541 Shares 5159 views

Lek „Ramipryl”: instrukcje użytkowania

Lek „ramiprylu” jest syntetycznym przeciwnadciśnieniowe.


Właściwości terapeutyczne leku „ramiprylu”

Instrukcje użytkowania wyjaśnia, że istniejący aktywny składnik działa jako element o tej samej nazwie, jest prolekiem, który przekształca po spożyciu w ramiprylatu. Oznacza znacznym stopniu zmniejsza ryzyko udaru mózgu, zawału serca i śmierci w patologii układu krążenia ze wzrostem ryzyka sercowo-naczyniowego, powstających na tle poddanych niedokrwieniu, choroby naczyń obwodowych. 2-3 godzin po zastosowaniu leku rozwija hipertensyjnego działania trwałe przez kilka dni. Lek rozszerza naczynia krwionośne, obniża całkowity naczyniowy opór obwodowy zwiększa tolerancję na stres. Wytwarzany lek w postaci tabletek. Dla analogi obejmują leki "Ramitren", "Triapin", "Amprilan", "Tritatse", "Ramigamma", "rówieśników", "Dilaprel".

Wskazania leki „Ramipryl”

Instrukcje użytkowania odnosi się do zastosowania leku na niewydolność serca, nadciśnienie, nefropatia. Ponadto, środki wyznaczone do zmniejszenia możliwości ataków serca, udarów i zgonów z powodu zaburzeń w układzie krążenia. Tabletki są potwierdzone patologii niedokrwiennej, po cierpienie pomostowania, z chorobą tętnic obwodowych zaciskania.

Przeciwwskazania oznacza „ramipryl”

Instrukcje użytkowania, wskazujący, że zakazuje się użyć leku z wątroby i nerek, zaburzenia czynności nerek, zwężenie tętnicy hiperkaliemii. Nie rób spotkania dla dzieci w wieku poniżej większości piersią po transplantacji nerek, ciąża, nadwrażliwość, pierwotny hiperaldosteronizm.

Lek „Ramipryl”: instrukcje użytkowania

Lek może być stosowany nie więcej niż dwa razy dziennie. Początkowa dawka wynosi 2,5 mg. W razie potrzeby ilość leku stopniowo wzrasta. W leczeniu podtrzymującym dawkę ustala się indywidualnie dla każdego pacjenta i zależy od dowodów.

Skutki uboczne „Ramipryl” lek

Instrukcje dotyczące raportów aplikacyjnych, że lek może powodować obniżenie ciśnienia krwi, utrata apetytu, biegunka, zaparcia, zapalenie zatok, suchy kaszel, zapalenie oskrzeli, ból głowy, osłabienie i zawroty głowy. Ponadto, nie może być alergia, obrzęk naczynioruchowy, wysypka skórna. Krwiotwórczych nagrany agranulocytoza, małopłytkowość, niedokrwistość i neutropenia. W rzadkich przypadkach, tabletki mogą powodować zapalenie trzustki, skurcze mięśni, hiponatremia, ból w klatce piersiowej, zapalenie jamy ustnej, łysienie, tachykardię, żółtaczka cholestatyczna, bóle brzucha, impotencji, hipokaliemię.

Oznacza „ramipryl”: cenę

Koszt leku w aptece wynosi 78 rubli tabletki w dawce 2,5 mg. Ponadto, „ramipryl” Liczba kapsułek potwierdzić, można nabyć w 150 i 185 rubli w dawce 5 do 10 mg.