339 Shares 4080 views

Maszyna do czyszczenia łańcucha rowerowego: budowa, zalety, porady niezależna produkcja

Maszyna do czyszczenia obwodów rowerze – niezwykle poręczne urządzenie za pomocą którego możliwe jest na kilka minut, aby spowodować przedmiotowi funkcjonalny zadbany stan. Jest to praktyczne urządzenie zostanie omówione w niniejszym materiale.

Cechy konstrukcyjne i zasada działania

Maszyna do czyszczenia łańcucha rowerowego jest nie więcej niż plastikowym korpusie z uchwytem, w którym zawarty jest zestaw kół zębatych ze szczotkami. Kiedy urządzeń wokół linki ustalające, przekładnie są w rotacji, odwlekają aktywną powierzchnię i usunąć wszelkie konsekwencje zanieczyszczenia.

Maszyna do czynienia z zadań sytuacyjnych, musisz nauczyć się jak prawidłowo używać. Przed przystąpieniem do czyszczenia wnętrza urządzenia jest wypełniona wodą z mydłem. Podczas cieczy myjącej zanieczyszczonej okresowo opróżniany i zastąpione nowym.

Jak ważne jest, aby oczyścić łańcuch w odpowiednim czasie?

Wyprodukowanie regularne czyszczenie łańcucha rowerowego musi nie tylko estetycznie, ale również z praktycznego aspektu. Okresowe wykup jednostek akumulacji tłuszczu, zanieczyszczeń i piasku zapewnia doskonałe działanie w tej części mechanizmu rowerowego.

Jak skuteczne narzędzie do czyszczenia maszyny wykonuje łańcuch rowerowy? Recenzje właścicieli jednośladów pokazują, że regularne stosowanie urządzenia sprawia, że jest możliwe, aby uniknąć przedwczesnego zużycia nie tylko z obwodu, ale także gwiazdy kasety. Wynik czyszczenia elementu funkcjonalnego staje się skok ulga, zmniejszyć zużycie mocy podczas pedałowania.

Maszyna do czyszczenia łańcuchów rowerowych własnymi rękami

Nie każdy rowerzysta ma dostęp do specjalnej maszynie do obiegu prania. Wyjściem z sytuacji może być niezależny producent urządzenia. W celu realizacji zadania będą potrzebne następujące materiały:

  • Dwa pędzle ;
  • wkręty;
  • Segment pleksi;
  • akryl.

Maszyny do czyszczenia łańcucha rower był łatwy w użyciu, konieczne jest, aby wyciąć połowę stos na szczotki. Segmenty pleksi obudowy i szczotek, wykonując odpowiednie otwory. Ponadto, gdy szczecina szczoteczek są rozmieszczone względem siebie i są zaciśnięte pomiędzy płytkami za pomocą śrub. Dalsze szczegóły powinny puch akrylowy, który zapewni niezawodne powierzchnie dokującą.

maszyna gotowa czyszczenia pokrywa ogniw łańcucha rower. Przed rozpoczęciem pedałowania, stos powinien tłumić płynu czyszczącego. Jednakże woda z płynem może być stopniowo wlać bezpośrednio podczas pracy.

zalety

W porównaniu do ręcznego czyszczenia łańcuch użyciu wyspecjalizowane urządzenie daje noszącemu rower kilka zalet. Przede wszystkim, umyć jednostki nie trzeba demontować łańcuch od roweru. Ponadto szczotki obrotowe pozwalają dość szybko eliminują praktycznie wszystkie zanieczyszczenia. Ostatecznie urządzenie działanie zapewnia ekonomiczną ilość detergentu, co jest ważne dla fanów specjalnych, kosztownych cieczy.

Jedyny negatywny dla maszyn czyszczących – niewystarczające szczotek stykowych z wewnętrznymi powierzchniami ogniw rowerów. Dzięki wypełnienia pojemności dokładnej ilości detergentu wadę można łatwo wyeliminować.

Jak można zauważyć, urządzenie działa jako niezbędne narzędzie do regularnego czyszczenia łańcucha rowerowego. Jednak usługi ogólne, jeśli to konieczne, komponent lepiej jest zdemontować i umyć w „shaker”.