516 Shares 1766 views

Jak narysować ilustrację ołówkiem i malować bajkę

Wielu rodziców, których dzieci chodzą do szkoły, pytając: „Jak narysować ilustrację do bajki?”. Na lekcji Arts w szkole średniej lub w klasie kompozycji w szkole artystycznej często zadawane wyciągnąć fragmenty bajek. Najtrudniej – wymyślić działce. Graficzna postać nie jest problemem. Najważniejsze jest to, aby uzyskać rękę i umieścić wszystkie ilustracje do tego samego produktu w tym samym stylu.


Funkcje ilustracje

Najtrudniejszą częścią ilustracji – wybierz z dzieł tych kawałków, które zostaną pokazane w książce. Artyści zazwyczaj wyciągnąć główną część powieści: początek prac, punkt kulminacyjny i zakończenie. Ale, oczywiście, można zilustrować pamiętać lubić ten moment.

Jak narysować ilustrację do baśni jak najdokładniej i zrozumiałe? Przed utworzeniem szkicu, trzeba czytać produkt co najmniej dwukrotnie. Po raz pierwszy osoba zna fabuły, a drugi – pamiętam szczegółów, które w pierwszym czytaniu nie przyciągają wzrok.

Co muszę zwrócić uwagę, aby zilustrować produkt:

 • bohaterowie etnicznej. Przed portretowaniu bohaterów antagonistycznych, aby zapamiętać charakterystyczne cechy ich wyglądu. Pieprzyk na policzku lub na czole bliznę koniecznie trzeba rysować, inaczej bohater traci swoją indywidualność.
 • znaki odzież. Dziwne, ale bardzo niewiele osób pamięta opis odzieży, a nawet bohaterów. Więc zanim usiąść wyciągnąć, trzeba ponownie przeczytać fragmenty dające opis odzieży.
 • Wnętrza lub zewnętrznych uzupełniać żadnych ilustracji, więc opis mebli lub drewna ma duże znaczenie. Warto zwrócić uwagę na nawet małe rzeczy jak uderzeniami pod stopami głównych bohaterów i wytartym dywanie, dekorowanie środek pokoju.
 • Drobne postacie muszą w spisek, ale nie zapominaj, że znajomi bohaterowie powinny być rozpoznawalne.

ilustracja

Jak narysować ilustrację do baśni w stylu graficznym? Istnieje kilka technik:

 • ołówkiem;
 • za pomocą tuszy;
 • z miękkiego materiału (węgiel, pastelowych, itp. d).

Zdecydować, ilustracja będą dokonywane w jakim stylu. Jeśli uważnie zaplanować prorisovyt najdrobniejsze szczegóły, wziąć ołówek. Jeśli obraz będzie wyglądał bardziej jak szkic, odpowiedniego materiału miękkiego.

Graficzny ciężko pracuje, aby uczynić to samo wrażenie jak kolor. Aby osiągnąć dobry wynik, trzeba wyciągnąć bajkowy etapy ilustracji.

 1. Pierwszy etap prowadzi szkic podobał fragment baśni.
 2. Drugi krok – layout. Jest to konieczne, aby zapewnić, że w przyszłości częścią rysunek razem w ograniczonej przestrzeni płótna.
 3. Kolejny etap – dbałość o szczegóły. To ważne zadanie, a jeśli rysowane przez dzieci, rodzice muszą kontrolować ten proces.
 4. Część końcowa – zastosowanie światła i cienia w postaci i przedmiotów. Najważniejsze jest, aby nie zapominać, że na pierwszym planie z głównych bohaterów powinien być ciemniejszy niż z tyłu.

Ilustracja z farbą

Jak narysować ilustrację do baśni z farbą? To proste, jeśli złamiesz cały proces krok po kroku. Na przykład, musimy narysować ilustrację do baśni „Królowa Śniegu”. Aby to zrobić, należy podzielić pracę na dwie części:

 • Przede wszystkim znaleźć czas, który chcesz, aby zilustrować. Weźmy na przykład historię: Snow Queen siedzi na tronie, i Kai bawi się u jej stóp.
 • Decyduje o wyglądzie postaci: długi lub krótki będą mieć włosy, zadartym nosem nosy czy kolor oczu. Pożądane jest, aby zapoznać się z opisem bohaterów w bajce.
 • Narysować szkic. Wybierz postawę, w której, aby usiąść i Kai Snow Queen.
 • Teraz dla zabawy: Pomyśl o ubrania, które są ubrane bohaterów.
 • Ostatnim etapem szkic – rysunek wnętrza. Liść poprzez bajki, zainspirowany atmosferą zimnym pałacu, znaleźć wskazówki.
 • Po szkic wykonany, przenieść go do czystej kopii. Pamiętaj, że farba będzie stosowana na szczycie ołówka. Jest to ważne, jeśli rysunku jest wykonany w akwareli, więc kończąc kulas szkic akwarelowy ołówków.
 • Końcowy etap – barwiące.

maszyny kombinowane

Jeśli chcesz narysować kilka materiałów, trzeba będzie połączyć kilka technik. Jak narysować ilustrację do baśni „Brzydkie kaczątko”? Najpierw trzeba zrobić wszystko, przez analogię z planem tworząc ilustracje do „Królowej Śniegu”. Gdy rysunek jest gotowy farby, atrament Draw szczegół i cienie. Należy zwrócić szczególną uwagę na pierwszym planie. Jeśli historia zilustrowane przez dzieci, to lepiej pozostawić osoby neprorisovannymi znaków.