621 Shares 8858 views

Lek „Artoksan”: instrukcje użytkowania, realne odpowiedniki

Niesteroidowe przeciwzapalne leki są sprzedawane we wszystkich aptekach. Jednak nie każdy pacjent jest uprawniony do korzystania z takich środków przeciwbólowych. Wynika to głównie z faktu, że mają wiele skutków ubocznych.


Dziś powiemy, że jest to lek jako „Artoksan”. Instrukcje dotyczące korzystania z tego narzędzia będą rozpatrywane dalej. Również w tym artykule dowiesz się wartość leku, jego skutki uboczne i przeciwwskazania.

Skład, kształt, opis i pakowania

Lek „Artoksan” jest dostępna w sprzedaży w postaci liofilizowanego proszku, zielonym i żółtym. Również zawarte w kartonowym wiązki rozpuszczalnik w postaci bezbarwnej i przezroczystej cieczy.

Aktywny element narzędzia działa tenoksykam. Oprócz tego, do wytwarzania zawiera następujące substancje pomocnicze: wodorotlenek sodu, mannitol, sól dwusodowa EDTA, kwas askorbinowy, kwas solny i trometamina.

W sprzedaży leku w fiolkach (rozpuszczalnik – ampułek) i kartonów, odpowiednio.

Działanie leku

Co to jest ten lek jako „Artoksan”? Instrukcja aplikacji wskazuje, że skuteczne niesteroidowy środek przeciwzapalny, który ma silne działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe nieco mniejsze.

Własności leku ze względu na hamowanie dwóch izoform enzymu cyklooksygenazy. W wyniku takiej ekspozycji jest zakłócony metabolizmu kwasu arachidonowego i synteza prostaglandyny jest zablokowany.

Właściwości przeciwzapalne leki są ze względu na zmniejszenie przepuszczalności naczyń włosowatych, zahamowanie syntezy mediatorów zapalnych (histaminy, prostaglandyn, limfokiny, czynniki dopełniacza i bradykininę), jak również do stabilizacji błon lizosomalnych.

Ponadto, zastosowanie leku pod uwagę zmniejszenie liczby wolnych rodników w ogniska zapalnego, hamuje chemotaksję i fagocytozy, opóźnia proliferacyjnej fazy zapalenia, ma wpływ chrząstkę i zmniejsza pozapalne stwardnienie tkanki.

Trzeba też pamiętać, że lek „Artoksan”, którego analogi zostały przedstawione poniżej, zmniejsza ból w centrum stanu zapalnego i działa na wzgórzowym ośrodków bólowych. Ponadto, po dłuższym okresie użytkowania ma wpływ odczulający.

W chorobach reumatycznych lek zmniejsza ból w stawach, zmniejsza poranną sztywność i obrzęki. Ponadto poprawia możliwości i zwiększa liczbę ruchów aparatu więzadłowego.

Kinetyka leku

Lek „Artoksan” (iniekcje) ma długi okres półtrwania (około 60-75 godzin). Jest to dość łatwo przechodzą przez bariery krew-tkankowych i wnika mazi stawowej.

Narzędzie charakteryzuje się wysoką biodostępność (prawie 100%).

świadectwo

Który leczy choroby leku „Artoksan”? Instrukcje użytkowania wskazują następujące wskazania:

 • reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa i dnawe zapalenie stawów;
 • zapalne i choroby zwyrodnieniowe układu kostno-mięśniowego, wraz z silnym zespołem bólu;
 • zapalenie kości i stawów i ból pleców;
 • nieswoiste zapalenie wielostawowe charakter zakaźny;
 • zapalenie kaletki, zapalenie ścięgna, zapalenie mięśni i periarthritis;
 • nerwobóle, bóle stawów, rwa kulszowa, bóle mięśni i lumbago;
 • oparzenia i urazy.

Przeciwwskazania

Lek „Artoksan”, którego opinie są pozytywne w większym stopniu jest przeciwwskazany u:

 • krwawienie z przewodu pokarmowego;
 • nadwrażliwość na tenoksykam, i inne NSAIDs;
 • erozyjne i wrzodziejące uszkodzenia przewodu pokarmowego;
 • ciąża;
 • „Aspiryna triada”;
 • karmienie piersią;
 • w dzieciństwie;
 • niewydolność nerek;
 • zaburzenia czynności nerek i wątroby;
 • niewydolność serca;
 • choroby krwi.

Lek „Artoksan”: instrukcje użytkowania

Jak uważany za lek powinien być stosowany? Zgodnie z zaleceniami, lek jest przeznaczony do podawania dożylnego lub domięśniowego. Zwykle podaje się go w dawce 20 mg jeden raz na dzień. W zastosowaniu jako dawka podtrzymująca 10 mg leku na dzień.

W przypadku ekspresji odczucia bólu ilość leku można zwiększyć do 40 mg raz dziennie.

W obecności ostrych ataków z dnawe zapalenie stawów leku jest podawana w dawce 20 mg dwa razy dziennie, przez pierwsze trzy dni i następnie dodano 20 mg raz dziennie przez pięć dni.

skutki uboczne

Jakie są działania niepożądane występują podczas leczenia lekiem „Artoksan”? Zastrzyki są uważane przez nas, może powodować:

 • przez Zgromadzenie Narodowe: bóle i zawroty głowy;
 • Układ pokarmowy: nudności, dyskomfort i ból brzucha, wzdęcia;
 • Alergia: wysypka, świąd, rumień, zespół Lyella i Stevensa-Johnsona.

Ponadto, zastosowanie narzędzia może zmieniać wartości laboratoryjne (zwiększenie stężenia mocznika i kreatyniny we krwi, jak również zwiększenie aktywności transaminazy wątroby).

interakcji

środki raportowania odbiór wzmacnia działanie leków litu i leków przeciwzakrzepowych. W związku z tym konieczne jest monitorowanie wskaźnika protrombinowego pacjenta.

Przy użyciu tego leku z lekami moczopędnymi należy rozważyć prawdopodobny sód opóźnienia i wody w organizmie pacjenta.

konkretne zalecenia

Podczas długotrwałego użytkowania „Artoksana” jest wymagana do sterowania funkcją nerek i wątroby pacjenta.

Podczas zabiegu należy mieć świadomość, że lek ten może wydłużyć czas krwawienia.

Szczególną ostrożność jest środkiem wyznaczonym osobom poniżej 18 lat ze względu na brak wystarczających informacji na temat korzystania z nich tenoksykam.

Lek „Artoksan”: cena i analogi

Analogi leków uważa się następujące środki: „Diklofenak sodu” „Oksiten”, „Ketorolak”, „Aspikard” „” ketoprofen, kwas acetylosalicylowy, „indometacyna”

Cena tego leku nie jest bardzo wysoka. Jest 60-80 rubli.

Recenzje medycynie

Jak wspomniano powyżej, NLPZ są bardzo popularne wśród osób cierpiących na choroby układu mięśniowo-szkieletowego. „Artoksan” jest najbardziej skuteczny lek. Szybko eliminuje ból, likwiduje opuchliznę i obrzęki.

Jak w przypadku innych leków niesteroidowy lek często sprzyja występowanie reakcji ubocznych, zwłaszcza z przewodu pokarmowego. W związku z tym, należy ten lek powinien być tylko dla szczególnych wskazań.