637 Shares 7334 views

lampka zasilania jest włączony, komputer się nie włącza: przyczyny i usuwanie

Czasami okazuje się, że, mimo że dioda zasilania świeci, laptop nie włącza się w tym samym czasie. Dlaczego tak się dzieje? Co należy zwracać uwagę? Które mogą być wymagane w celu naprawienia sytuacji? Aby zrozumieć kwestie poruszone nie są tak proste jak się wydaje. Po tym wszystkim, komputer – Sprzęt nieprzewidywalne. Problemy, zwłaszcza gdy włączony, może być wynikiem wielu niepowodzeń. Niektóre są wysyłane bezpośrednio do centrów serwisowych. Takie postępowanie nie jest zalecane. Wskazane jest, aby najpierw spróbować zdiagnozować problem samemu. Może poradzi sobie bez pomocy.

karta graficzna

Lampka zasilania świeci, komputer nie chce się włączyć? Przyczyny tego zjawiska występują różne. Pierwszą rzeczą, jaką można by pomyśleć – to problem z kartą graficzną. W przypadku komputera stacjonarnego, aby wykryć i usunąć usterkę lub awarię prosty – usunąć ten składnik wystarczy podłączyć go do innego komputera.

Ale w przypadku laptopów będzie musiał spróbować. Zalecany jest do podejrzenia uszkodzenia lub wadliwego działania karty graficznej z prośbą o pomoc w centrach serwisowych. Lub zadzwoń do żadnego z administratorem systemu. Sam też możesz spróbować zdiagnozować problem. Zwykle sam laptop aktywny – słyszalny działanie chłodziarki. Ale w tym samym czasie nie widać obrazu. Czasami nawet nie słyszał progruzki systemu operacyjnego.

ekran błędu

Co będzie dalej? Lampka zasilania świeci, komputer nie chce się włączyć, ale problem karta graficzna może być wyeliminowane? Jest prawdopodobne, że urządzenie jest uszkodzone lub uszkodzony monitor. Jest to bardzo rzadko, że w praktyce nadal ma miejsce.

Jeśli wyświetlacz jest uszkodzony, jest prawdopodobne, „Symptomy” awarii będzie dokładnie taki sam, jak w przypadku z karty graficznej. Obraz na monitorze nie będzie, ale dźwięk w systemie operacyjnym może aktywować.

Niezależnie rozwiązać ten problem nie będzie działać. Jeśli tylko poprzez zakup nowego laptopa. W takich okolicznościach można skontaktować się z centrum serwisowym. Może, na wyświetlaczu mogą być naprawione. Ale zwykle takie urządzenie po naprawie nie działa na długo. W końcu, nadal muszą być zastąpiony nowym laptopie.

"Bios"

Poniższa sytuacja można skorygować bez żadnej pomocy. Lampka zasilania świeci, komputer nie chce się włączyć? Głównymi przyczynami tego zjawiska – lub awarii lub reset.

Jest prawdopodobne, że ustawienie „BIOS” utracone. Z tego powodu, na laptopie tam studiował problem. Zaleca się całkowicie zresetować BIOS. Komputer ma zarobić w pełni sił.

Niedobór komponentów

Co jeszcze może być konsekwencją tego problemu? Jeśli jest to nowy laptop, który nie działał wcześniej, nie powinno wykluczać braku jakichkolwiek składników. Jeśli sama maszyna jest włączona, ale w tym samym czasie na ekranie jest puste, to nie wykracza poza klawiszy CapsLock i NumLock, najprawdopodobniej, nie ma inicjalizacji BIOS.

Jest prawdopodobne, że laptop nie posiada procesora lub pamięci RAM. Lub, w przypadku poprzednio eksploatowanego urządzenia, przyczyna może leżeć w braku tych składników.

dysk twardy

Czasami zdarza się, że mimo że lampka zasilania świeci, komputer nie chce się włączyć, ale wcześniej pracował w porządku, przyczyną problemu staje się twardy. Mała usterka – a komputer nie uruchamia się. Ale jednocześnie przycisk zasilania zaświeci się. Można również zauważyć wentylatora normalną pracę. Przyciski „My Locke” i inne w tym samym czasie udać się i wyłącza w razie potrzeby.

Zaleca się rozbierać laptopa i odłączyć dysk twardy. W tym stanie powtórzyć moc urządzenia. Nie pomogło? Potem znowu, można dokładnie przymocować komponent. Jeśli problem nie leżał w zaniku, to teraz zniknęły.

bateria

Lampka zasilania świeci, komputer nie chce się włączyć? diagnoza incydent wymaga specyficznej wiedzy użytkownika. Tak, nie od razu dać komputer do serwisu. Należy jednak zauważyć, że większość problemów są zwykle rozwiązać tylko przy użyciu profesjonalnych.

Niezależnie może rozwiązać sytuację, jeśli, na przykład, problem leży w akumulatorze. Jest prawdopodobne, że ona nie żyje. Następnie wystarczy podłączyć zasilanie (przewód) do sieci i do samochodu. Następnie powtórzyć moc urządzenia. Lepiej jest poczekać kilka minut przed naciśnięciem przycisku zasilania laptopa. Pozostawić akumulator na trochę opłatę. Taki sposób jest bardzo skuteczne.

Niektórzy zalecają wyjęcie baterii z laptopa całkowicie, a następnie podłącz kabel zasilający. Dopiero wtedy włączyć komputer i obserwować sytuację. Jeżeli samochód zdobył w pełni sił, więc nic więcej do zrobienia. W przeciwnym razie konieczne jest, aby szukać źródła problemu gdzie indziej.

Jak pokazuje praktyka, problem z rozładowanie baterii lub laptop – jest częstym zjawiskiem. Być może najbardziej bezpieczny i łatwy w obsłudze bez pomocy.

zamknięcia

Samsung notebook nie włącza? Wskaźnik zasilania świeci się w tym samym czasie, chłodnica uruchomiony? Poniższy scenariusz jest jednym z najrzadszych. I samo-diagnozowania to prawie niemożliwe.

Studiował problem w stanie pojawić się w przypadku uszkodzenia lub południowej Mostu Północnego w laptopie. Dlaczego tak? mosty problemy spowodowane różnymi metodami. Na przykład, zamknięcia w wyniku zmian temperatury. Jeśli na laptopie tego uszkodzony, ponieważ, na przykład, port USB, jest prawdopodobne pojawienie się problemu badane.

Sposób walki jest tylko jeden – naprawa uszkodzonych elementów. Najskuteczniejszym sposobem jest zakup nowego komputera. Po tym wszystkim, laptopy rzadko są naprawiane elementy przez długi czas, a potem działać. Istnieje już użytkownik może swobodnie decydować, co robić.

wirusy

Jeśli laptop nie włącza się (wskaźnik zasilania świeci się) po urządzenie jest już za jakiś czas funkcjonował, należy pomyśleć o wpływie na samochodzie wirusów. Zakażenie komputer często prowadzi do tego, że komputer przestanie działać normalnie. Czasami dochodzi do uszkodzenia wirusów BIOS. W związku z tym nie będzie problemu z włączeniem laptopa.

Niezależnie rozwiązać problem jest mało prawdopodobne. Jak w większości z wyżej wymienionych przypadkach lepiej jest nosić komputer do serwisu. Będzie nie tylko powrócić wydajny notebook, ale prolechat go przed wirusami.

Na szczęście, podobna wersja wydarzeń jest dość rzadkie. Ale to nie powinno być wykluczone. Zwłaszcza, jeśli użytkownik umożliwia wirusów do komputera. Czasem pojawiają się problemy w notebooku po leczeniu w systemie operacyjnym. Potem wystarczy zresetować „BIOS”, następnie system operacyjny. Po żadnym problemem nie będzie już przeszkadzał.

zamiast wniosku

Co można podsumować? Należy zauważyć, że w większości przypadków, a diagnostyka i Remedy aby zmniejszyć zgłoszenia serwisowego. Najczęściej, a wiele osób. Po tym wszystkim, laptop – jest to bardzo skomplikowane urządzenie. Naprawa to sam nie jest tak łatwe, jak stacjonarny odpowiednik.

Jeśli rozumiesz, dlaczego komputer nie chce się włączyć, to nie działa, można od razu zwrócić się do wyspecjalizowanych ośrodków. Jeśli istnieje podejrzenie jakiegokolwiek konkretnego problemu o tym konieczne jest poinformowanie pracowników obsługi.