369 Shares 2148 views

UAZ niskociśnieniowe opony: opis, charakterystyka i ocen

Modyfikacja samochodu krajowym nie stoi. Aby poprawić maszyna może być zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Doskonałym przykładem – UAZ na opony o niskim ciśnieniu. Są one dostępne w specjalistycznych sklepach lub tworzyć własne ręce. Konstrukcja ta została z powodzeniem stosowane w ciężkich glebach gdzie standardowe koła twardym.

Co to jest niskie ciśnienie w oponach?

Oglądane element – duże koła jak poduszka, w którym niskim ciśnieniem. Taki układ stwarza doskonałą przyczepność na każdym rodzaju gleby i pozwala przekazać prawie każdym terenie.

UAZ-terenowy pojazd na oponach niskociśnieniowych posiada następujące cechy:

 1. Znaczna powierzchnia styku z podłożem pozwala przezwyciężyć przeszkody, które zwykła tarcza nie pod przymusem.
 2. Niskie ciśnienie w oponach pozwala uniknąć znaczącego obciążenia na ziemi, który jest powszechnie stosowany w rolnictwie i geologii.
 3. Dla zarządzania ruchem taka modyfikacja wymaga dużego doświadczenia. Koła nie są przeznaczone dla dużej prędkości, zwłaszcza w asfalcie i innych powierzchni mineralnych, gdzie ulegają szybkiemu zużyciu.

UAZ o niskich oponami: CHARAKTERYSTYKA modyfikację

Przed rozpoczęciem korzystania z pojazdu na oponach niskociśnieniowych, upewnij się, że są one odpowiednie do klimatu tego regionu. Chociaż ten typ opony nie jest definitywna oddzielenie wyglądu zimowego i letniego, należy pamiętać, że wysoka sztywność redukuje kontakt koła z rzutu drogowego.

Tylko symulować struktura pod uwagę nie będą działać. To wymaga znacznej rewizji ciała, układów napędowych i osi. Chociaż wzrost wysokości jazdy przy użyciu takiej opony zapewnia lepszą stabilność jazdy i daje szereg korzyści, które zostały omówione powyżej, istnieją pewne wady. Po pierwsze, opony podlegają dużym zużyciem na twardą powierzchnię. Po drugie, zwiększenie obciążenia zespołu przenoszącego i podwoziem pojazdu. Wreszcie, opony o niskim nacisku na UAZ, które są o wiele wyższy standard cena, wymagają specjalnych warunków przechowywania i eksploatacji.

ciśnienie w oponach

Należy pamiętać o prawidłowym balansowania montażu opon. Ten moment jest jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na właściwe funkcjonowanie urządzenia. Konieczne jest stworzenie specjalnej struktury, aby pomóc zwiększyć osiągi i zmniejszyć zużycie pojazdu.

Co zrobić po zmodernizowanej autobusie? Niskie ciśnienie koła UAZ bedlokami mają być chronione, które są pierścienie mechaniczne. Zapewniają one stabilność kół w przypadku dodatkowych obciążeń bocznych. W rzeczywistości, to jest sztywno przymocowany do płyty płyty opon.

Plusy bedlokov:

 • chronić koło z razbortirovaniya:
 • elementarny w instalacji i utrzymaniu.

Wadami tego elementu jest niemożność precyzyjnego i doskonałego wyważenia nieznaczny wzrost masy samochodu. Ponadto UAZ na opony o niskim ciśnieniu będzie czuć się pewnie podczas tayrlokom wyposażyć go, co zapewnia niezawodne opony usztywniające na krawędziach płyty.

Zalecenia dotyczące montażu opon na UAZ

Jeśli zastosujemy się do tych wskazówek, zaktualizowany samochód będzie służyć niezawodnie i przez dłuższy czas:

 1. Napęd na wszystkie koła powinien być zainstalowany ten sam autobus.
 2. Konieczne jest, aby obserwować optymalne ciśnienie w nich.
 3. Okresowo, trzeba sprawdzić koła na przejście powietrza przy użyciu roztworu mydła.
 4. Aby zapewnić równomierne zużycie opon przednich pożądane jest, aby zmienić miejsca z tyłu po każdych 10-15 tysięcy kilometrów.
 5. Po uruchomieniu nowej gumy spędzają wyważenia.
 6. Jest to niezbędne w celu monitorowania zgodności charakterystyk opon w odniesieniu do zmian sezonowych.

niskiego ciśnienia w oponach UAZ własne ręce

Aby dokonać własnej konstrukcji pod uwagę, konieczne jest, aby wybrać odpowiedni materiał. Ideal „Buty” z samolotów lub helikopterów. Jednak jest to dość kosztowna opcja. W większości przypadków, można używać opon z traktorów i ciężarówek. Narzędzie będzie musiał tłoczni, Elektryczna winda kotwiczna, nóż, młotek, szczypce, szydło.

Następnie stopniowo realizuje następujące manipulacji:

 • I wyciąć wybrany nowy wzór bieżnika w gestii właściciela. Najbardziej popularny jest rodzajem „choinek”.
 • Uruchamianie nacięcie przetwarzane obwód koła, tak aby móc wydobyć z drutu wzmacniającego.
 • Na wewnętrznym dnie otwory są wykonane w postaci małych prostokątów, przez które drut jest usuwany za pomocą urządzenia wciągarki.
 • Konieczne jest, aby skupić się na wzór rysunku poczęła ryby za pomocą wciągarki i roztoczy zbędne warstwy zbrojenia. Biorąc pod uwagę zastosowane wcześniej część wzór rysowane jest regulowana za pomocą noża.

Podstawowy proces

Opanowanie jak UAZ umieścić niskie ciśnienie opon z rękami, należy stosować się do następujących fazach operacji:

 1. Ponieważ boczne ściany i bieżnika usuwa się warstwy.
 2. Przygotowana powierzchnia jest czyszczona i nazhdachkoy Richt młotek.
 3. Jest to nowa rama przez zgrzewanie, tarczy metalowej i elementów płytowych.
 4. Spoiny są poddawane szlifowaniu.

Dyski do nowych opon jest całkiem możliwe, aby tworzyć własne materiały złomu. Do tego pasuje miednicę z aluminium. Fix dane dostępne za pomocą resztek taśmociągu lub węża pożarniczego. Komora jest następnie używany do ramy i jest pompowana jest zaznaczone na przecieki powietrza i ciśnienia wewnętrznego. Pozostaje tylko ustalić nową konstrukcję i iść podbić dowolny utwór, który jest zbyt trudne a standardowe koła.

Charakterystyka pracy

UAZ na prowizorycznym niskie ciśnienie w oponach może pokonać różne przeszkody. Jest to spowodowane przez kontakt z podłożem duży obszar kół. Ta guma ogarnia praktycznie każdej powierzchni, przyjmując kształt obiektu, istniejącego toru. Specjaliści, że opona SUV pod niskim ciśnieniem, który ma wydajność 20% wyższa niż w konwencjonalnych urządzeniach do kół.

Nieproporcjonalnie duże opony pomóc uniknąć wysokiego ciśnienia na ziemi, co jest ważne w rolnictwie i pola uprawne. Kontrola urządzenia wyposażonego w budowie pod uwagę, wymaga pewnych umiejętności. Na koła te muszą być bardzo sprawne wejście w zakrętach, obserwujemy umiarkowaną prędkością i staraj się nie używać samochodu przez długi czas po drogach asfaltowych i betonowych. Pozwoli to uniknąć przedwczesnego zużycia niestandardowego gumy.

modyfikacje

UAZ ma szeroki zakres modyfikacji. Maszyna ta została wykorzystana, aw niektórych miejscach i nadal pracować w następujących branżach:

 • Medycyna.
 • Polowanie.
 • Rolnictwo.
 • Przemysł spożywczy i lekki.

Przystępna cena, łatwość obsługi i projektowania rozwiązań sprawia, że samochód jeden z najbardziej popularnych środków transportu na obszarach wiejskich. Modernizacja pojazdu pozwala rozszerzyć jego możliwości. Na przykład, UAZ „bochenek” na oponach niskociśnieniowych, zapewnia zdolność do poruszania się w terenach bagnistych i na wszystkich rodzajach gleb.

Warto zauważyć, że w niektórych uzupełnień ciała i podwozia opon niskociśnieniowych faktycznie zainstalowanych na wszystkich „UAZ”, w tym „klasycznej” oraz „The Patriot”.

Strona finansowa

niskiego ciśnienia w oponach UAZ, których cena waha się od 50 do 100 tysięcy rubli za sztukę, bardziej opłaca się zrobić z rękami. Biorąc pod uwagę plusy i minusy tej procedury nie jest tak skuteczny i dużo bardziej opłacalne. Sądząc po opiniach właścicieli, modyfikacja ta doskonale nadaje się do każdego terenu. Jednak zastosowanie takiego gumy na standardowych dróg nieopłacalna. Na twardą powierzchnię z niskim ciśnieniem projektowania szybko się zużyje. Jako takie pojazdy nie są przystosowane do dużych prędkości.

Jeśli porównamy optymalnego ciśnienia w standardowych kołach „UAZ” z figurami, które ma UAZ opon niskociśnieniowych, możemy zrozumieć warunki, w których działają.

wniosek

Po uwzględnieniu zalety i wady niskim ciśnieniu powietrza, mogą być wymienione następujące:

 • Są one idealnym rozwiązaniem dla off-road.
 • Koła te nie korzystają na utwardzonych i innych gładkich powierzchni, ze względu na ich ekspozycję na znacznym zużyciem.
 • Możliwość wytworzenia produktów z własnym pozwoli zaoszczędzić dużo finansów.

Przed podjęciem decyzji na temat instalowania opony wysokociśnieniowe, należy rozważyć wszystkie plusy i minusy modyfikacji opartych na rafinacji samochody ciała, podwozia i układu napędowego. Zmodernizowane „UAZ” doskonale radzą sobie z przydzielonymi obowiązkami w dziedzinie rolnictwa, geologii, badania obszarów, w których nie ma żadnego standardu dróg.

Jego stosowanie na twardej powierzchni, jest niepraktyczny i może prowadzić do nadmiernego zużycia środków pieniężnych i częstej wymiany gumy. Kolejny ważny szczegół jest dopasowanie komplet opon warunków klimatycznych regionu.