121 Shares 6548 views

TEXET TM-B450. Telefony komórkowe dla osób starszych – opinie, ceny

Jednym z pierwszych telefonu komórkowego z ekranem dotykowym dla osób starszych dostarczane przez rynek krajowy, jest TEXET TM – B450. Jest to urządzenie bardzo funkcjonalne, w którym, oprócz podstawowych opcji, istnieje również dodatkowa. Samo urządzenie jest w pełni zoptymalizowany do potrzeb osób starszych. To był jego pozytywne i negatywne strony będą sukcesywnie rozpatrywane w ramach materiału.


Co jest wliczone w smartfonie?

Coś niezwykłego nie jest zapakowane TEXET TM – B450. Przegląd pełna lista akcesoriów wskazuje na obecność takich z nich, jak:

  • Prosty stereo poziom początkowy z niską jakość dźwięku.

  • Bateria o pojemności 1000 mA / h.

  • Ładowarka.

  • Stojak do ładowania telefonów komórkowych.

Nawet w zestawie znajdują się takie dokumenty, jak instrukcje obsługi i karta gwarancyjna. Wśród czego brakuje w poprzednio wymienionym wykazie, mogą być izolowane za pomocą karty flash folią ochronną na przednim panelu devaysa i, oczywiście, przykryć.

Optymalizacja użytkownikiem a cena gadżetu

Skromne wymiary, jak dzisiaj, w tym urządzeniu. Jego długość wynosi 111 mm, szerokość 56 mm i grubość – 15 mm. Waga jest to – 96 gramów. Obudowa wykonana jest w całości z tworzywa sztucznego z matowym wykończeniem. Oczywiście takie rozwiązanie konstrukcyjne pozwala gadżet na długi czas zachować swój pierwotny wygląd. Ale wszystko jedno plastik używany rysuje i zepsuć. Dlatego też, bez pokrywy ochronnej właścicieli tego urządzenia po prostu nie może zrobić.

Podobna sytuacja iz ekranu dotykowego. Urządzenie początkowego poziomu i w konsekwencji, jego przedni panel jest również wykonana z tworzywa sztucznego. W rezultacie, na wyświetlaczu po prostu nie może się obejść bez folii ochronnej. Przekątna w tym urządzeniu jest 2,8 cala. Pod nim są 4 duże przyciski. Dwa z nich są przeznaczone do wykonania połączenia i odłóż słuchawkę. I tu znajduje się przycisk oznaczony „M1” i „M2” stanowi skrócony zestaw dwóch liczb. Nad wyświetlaczem znać słuchawka, która jest zamknięta przez ozdobną metalową siatką. Na prawym brzegu pochodzą klawisz blokady telefonu komórkowego, sterowanie kamerą i regulację głośności huśtawka. Ale lewa strona jest formatem gniazdo „MikroYuSB”. Na górze znajduje się latarka i 3,5 mm jack dla głośników zewnętrznych. Ogólnie rzecz biorąc, dobrze zaprojektowane „babushkofon”. Ceny za nim mieszczą się w przedziale od 40 do 55 dolarów. Okazuje się doskonałą równowagę pomiędzy ceną a funkcjonalnością.

Sprzętowe i podsystem pamięci

Producent nie wskazuje procesor, na którym jest zbudowany TEXET TM – B450. Można się tylko domyślać. Ale jego zdolność obliczeniowa jest wystarczająca do słuchania MP3 – piosenki i radia, zobacz zdjęcia i zdjęć. Wielkość pamięci wewnętrznej nie jest również określona, ale możemy z całą pewnością powiedzieć, że jest minimum, które pozwala działać prawidłowo z tym urządzeniem. Jednak aby wykorzystać tę maszynę do maksimum, będzie musiał dodatkowo wyposażyć napęd zewnętrzny. Jak wspomniano wcześniej, nie jest to w pudełkowej wersji gadżetu, konieczne jest, aby kupić dodatkową opłatą. W przeciwieństwie do większości podobnych urządzeń, które mogą być uwzględnione przez karty pamięci flash o pojemności 32 GB, 16 GB można ustawić w tym przypadku. Co spowodowało taki deweloperom rozwiązania – trudno powiedzieć. Ale nawet takie objętość wystarcza do ujawnienia pełnego potencjału tego dotykowym telefonie.

Grafika i główny aparat

Do wprowadzania i wyprowadzania informacji, w tym urządzeniu odpowiada wyświetlacz, którego przekątna 2,8 cala, a jego rozdzielczość 240 x 320. Ponadto, jest oparta na starej matrycy LCD i kąty widzenia ze względu na to znacznie zmniejszona ekran TEXET TM – B450. Przegląd Parametry techniczne wydajność grafiki tego urządzenia nie imponuje. Ale z drugiej strony, to urządzenie jest w klasie ekonomicznej, która jest zorientowana na potrzeby osób starszych. I parametry podane powyżej powinny być wystarczające do wygodnej pracy. Ponadto, twórcy nie zapomnieli urządzenia mobilnego wyposażonego w kamerę. Ona ma bardzo skromne osiągi. Jest on oparty na czujniku 1,2 Mn. Dlatego też jakość zdjęć będzie daleko od najlepszych.

bateria

Telefony komórkowe dla osób starszych tego modelu wyposażona jest pojemność baterii 1000 mA / h. Przy średnim poziomie stresu na telefon komórkowy jednego z jego opieką powinna trwać 2-3 dni. W przypadku maksymalnego wykorzystania tego urządzenia, parametr ten jest zredukowany do 8 godzin. Ale z minimalnym obciążeniem na telefon komórkowy, wartość ta wzrośnie do maksymalnie 4 dni. Poziom autonomii w tym urządzeniu jest daleko od najlepszych wśród innych „babushkofonov”. Głównym problemem jest to, że na ekranie dotykowym, a pojemność baterii jest bardzo mała dla tej klasy urządzeń. Taki akumulator jest dobrze udowodnione w telefonie komórkowym „Nokia 1100” i „Nokia 1280”, ale dla „B450” wartość ta wyraźnie nie wystarcza.

miękki

Jako zwolennicy polityki ramowe proprierativnaya system operacyjny w TEXET TM – B450. Liczba właścicieli telefonów komórkowych wskazują, że został znacznie przebudowany i zoptymalizowany pod kątem potrzeb osób starszych: rozmiar wszystkich przycisków i powiększony tekst wyświetlany dużą czcionką. Reszta menu w tym modelu jest dość standardowy. W niektórych sieciach społecznych, w tym przypadku nie ma mowy. Jest mało prawdopodobne, że będą musieli starszą osobę. Ale zwykły kalkulator, kalendarz i inne podstawowe narzędzia zintegrowane z nim, oczywiście.

multimedialny

Nie zapomnij o deweloperom rozszerzyć możliwości tego urządzenia za pomocą aplikacji multimedialnych. Ten Phone „babushkofon” mogą odgrywać różne nagrania audio, słuchać radia i oglądać zdjęcia. Wszystkie niezbędne oprogramowanie pierwotnie zainstalowane na urządzeniu, i nie ma potrzeby, aby go szukać dalej i zainstalować. Ale znowu, że media te Aplikacja normalnie i stale pracował na tym urządzeniu, musi być wyposażony w zewnętrzny napęd.

Wymiana informacji

Wszystko, co potrzebne do wymiany informacji ze świata zewnętrznego mają TEXET TM – B450. Właściciele telefonów opinii komórka przeznaczyć takich metod transmisji danych :

  • GPRS umożliwia oglądanie bezpretensjonalne zasobów internetowych. Oczywiście, możliwe jest bardziej poważnych celów korzystania z tego sposobu transmisji danych, ale szybkość z nim jest bardzo skromny i pobrać imponującą ilość informacji będzie potrzeba dużo czasu.

  • Innym sposobem bezprzewodowego dzielenia się informacjami – jest „bluetooth”. Pozwala połączyć się z bezprzewodowego zestawu słuchawkowego stereo zewnętrzny gadżet lub przesyłać dane na podobnych urządzeniach przenośnych.

  • „MikroYuSB” i „port audio 3,5 mm” – zbiór metod przewodowej transmisji danych. Pierwszy z nich pozwala na podłączenie do komputera lub ładowania akumulatora. A drugi – gniazdo do podłączenia przewodowego zestawu słuchawkowego stereo.

Eksperci i właściciele tego telefonu

Jest jeszcze jedna ważna cecha w TEXET TM – B450. jest obecność dedykowanego przycisku na tylnej ściance urządzenia, które nazywa się „SOS”. To pozwala na gotowych listy subskrybentów, aby wysłać wiadomość tekstową wzywającą do pomocy. Wygodny i właściwe rozwiązanie tego urządzenia deweloperów. Nagle mężczyzna się niedobrze, a następnie można od razu poprosić o pomoc krewnych. W tej sytuacji każdy drugi gra rolę, a konstruktywne rozwiązanie jest uzasadnione.

Interfejs, oprogramowanie i sprzęt farsz devaysa nie wnosi sprzeciwu. Wszystko, czego potrzeba w tym telefonie jest. Istnieją również dodatkowe opcje, których obecność powoduje pewne problemy, takie jak aparat fotograficzny, ale tak nie jest zbyt krytyczna. Ale co tak naprawdę powoduje piętnuje – pojemność akumulatora i stopień autonomii gadżetu. Ale to było możliwe ustalenie lepszą baterię i czy urządzenie dłuższą pracę na jednym ładowaniu to! Tym bardziej, że koszt takiej zmiany nie jest zbyt istotne, ale wynik byłby okazał się spektakularny.

wyniki

Według wielu, zbyt „postępowe” w tej chwili jest to TEXET TM – B450. Większość cech tego urządzenia jest mało prawdopodobne, aby być wykorzystane przez potencjalnego właściciela. Odnosi się to do klipów radia, muzyki, zdjęć i oglądania wideo. Telefon dla osób starszych To powinno być tak proste, jak to możliwe i będą używane głównie do wykonywania połączeń lub odbierania wiadomości SMS. Wszystko inne – to za dużo. Oczywiście, może to być latarka w niektórych przypadkach wymagane, i wszystko. Powoduje to, że telefon posiada wiele przydatnych funkcji, które w praktyce nie będą używane. Mimo to, ich klienci na pewno znajdziesz ten gadżet. Są to ludzie starsi, którzy preferują nowe, bardziej zaawansowane technologie. To koncentruje się na nich i telefonem komórkowym.