787 Shares 3971 views

Podsumowanie Puszkina „Evgeniya Onegina” – powieść wierszem

Podsumowanie Puszkina „Evgeniya Onegina”, oczywiście, nie może w pełni oddać ideologiczną i artystyczną oryginalność powieści wierszem. Jednak z braku czasu, aby w pełni odczytać produkt pozwala zorientować się, jego historii, że w tym, co era, okoliczności, w których odbywają się imprezy.


A. S. Puszkina „Eugeniusz Oniegin”: podsumowanie rozdziału 1

„Młody playboy” w pośpiechu do wsi, aby otrzymać dziedzictwo swego wuja. Następnie autor podsumowuje biografii bohatera. Do pewnego wieku za nim poszedł niań, opiekunów nauczył. Kiedy Eugene dostał starszy, jechali z podwórza. W tym czasie miał już wyraził się łatwo i pisał po francusku, dobrze tańczył, był modnie ubrany i Jego fryzura była w stanie obsługiwać dowolną rozmowę w społeczeństwie, oczarować damę, hipokrytą. Tj doprowadziło to samo życie, podobnie jak wszystkich młodych ludzi w swoim kręgu. Przebrany, od razu idzie na bal. Autor wyjaśnia, że Eugene zmęczony tym rytmem życia, to naprawdę nic nie interesuje. W tym okresie, blues z nim i poznanie autora. Oni wspólnie udać się w podróż. Ale nagle Eugene pierwszy ojciec umiera, pozostawiając dużo długu, a potem przychodzi wiadomość, że jego wuj umiera. Bratanek miejscowości w pośpiechu, ale nie znaleźliśmy go żywego.

Streszczeniem Puszkina „Evgeniya Onegina”: rozdziały 2-3

Bohaterem wkrótce osiadł we wsi. Z nudów zaczął tam jakieś konwersje zamiast pańszczyzny wprowadził lekkie należności. Wkrótce wieś przyszedł Vladimir Leńskiego. Zaprzyjaźnił się z Oniegina, i powiedział mu, że przez długi czas w miłości z Olga Larina, skromny, prosty, przyjazny, zawsze wesoła dziewczyna. Ma również starszą siostrę Tatiana. Ona – pełna kontrast Olga – zawsze cichy i smutny. Lenski wprowadza Oniegina do rodziny Larin. Tatiana zakochuje się w Eugene. Napisała do niego list z potwierdzeniem i przesyła przez pielęgniarkę.

Streszczeniem Puszkina „Evgeniya Onegina”: rozdziały 4-5

Po zapoznaniu się z uznaniem kobiet, miejski playboy był bardzo poruszony. Postanawia nie ją oszukać, aw piśmie odpowiedzi przyznaje, że małżeństwo nie było dla niego, szybko przestał jej kochać, że życie z nim, aby przekształcić go w prawdziwy posiłek. Tymczasem stosunki między Leńskiego i Olga rozwijać się szczęśliwie, już przypisany do ślubu. Zima, dzień Bożego Narodzenia, Tatiana ma koszmar, w którym Oniegin zabija Leńskiego nóż. Była bardzo zaniepokojony, ale w obecnym stanie śnie książki nie znajdzie interpretację. Na przyjęcie urodzinowe dla Tatiany przyciąga turystów. Zyski i Leńskiego i Onegin. Eugene nie może znieść festiwalach wojewódzkich. On jest wściekły na Lena do czego namówił go, żeby przyszedł. W odwecie, Eugene ciągle tańczy z Olga, szepcze jej banalnych komplementów. Ona nie może mieć kilka Lena, jak prawie wszystkie tańce już obiecał Oniegina. Władimir odchodził przed końcem piłkę, postanowiłem zadzwonić do znajomego na pojedynek.

Streszczeniem Puszkina „Evgeniya Onegina”: rozdziały 6-7

Kiedy bohater wraca do domu z piłką, posłaniec przyniósł mu notatkę z wyzwaniem na pojedynek. Eugene już, a on nie jest zadowolony, że sprowokowany drugiej, ale nie może zrezygnować, ponieważ obawia się, że będzie to wzbudzać śmiech. Przed pojedynkiem widzi Włodzimierza i Olgi, i uświadamia sobie, że jej postawa nie zmieniła. Oniegin późno wprowadził jego lokaj powtórnym że nigdy nie widział. Jego strzał okazał się śmiertelny dla Vladimir. Olga wiosna szybko ożenił się i poszedł do swojego pułku dla Lancera. zima Tatiana zabrano do Moskwy, aby znaleźć jej męża. Tam, to zwraca uwagę starego generała.

A. S. Puszkina „Eugeniusz Oniegin”: treść ostatniego rozdziału

Głównym bohaterem jest już 26 lat. Wrócił do domu trochę podróży. Na jednym z kulkami widzi kobietę. Wydawało mu się, że ją znał. Okazało się, że był to ten sam Tatyana Larina. Stało się to w międzyczasie książę i jego żona bardzo się zmienił. Teraz Oniegin idzie za nią, napisał list akceptacji. Ale Tatiana pozostaje nie do zdobycia. Mówi Eugene, że go kocha, ale pozostanie wierna mężowi. Tatiana przechodzi i pojawia się na scenie męża. Autor żegna z głównych bohaterów powieści i jej czytelnika.