dni w roku, to nie działa tylko w dzień Bożego Narodzenia i Wielki Piątek. W pozostałych dniach opera działa przez całą dobę.

– Mimo, że wszedł na dachu Opery jest bardzo piękne, to nie zapewnia właściwej akustyki sal koncertowych. Jednym rozwiązaniem była budowa indywidualnych pułapów, które odzwierciedlają dźwięk.

– Teatr ma swój własny program opera, pisemne o nim. Jej nazwa – „ósmy cud”.

– Pierwszy wokalista, który występował na scenie Opery w Sydney był Pol Robson. Powrót w 1960 roku, kiedy to pełna konstrukcja huśtawka teatru, wspiął się na scenę i zaśpiewał piosenkę dla Diners pracownicy «Ol„Man River».

– W 1980 roku Arnold Schwarzenegger w głównej sali koncertowej teatru otrzymał tytuł „Mr. Olympia” w konkursie kulturystyki.

– W 1996 roku, kiedy grupa Sydney Opera Crowded House dał pożegnalny koncert, największa liczba widzów w historii teatru został nagrany. Ten koncert był transmitowany we wszystkich częściach świata w telewizji.

Konkludując

Sydney Opera House jest jednym z siedmiu cudów świata. Po obu stronach oceanu, wielu ludzi przychodzi do wniosku, że jest to najpiękniejszy i znakomita konstrukcja tych, które powstały w XX wieku. Z tym stwierdzeniem trudno nie zgodzić!