177 Shares 4622 views

Co to jest bohaterstwo (definicja)? True i false bohaterstwo

W arsenale współczesnego przemysłu filmowego, niestety lub na szczęście, nie jest to oszałamiająca ilość różnorodnych przykładów bohaterstwa, która jest równa młodszego pokolenia i podziwiał wszystkie mniej lub bardziej podatne przedstawicieli rasy ludzkiej. Niezrównana Sandra Bullock, na przykład, sam żyje w przestrzeni kosmicznej, Hyu Lori w postaci Dr House oszczędza nieskończoną liczbę życiu toczeń i wszechmocny Terminator znów powrócił na Ziemię w celu rozwiązania wszystkich swoich problemach bieżących.


Z grubsza to samo dzieje się z literatury współczesnej. Weźmy, na przykład, jeden z najnowszych bestsellerów – książka Endi Veyera „Marsa” jest adaptacją długi czas zwykłego czytelnika populacji globu Robinson. Albo słynna „Pieśń lodu i ognia” okrutny i bezlitosny dla swoich bohaterów George Martin – wszystko, co napisano o bohaterach.

Ratowanie świata

Na pytanie „Co to jest heroizm?” Na pierwszy rzut oka wydaje się dość głupie i bezużyteczne. Większość ludzi odpowie na to bez sekundy przydzielonych do refleksji i rozumowania. W rzeczywistości – dlaczego nadmierne filozofowanie jeśli pomysł bohaterów, po pierwsze, każdemu jego własne, a po drugie, każdy osadzony z najwcześniejszych lat opowiadań, piosenek, filmów animowanych i arcydzieł kina?

Więc, co jest bohaterstwo współczesnego człowieka? Ogólnie rzecz biorąc, zestaw cech, które są niezbędne do przeprowadzenia dobrą sprawę jak ratowanie świata, leczyć straszny wirus, który zamienia wszystkich w zombie lub rozwiązania problemu nierówności rasowej. W skrócie, dla większości ludzi, przykłady heroizmu jest nierozerwalnie związana z takiej globalnej misji.

Seans do komunikowania się ze starożytnych Greków

Wiadomym jest, że w Grecji jest kolebką współczesnej kultury światowej, a ponieważ ktoś musi wiedzieć dokładnie co jest bohaterstwo, ale starożytni Grecy? Faktem jest, że jeśli zapoznania się z mitologii, widzimy, że tu chodzi o bogów, ludzi, i jak to jest już możliwe do odgadnięcia znaków. Którzy byli do ustawodawców i filozofii w dziedzinie trendów sztuki i architektury?

Odpowiedź jest bardzo prosta: w umysłach starożytnego greckiego bohatera – jest stworzeniem narodził się z Boga i człowieka. Według znanego mitu o wszystkim, to była taka Hercules lub Hercules, jak go nazywano później przez Rzymian. Urodził kobiety Ziemi o nazwie Alkmena od najwyższego boga Olimpu nazwie Zeus, znany również jako Boga Gromu.

Inna postać bohaterstwie starożytnych Greków był słynny Achilles, urodzony bogini morza Thetis przez Peleusa króla. Odyssey, mimo że nie urodził się od Boga, ale on był potomkiem – drzewo genealogiczne od mitologicznego charakteru sięga Hermes – dyrygent dusz dla Królestwa zaświatach i patrona podróżnych.

Co to jest bohaterstwo starożytnych Greków? Oprócz bezwarunkowego udziału w wyczynach jest również specjalny pochodzenie, niektóre bliskość do boskiej zasady, z wyjątkiem, że nieśmiertelności, który nie Hercules lub Odyseusz, lub, jak to jest znane, Achilles, nie posiadają.

Komiksy-kultura

Na każdy szanujący amerykański i istnieje kilka różnych pomysł o bohaterach i heroizmu. W tym przypadku mówimy o przedstawicieli rasy ludzkiej, obdarzone jakiegoś powodu lub innych mocarstw. Liczne potomstwo Marvel Studios i komiksów DC dzisiaj po prostu nie iść na ekranach całego świata.

Dla większości dzisiejszych dzieci są prawdziwe przykłady heroizmu – jest spełnieniem Iron Man, Batman, Kapitan Ameryka, Wolverine i cały legion innych posiadaczy nadprzyrodzonych cech.

Bohaterami Słowian

Jednak błędne jest założenie, że wybitne działania są typowe jedynie dla przedstawicieli kultury zachodniej. Pomimo faktu, że jest obcy Avengers, Gladiators i terminatory wypełnione świadomości na całym świecie, w kulturze słowiańskiej i istnieje wiele przykładów takich zawadiacki chłopców.

Przykładem jest chwalebne bohaterów jak Dobrynia Nikiticz, Aleshi Popovicha i Svyatogora, które z jakiegoś powodu wszyscy stać się bezpiecznie zapomnieć. Jednakże, nawet jeśli pominąć tradycyjnego słowiańskiego folkloru, to zawsze słynny pies Mukhtar i wuj Stepan.

poważnie

True i false heroizm znajduje się w dzisiejszym świecie, niemal na każdym kroku. Wielkie rzeczy czasami się za rogiem i mały drobiazg pęcznieje aż do skali globalnej.

Jaka jest różnica prawdziwe i fałszywe bohaterstwo między sobą dość filozoficzne pytanie, bo każdy ma swój własny pomysł na ten temat. Z jakiegoś prawdy jest bezinteresowność określone działanie, podczas gdy inni wyróżnić się na pojęciu porównywaniu przez redukcję.

W każdym razie, wbrew powszechnej opinii, bohaterstwo naszego czasu, a nie z powodu nadprzyrodzonych zdolnościach lub specjalnego pochodzenia.

Żyć i umrzeć w imię dzieci

Zacznij galerię wybitnych działań może być z kimkolwiek, ale niektóre działania szczególnie zasługują na zapomnienie. Wybitny nauczyciel i wielkim człowiekiem Janusz Korczak dosłownie oddał swoje życie uczniów. Złapany w getcie warszawskim, zorganizował sierociniec gdzie 192 Dzieci miały schronienia w każdym wieku.

Nieludzkie warunki Korczak nadal traktować, wychowywać i uczyć dzieci, mimo wszystko, starając się znaleźć każdą okazję, aby uratować swoich podopiecznych. Od tego czasu, naziści wyeliminować wszystkie „elementy nieproduktywne”, sierociniec w pełni sił został wysłany do obozu w Treblince „śmierci”. umiejętności pedagogicznych Korczak był tak ogromny, że przyniosła mu ułaskawienie, ale nauczyciel dał bilet do wolności i pobiegł z synów swoich najgorszych ostatnich godzin. Razem z pomocniczym Stefaniey Vilchinskoy a uczniowie Korczaka martyred w komorze gazowej.

Ustnik do tysięcy głosów

Co będzie teraz amerykańska demokracja czy Velikiy Martin Luther Król nie powiedział swego czasu słynne przemówienie „I Have a Dream”?

Tysiące ludzi po ich przywódcę, aby chronić swoje prawa obywatelskie i godność.

Wśród polu bitwy i krwi

Bohaterstwo w wojnie – wydaje się być normalne, ale nie wtedy, gdy jesteś sześć. To właśnie w tym wieku Sergey Aleshkov, którzy brali udział w obronie Stalingradu, który dotarł do Polski, który uratował mu dowódca, był w szeregach żołnierzy radzieckich w czasie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Chłopiec, zbyt szybko stał się dorosły przeżył jeden z najgorszych czasów w historii ludzkości.

Jednakże, bohaterstwo wojny – nie zawsze jest chęć strzelać do wroga zabić lub wyrzucić zbiornik uratować swojego partnera. Czasami jest to po prostu zdolność pozostać człowiekiem w najbardziej nieludzkich warunkach, gdy krawędź dobra i zła są szczególnie cienka.

wartości głębokości

Co to jest bohaterstwo? Definicja tego terminu, choć wydaje się prosty, pozwala na ogromną liczbę interpretacji. Jest to pierwszy lot Jurija Gagarina w kosmos i podnoszenie jej własne dziecko w czasie wojny, jest to darowizna od całkowitego kapitału w celu poprawy jakości życia w krajach trzeciego świata i chęć pomagania innym w sytuacjach awaryjnych.

Dla kogoś prawdziwym przykładem bohaterstwa jest wyczynem Ramaz Datiashvili – młody mikrochirurgii, który powrócił trzy lata nogę Race, odcięty kombajnu.

Uwieczniony w książkach

Heroizm w literaturze znaleźć ogromną ilość refleksów, począwszy od klasycznej do współczesnej prozy. Na przykład, Markus Zusak w swoim bestsellerze „The Book Thief” opisana wyczyn z niemieckiej rodziny osłonięte Żydów w piwnicy w środku Niemiec hitlerowskich.

Heroizm uwieczniony w literaturze i Borys Pasternak, napisał nieśmiertelne dzieło, prawdziwe arcydzieło klasyki światowej, powieść „Doktor Żywago”. W celu podania dobrych uczynków, nie jest konieczne, aby posiadać supermoce – tylko tyle, żeby być człowiekiem, który wierzy w najlepsze i przygotowani na każdą z przeciwnościami życiowymi i zawirowań.