753 Shares 975 views

„Kaptopryl” – wskazania.

„Captopril” – jest syntetycznym lekiem, który jest stosowany jako inhibitor ACE (enzymu przekształcającego angiotensynę). Lek ma działanie blokujące na konwersji angitenzina pierwszego stopnia do drugiego, ma działanie rozszerzające naczynia, obniża całkowity naczyniowy opór obwodowy, płucne ciśnienie kapilarne, zwiększa drugą część 60 serca i zwiększa odporność na stres. W celu rozwiązania tych problemów lekarz może przepisywać „Captopril”, którego wskazania są ustalane w trakcie monitorowania stanu pacjenta na leczenie ambulatoryjne lub hospitalizacji. W przypadku długotrwałego użytkowania, lek zmniejsza ryzyko przerostu mięśnia sercowego w lewej komorze zmniejsza się do rozwoju niewydolności serca oraz hamowanie wzrostu dylatacji lewej komory. Ton zmniejsza kłębuszków nerek, co poprawia parametry hemodynamiczne w kłębuszkach nerkowych i hamował rozwój nefropatii cukrzycowej.


W niewydolności serca, nadciśnienia tętniczego, nadciśnienia, nefropatii cukrzycowej w tle insulinozależną cukrzycą w leczeniu stosuje się „Kaptopryl”. Wskazania do stosowania kompleksu lek: terpeny z zawałem mięśnia sercowego, przy dusznicy bolesnej i choroby przewlekłej choroby nerek. Lekarz prowadzący z łagodną do umiarkowanej postaci nadciśnienia tętniczego, objawy niewydolności serca i dysfunkcją lewej komory, wraz z ogólnym stabilnego stanu pacjenta, wykorzystuje również „Kaptopryl”. Wskazania do stosowania może uzależnić stosowanie innych leków, które są blisko „kaptoprylu” dla ich właściwości farmakologicznych.

Przeciwwskazania do leków w obecności u pacjenta o zwężeniem tętnicy nerkowej, hiperkalemia, nadwrażliwości na lek. Nie dopuszcza leczenie „Kaptopryl” Kobiety w ciąży i kobiet w okresie laktacji.

Medycyna „Kaptopryl” nie podaje się dzieciom, a także u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek, pacjentów hemodializowanych. Zwiększenie stężenia azotu w moczu i surowicy kreatyny we krwi u pacjentów z BCC może powodować oznaczono „Captopril”. Wskazania do stosowania leczonego z ogólnego stanu pacjenta i choroby narkotyków.

„Captopril” Tabletki są doustnie na godzinę przed posiłkiem. Gdy choroba jest nadciśnieniem leczenie podaje się z podstawowej dawki 12,5 mg dwa razy dziennie. Lekarz monitoruje tolerancji leku, w ciągu pierwszej godziny po spożyciu. Jeśli okres ten opracowany niedociśnienie, pacjent przenosi się do pozycji poziomej. Reakcja na pierwszej dawki leku „Captopril” nie służą jako podstawa do odmowy leczenia tym lekiem. Monoterapia „captopril” daje korzystny efekt, podczas gdy zmniejszenie spożycia przez pacjenta Na +. Kurs leczenia odbywa się wraz ze wzrostem dawek od 2 tygodni do 50 mg dwa razy dziennie. Gdy rozkurczowe tętnicze ciśnienie 115 mm Hg połączone leczenie środkami przeciwnadciśnieniowymi form dawkowania, takich jak środki moczopędne tiazydowe (hydrochlorotiazyd przy dziennej dawce 25-40 mg). Moczopędny dozowanie odbywa się wraz ze wzrostem odstępu przez jeden, dwa tygodnie. Podczas leczenia powinno być przeprowadzone monitorowanie nerek. Możliwe działania niepożądane: zawroty głowy, niedociśnienie, ból głowy, nudności, zmęczenie, osłabienie. Reakcje alergiczne rzadko, biegunka, bóle brzucha, zaburzenia smaku. W takim przypadku lekarz wyznaczony przez inny lek, który jest łatwo tolerowany przez pacjentów.