256 Shares 995 views

Półki narożne na ścianę z rękami z drewna i szkła (foto)

We wnętrzu każdego pomieszczenia, czy to pokój, kuchnię lub łazienkę, wyglądają bardzo harmonijne narożne półki, ściany stałe. Ten mebel ze swej prostocie odgrywa zarówno praktyczne i estetyczne rolę. Może być używany do umieszczania książek w salonie, pokoju dziecięcego lub biurze, położonym w kuchni, w celu ustalenia naczynia do gotowania, słoiki sypkich produktów lub słodkie drobiazgi, aby wyposażyć łazienkę komfortową przestrzeń dla produktów higieny osobistej i kosmetyków.


Dzięki tej konstrukcji, można efektywnie wykorzystać przestrzeń w pomieszczeniach o małym placu i gładkich kątach. Taka półka, nie będąc główne elementy mebli uczyni nacisk w projektowaniu wnętrz, dekorowanie go skutecznie.

Półki narożne wykonane z jakich materiałów?

Teraz sklepy mają szeroki zakres różnych półek, który pozwala im wybrać idealny dla każdego wnętrza. Producenci oferują produkty wykonane z różnych materiałów, wszelkiego rodzaju wzorów, rozmiarów i kształtów. Mimo to, wielu nie przeszkadza półek narożnych na ścianie przez siebie.

Ale w każdym przypadku, należy wiedzieć, jakie materiały są najbardziej odpowiednie do wytwarzania takich struktur.

 • Drewniana tablica. Ten naturalny materiał zawsze było i będzie bardzo popularny do produkcji mebli, w tym półek.
 • Płyty MDF i wiórowych. Są one wykonane z recyklingu surowców drzewnych, które mają formaldehydu i doskonale nadają się do produkcji mebli i akcesoriów, zarówno w zakładzie jak iw domu. Powierzchnia gotowych wyrobów jest następnie pokryte okleiną lub taśmy.
 • Metal. Do produkcji stelaży są przedmiotem różnych profili, które tworzą stojak i poprzecznym elementów nośnych. Dla ochrony przed korozją przy użyciu różnych powłok polimerowych.
 • Szkło. Dla takie zastosowania hartowane szklane półki i konstrukcji nośnej wykonanych z metalu.
 • Plastik. Półki narożne ścianki tego materiału jest to konstrukcja, w której poprzeczne elementy i słup jest wykonany całkowicie z polimerów.

Półki narożniki do kuchni

Podczas dokonywania półki kuchenne są wykorzystywane nie tylko do dekoracji, ale dla wygody. Z reguły są one umieszczone na powierzchni roboczej, z uwzględnieniem zasad ergonomii. Jak wiszą półki rogu na ścianie, zdjęcie ujawni w całości.

Są one w kształcie litery L i może zajmować tylko narożnik lub dalej wzdłuż długości ściany. Często takie elementy umieszczone w kącie połączenia zawieszenia szafki, znajduje się na sąsiednich ścianach. Dla małych kuchniach, są one doskonałą alternatywą dla nieporęcznych szaf i wykorzystywane do umieszczania niektórych rodzajów produktów, garnków i innych przyborów.

Mogą być wykonane z każdego z powyższych materiałów, ale bardziej ekologicznymi w kuchni wnętrze wygląda półka narożna przymocowany do ściany, drzewa, szczególnie jeśli pokój jest urządzony w takich stylach jak klasyczny, kraju czy Prowansji.

Półki narożniki do łazienki

Nie jest tajemnicą, że większość łazienki są małe, a kwestia oszczędność miejsca jest bardzo poważna. Ale w tym pomieszczeniu powinna pomieścić produkty do kąpieli, szampony i żele pod prysznic, kosmetyki i perfumy, a także wszystkie rodzaje detergentów do prania i czyszczenia.

Dlatego różne konstrukcje zawieszenia są po prostu niezastąpione. Najlepszym rozwiązaniem – do powieszenia kątowych szklane półki na ścianie. Idą doskonale z lustrami, wygląda elegancko i nadaje się do prawie każdego projektu łazienki. A jeśli wziąć pod uwagę, że wilgotność w pomieszczeniu jest zawsze podniesiona, najlepszym materiałem na półkach można znaleźć.

Choć nie mniej istotne tu i półki wykonane są z tworzywa sztucznego. Ich konstrukcja składa się ze stojaka, który jest zamocowany poprzez ściśnięcie pomiędzy krawędzią wanny i sufitu, a cztery półki, perforowany (do odprowadzania wody). Dla wygody półkach są dostarczane z zamontowanymi uchwytami mydło i hakami do gąbki.

Również w łazience i może być zawieszony na ścianie półek narożnych metalu. Takie konstrukcje są zazwyczaj wykonane ze stali nierdzewnej lub chromowanej stali.

Półki narożne książka

Półki są obecne w każdym domu. Z jednej strony, są bardzo wygodne, ale z drugiej – uzupełni wystrój domu. Konstrukcja tych struktur jest uderzające dla jego różnorodności i oryginalności.

Produkowane pod kątem półki do ściany w pomieszczeniu, w obu przykładach wykonania klasycznych i nietypowych.

Ale nawet klasyczny może być nieco nietypowy. Skutecznie wygląda drewniane elementy regałowe, które stykają się naprzemiennie z jednej strony angle lub inne. Płaszczyzna książek jest prostokątny kształt z zaokrąglonymi narożami, i są rozmieszczone w równych odległościach od siebie.

To wygląda bardziej monumentalne półki w formie otwartej biblioteczki. Ogólnie rzecz biorąc, każda strona obudowy jest podzielony na komory o różnych szerokościach, w którym poprzeczne półki są w różnych odległościach. Takie kątowe półka na ścianie, której obraz proponowanych poniżej mają małą głębokość, pozostając jednocześnie bardzo wygodne i przestronne wzorów.

Interesujące jest to, aby wyglądać tego rodzaju półki do pokoju dziecka. Mają one kształt litery T, z tym samym kątem od długości poprzeczek. Ale punktem kulminacyjnym z nich jest, że mogą one być umieszczone w książkach i zabawkach, które są przewidziane na końcach półokrągłe półki pionowej separacji.

Bardzo popularny teraz cieszyć się oryginalne półki narożne na ścianie w minimalistycznym stylu. Wykonuje je z drzewa. Fundament jest również dość wąski kształt litery L, które mają być zainstalowane zderzaki kończy się znacznikami.

Jak zrobić rogu półki na własną rękę?

Ponieważ półki są dość prosta konstrukcja, wiele osób woli robić to sami. Zalety tego mnóstwo. Po pierwsze, można faktycznie zaoszczędzić pieniądze, a po drugie, aby do gustu pożądany projekt, który doskonale pasuje do rozmiaru wymaganego kąta. Tak, i specjalistycznej wiedzy, umiejętności i drogiego sprzętu nie jest wymagane.

Narożne półki na ścianę z rękami mogą być wykonane z dowolnego materiału, jak opisano powyżej. Określoną z nich, po prostu trzeba znaleźć odpowiednie narzędzia.

Szklane półki narożne

Jeśli zdecydujesz się zrobić półkę ze szkła, trzeba przygotować następujący zestaw narzędzi:

 • szkła, których grubość jest nie mniejsza niż 7 mm;
 • Łączniki „pelikan” w wysokości 2 szt. 1 na poprzecznicy;
 • wiertarka;
 • nóż do szkła;
 • Bułgarski z koła do szlifowania;
 • poziom budynku;
 • file;
 • szczypce;
 • młotka kauczuku;
 • pasty do polerowania;
 • centymetrem, linijki, nożyczki;
 • ołówka (znacznik) dla szablonu tektury.

Technologia produkcji półek szklanych

Sposób wytwarzania półka składa się z kilku etapów:

 • Cięcie szablonu. Jego wycięte z kartonu w pełnym rozmiarze, lekko zaokrąglony narożnik z przyłączy ściennych. Będzie to okazją do nawiązania ściślejszej dalej półkę do ściany.
 • Przygotowanie szkła. Oczyszcza się go z zanieczyszczeń, przy użyciu sody lub detergent. Zauważ, że dla dalszych prac szyba powinna mieć temperaturę pokojową.
 • Produkcja elementu poprzecznego nośnego. Pokryte płaską powierzchnię szmatką, włożyła szkła. Z szablonu, wyciąć element tnący szkło.
 • Szlifowanie krawędzi. Rękawice tkaninowe na zużycie oraz pliku zanurzone w nafcie (terpentyna) i przycięta krawędź.
 • Szlifowanie krawędzi. W tym celu szlifierka z tarczy szlifierskiej, przy czym szlifierki krawędziowej polerowanie filcu koła przez polerowanie pasty.
 • Montaż na półkach ściennych. ustalające „pelikan” wymagane do tego. Po pierwsze, zaznaczać miejsce na ścianie za pomocą śrub, a następnie wywiercić otwór wiertłem, młot z powrotem kotwice, a następnie ustawić zamontować i naprawić je z półek szklanych śruby.

Drewniana półka narożna

Ta półka może być również wykonany niezależnie, z niektórych umiejętności stolarskich. Najlepszym materiałem do jego produkcji będzie płyta wiórowa, MDF lub sklejki.

Do pracy potrzebne są następujące narzędzia:

 • Widziałem z małymi zębami;
 • układanki elektryczny;
 • wiertarka;
 • piła i nóż;
 • kompasy;
 • Klej "Moment";
 • Reiki w celu zwiększenia sztywności.

Techniki wytwarzania drewnianych półki

Półka narożna na drewnianej ścianie w jeden z następujących sposobów:

 • płyt wiórowych tnie człon poprzeczny (okresu przydatności) – kompasy narysować koło, podzielić na 4 części i wycięte co piłę lub wyrzynarki;
 • Rail-rack oznaczyć miejsca dla każdej półki i dokonać koniecznych szczelin wgłębień na ten cel, piłą i nożem;
 • na każdą część półki dla regularnych pił około bazy kąt odpowiada wielkości szczeliny; służy do tego celu, a także piły;
 • następnie szlifowanie półki i sprawdzić, czy wpis w rowkach;
 • stojak do montażu z kleju i taśmy klejącej jest przymocowany do ściany i pozostawiono na 1 godzinę dla lepszego uchwytu;
 • wkłada się w szczeliny w półce bez dodatkowego mocowania.

Znając te wszystkie szczegóły, majstrować półki narożne na ścianie nie jest zbyt trudne, ponieważ drzewo. Na tego typu prac potrwa kilka godzin. Wygodne i piękne pułk będzie służył przez wiele lat.

Tworzenie przytulności i komfortu w domu – bardzo przyjemne doświadczenie. Jeśli zastosowane we wnętrzu przedmiotów wykonanych z własnymi rękami, przynosi pewną ciepło w środowisku domowym. Bądź kreatywny, eksperyment, dekoracje zrobić własnymi rękami – a będziesz przyniesie radość dla Ciebie i Twojej rodziny.