663 Shares 4948 views

Ocieplenie fundamentu Penoplex własnych rąk: instrukcje

Jednym z powszechnych sposobów obecnie izolacji piwnicy znajduje zastosowanie Penoplex, która jest z materiału polimerowego o zamkniętej strukturze komórek. 98% z nich składa się z powietrza, które, jak wiadomo, jest najlepszym izolatora. Praca z materiałem jest po prostu ze względu na swoją niewielką wagę.

Dlaczego penoplex

Ta izolacja fundament ma małą chłonność wody, która wynosi 0,5% objętościowych w okresie eksploatacji. Zamknięte komórki wypełnione powietrzem, które działa jako doskonały izolator termiczny. Ze względu na właściwości odstraszające wilgoci materiał zachowuje swoje właściwości w dowolnie skomplikowanych warunkach, że nie ulega zniszczeniu podczas zamrażania wewnętrznej wilgoci. Jeśli chcesz, aby fundament izolacja Penoplex własnymi rękami, trzeba będzie zakupić materiał, który jest dostępny w postaci płyt o różnych grubościach. Wyroby mogą mieć rowki mocujące, co pozwala używać izolację z maksymalną wydajnością. Wzmocnienie to można szybko, zapobiegając powstawaniu zimnych stawów, szwów i szczelin.

Główne metody Podkłady Penoplex domu

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z opisanej grzejnik na fundamencie, można pracować jako podstawa do podjęcia jednej z istniejących technologii. Zatem, izolacja może być pionowa, a bronił nie tylko sam fundament, ale cokołu. Takie zabiegi wykonywane są, co do zasady, na zewnątrz budynku, pod ochroną wchodzi do przestrzeni wewnątrz domu i piwnicznych ścianach, co znacznie przedłuża operację budowlaną.

Penoplex którego grubość zwykle 50-100 mm, zamontowany na przygotowaną powierzchnię, przy użyciu kleju jest na bazie polimerów lub cementu. W przypadku montażu w materiale bazowym płytki będą musiały dalsze specjalne kołki mocujące. Izolacja pozioma taśma melkozaglublennogo podstawą polega struktur zabezpieczających przed zamarzaniem oraz z wpływem działania stycznych sił mrozu falujący. Do przenoszenia płyt pracy trzeba będzie umieścić pod podstawą fundamentu.

Jeśli zdecydujesz się zrobić izolację fundamentu Penoplex własne ręce, że technologia może przewidywać tworzenie ślepego terenu wokół domu, który jest uzupełniany przez opisane izolacji. Metoda ta jest niezbędna dla ochrony budynków przed siłami odkształcenia mrozu falujący. Szczególnie istotne technologia mocno falują gleb. Początkowo, konieczne do przygotowania poduszka, na której ułożone płyty tylko Penoplex jeśli zachodzi taka potrzeba, aby rozpocząć formowanie ślepej powierzchni betonu.

Zalecenia dotyczące izolacji pionowej

Ocieplenie fundamentu Penoplex własnymi rękami można przeprowadzić zgodnie z metodą izolacji pionowej. Metoda ta jest uniwersalna, ponieważ może być stosowany na nowo budowane, jak i istniejących budynkach. W tym ostatnim przypadku konieczne jest wykopać ziemię na głębokość. Początkowo podstawą jest oczyszczany z pozostałości gleby różnego rodzaju brudu i pyłu. Jeżeli powierzchnia zawiera nieregularności, po czym można ją dostosować do zawiesiny cementowej.

W następnym etapie, na powierzchni izolacji z asfaltu lub polimeru mastyksu na bazie wody. Skład rozpuszczalnika na bazie dać w penoplex kontaktu mogą być zniszczone z nimi. Trzeba będzie kupić klej do styropianu, który jest rozcieńczony zgodnie z instrukcją. Należy dobrze wymieszać i pozostawić do dojrzewania. Następnie rozpoczyna mistrz oznakowania fundacja, której powierzchnia powinna być oznaczona płyt dennych układania linii. Jeżeli konstrukcja ma nierówności, grzejnik może zagłębić się poniżej poziomu podstawowego, co jednak nie ma wpływu na końcowy efekt.

Metodologia pracy

Jeśli zdecydujesz się przeprowadzić izolację fundamentu Penoplex własnymi rękami, następnym krokiem jest zastosowanie kleju do izolacji w kilku miejscach. Jeśli nie jest całkowicie płaska powierzchnia kompozycję można wygładzić równomiernie.

Dalsze penoplex grubości 50 mm, jest dociskany do fundamentu, wówczas poziomy się jako niezbędne. Kolejnym elementem jest ustalona z rowkiem montażowym. Czasami chcesz ustawić penoplex w kilku warstwach, a składniki systemu izolacji powinny być umieszczone w szachownicę, druga warstwa pokrywa poprzedni szew. Zapewni to pozytywny efekt. Drugą warstwę przymocowane do tego samego kleju, ale nie inną technologię.

porady specjalisty

Dość często ostatnio popełnił izolację fundamentu Penoplex. tych prac technologia musi być badane przez każdego kapitana, który zamierza angażować się w manipulacji danymi. Podziemne części podstawy podczas układania dodatkowego mocowania Penoplex nie są wymagane, ponieważ byłoby wystarczające do napełniania jest silnie dociśnięte do gleby. W nasadka penoplex dodatkowo specjalny kołek-mocowane za pomocą gwoździ. Mają one szerokie korek z tworzywa sztucznego, co pozwala na utrzymanie materiału sieciowego nie wzrośnie powyżej powierzchni.

Płyty powinny być wykonywane przez otwory, które muszą przejść na betonowych 4 centymetrów. Gdy jesteś gotowy do zainstalowania elementów złącznych. Długość wiertła musi być dobrane z uwzględnieniem grubości materiału. Jeśli dokonałeś ocieplenia Penoplex fundament, technologia opisana w tym artykule, a następnie do dekoracyjnego czapce na powierzchni może być stosowany do tynku lub kleju do płytek, dodatkowo wzmocnione warstwami siatki.

Ocieplanie płyty fundamentowej

Jeśli budynek jest ustawiony na płycie lub ławie fundamentowej, wykorzystywane do pracy może penoplex grubości 5-10 cm. Początkowo należy oznaczyć miejsce dla fundacji, a następnie zdjąć górną warstwę gleby, przedzieranie danego projektu budowlanego. Po usunięciu ziemi, starają się na dnie najbardziej nawet, bo to ostatnie 30 centymetrów najlepiej usunąć ręcznie. Przygotowano murawa jak sprasowana, a następnie z piaskiem, który jest również do uszczelnienia.

Przed zaizolować typ płyty fundamentowej, należy wykonać szalunek tymczasowy i po betonowej podstawy do przygotowania. wypełni rozwiązanie następny etap a tworzenie cienkiej warstwy nie jest wymagane. Po utwardzeniu beton podstawy, to Penoplex sobą płyt, rowki, które nie tworzą przerw montażu. Penoplex ułożone na folii polietylenowej, a następnie połączeń klejowych taśmą. Dzięki niemu będziesz mógł tworzyć warstwę hydroizolacji, co wyklucza przepływ betonu przez płyt izolacyjnych.

Co należy zwrócić uwagę

Aby przeprowadzić te prace, można użyć penoplex o grubości 50 mm, to będzie wystarczające dla regionów o nie zbyt surowym klimacie. Po zakończeniu wszystkich prac opisany powyżej mogą tworzyć deskowanie, zbrojenie i umieszczenie fundament zatoka płyty. Gdy roztwór utwardza się, usuwa się szalunek i dodatkowo izolującą termicznie ścian bocznych z tego samego materiału. Jeśli chodzi o melkozaglublennom ławie fundamentowej, prace powinny być wykonywane na tej samej technologii.

Podgrzewanie gruntu fundamentowego izolacją termiczną

Jeśli jesteś podnieść kwestię jak ocieplić fundament, można wybrać metodę, która zapewnia izolację podłoża. To nie tylko zmniejsza głębokość docelową kładąc podwaliny, ale również obniża koszty budowy. Podczas pracy z ins wyposaży obszar niewidomych. Gdy pionowa zewnętrzna izolacja została zakończona, to jest konieczne do wykonania reklamy zapasowej żwiru i piasku do 15 cm poniżej poziomu gruntu.

Po czym następuje przejście do formowania płyt szalunkowych z wylotem z równym dalmierzem ściany. Wysokość tego wzoru powinny być w przybliżeniu 30 cm. Penoplex, którego instalacja będzie nieco później, zakupione wcześniej. W następnym etapie, na dole obszaru ślepej musi być zagęszczona i wyrównana. Można teraz przystąpić do układania płyt izolacyjnych na obwodzie podstawy. W ułożone powłoka izolacyjna etylenu z zachodzącymi na podstawie, to może być wypełnione betonem w szalunku. Jej powierzchnia jest wyrównana z wytworzeniem lekko pochylona na zewnętrznej stronie. Po utwardzeniu rozwiązanie deskowania mogą być usunięte, a powierzchnia powinna podnieść poprzez ślepe kamienia lub płytek chodnikowych.

koszt

Penoplex, który kosztuje 1580 rubli., Dostarczane są w oddzielnych opakowaniach. Na przykład, w odniesieniu do ceny konsument będzie musiał zapłacić 5.76 za metr kwadratowy materiału, który jest 0,288 metrów sześciennych, czyli 8 płytek.