303 Shares 5257 views

Dlaczego Peter 1 zmieniła życie w Rosji? Jak to wpływa na jego przyszły rozwój?

panowanie Petra Velikogo – ikoniczna era w historii naszego kraju. Dlaczego Peter 1 zmieniła życie w Rosji? Przede wszystkim dlatego, że chciał, aby włączyć ten kraj z odległych peryferiach Europy w jednym z wiodących państw swojej epoki.


rozpocząć konwersję

Dzieciństwo Peter musiałem stoczyć zacięte bojarskich frakcje o władzę i wpływy na dworze. Matka młodego księcia Natalia zabrał syna z dala od kłopotów Moskwy w miejscowości Pańskiego.

Kiedy Piotr jest oficjalnie król ze swoim bratem Ivanem, ponieważ od dzieciństwa Pierwszy i drugi z lejcami w dłoniach demencją wziął starszą siostrę Zofię, która została zadeklarowana regenta do wieku dorosłego Piotra.

Młody książę był dość skromny w życiu, że zaprzyjaźnił się z pomoc domowa, w tym cudzoziemców. Wśród tych ostatnich natknąłem inteligentnych wykształconych ludzi, którzy wywarli silny wpływ na Piotra. W takich okolicznościach, młody król rośnie, coraz bardziej przekonany o konieczności radykalnych przemian w Rosji.

gry wojenne i obozy szkoleniowe w Przemienienia dozwolone Peter Alekseevich nabyć umiejętności wojskowych i dużo pomocy w przechwytywaniu moc z Sophia, który nie był w pośpiechu, aby dać wodze. Niemniej jednak, w trakcie walki, Peter wygrywa i staje się królem, a nie formalny, ale to jest absolutny, jego współ-władca Ivan już umarł.

Dlaczego Peter 1 zmieniła życie w Rosji

Peter marzył o morzu, więc w 1693 roku złożył wizytę do Archangielska, były w tym czasie jedynym portem rosyjskim. To wydarzenie było początkiem kształtowania przyszłości rosyjskiej floty.

W 1696-1698 gg. Król w „Wielkiej Ambasadzie” odbył podróż do Europy. Nie patrzył w życiu zwykłych Europejczyków i uprzywilejowanych warstw społeczeństwa i coraz bardziej ustalona w myśl o konieczności reform w domu.

Dlatego Peter 1 zmienił życie w Rosji. I zaczął na powrocie ze zmian w chronologii, instytucji w kraju. Przed dekret królewski została przeprowadzona przez lata stworzenia świata, podczas gdy w krajach europejskich służył jako punkt wyjścia Narodzenia.

W czasie reformy był rok 5508 w naszym kraju. Zgodnie z nowym prawem, rok rozpoczął się 1 stycznia, a nie od 1 września, jak wcześniej. Dekret, który został wydany 16 grudnia 1699, oznaczał początek 1700 roku, jak również w całej Europie.

Była to jedna z pięciu zakazów Piotra I, zmienił oblicze Rosji. Następnie postępujesz zgodnie z instrukcjami na temat wprowadzenia płaszcze w stylu europejskim, a nie starym rosyjskim, w sprawie zakazu noszenia brody. Te innowacje są król pogrążony w szoku szlachty, niektórzy próbowali nawet oprzeć się woli władcy. Peter jednak z wrodzonej sile autokratycznego okrucieństwa zmuszony do wykonywania wszystkich jego poleceń.

Triumph reformingu cara

Wiele osób uważa, że to był rodzaj Piotra walczę z rosyjskiego narodu i jego tradycji. Ale w rzeczywistości, ten pogląd jest błędny. Nie było uporczywe pragnienie króla modernizacji Rosji, a nie tylko przez wewnętrznych reform systemowych. Starał się zmienić wygląd Rosjan i ich sposób myślenia.

Krótko po Reconquest Nienschanz Szwedzi król nakazał budowę nowego miasta, później otrzymała nazwę Petersburgu. Piotr chciał przekształcić go w prawdziwego europejskiego centrum Rosji, więc miasto było prowadzone wyłącznie kamienia budowlanego. Ale, jak to było możliwe, aby upewnić się, że wysoko wykwalifikowanych specjalistów nie są przyciągane do innych obiektów? Kraj zakazała budowy kamiennych budynków.

To był czwarty zakaz, a jednocześnie istnieje jedna piąta dekret o niedopuszczalności gwałtownych małżeństw. Innowacja osłabi patriarchalny porządek. Był to również jeden z powodów, dlaczego Peter 1 zmieniła życie w Rosji.

Ten kraj staje się wielkim

Wszystkie reformistyczni pomysły, oczywiście, nie zostały wdrożone. Ale nawet, że część z nich, że udało się wdrożyć, dzięki czemu kraj gwałtownie przyspieszyć rozwój gospodarczy. I umieścić na porządku dziennym kwestię rozszerzenia wpływów Rosji, dla których to wszystko i zaczął Peter I (Wielki).

Wojny północnej ze Szwecją, który nasz kraj triumfalnie zakończone w 1721 roku, po prostu pokazuje, że kurs wybrany przez króla, było prawdą. Poprowadził Rosji na równi z największych potęg Europy.