673 Shares 7303 views

Kreatyniny we krwi spada, dlaczego i co robić?

Kreatyniny jest obniżona – odchylenie jest rzadkie, ale nie występują u ludzi. Aby zrozumieć, dlaczego ta patologia jest diagnozowana u pacjentów, powinno być, aby dowiedzieć się, co jest kreatynina, która generalnie jest to konieczne.


Czym jest kreatynina?

Kreatynina – produkt końcowy tzw metabolizmu białek, które pozwala ocenić stan układu mięśniowo-szkieletowego człowieka i jego nerki. Jak wiadomo, w tym substancja jest azot pierwiastków resztkowych. Ten zestaw niebiałkowych składników krwi (amoniak, kreatynina, kwas moczowy, mocznik, itd.), Które to środki są przedmiotem nerki z organizmu. W celu określenia poziomu kreatyniny, a także inne substancje, które są oceniane na normalne i wydalniczy nerek.

Gdzie to jest?

Dlaczego zmniejszona kreatyniny we krwi? Zanim odpowiemy na to pytanie, konieczne jest, aby dowiedzieć się dokładnie, gdzie elementy składowe resztkowej azotu. Wiele z tych materiałów występuje w tkankach mięśni fosforanu kreatyny, która jest źródłem energii, to jest to konieczne do skurczu mięśni. Ponadto, małą ilość tego składnika jest utworzony w mózgu.

Jaki jest wskaźnik stężenia kreatyniny we krwi?

Zwiększona lub odwrotnie, obniżenie stężenia kreatyniny we krwi może być tylko określone po analizie biochemicznej. W celu uzyskania wiarygodnych wyników, zaleca się, aby wziąć tylko krew rano i na czczo (około ośmiu godzin po ostatnim spożyciu pokarmu).

Stężenie substancji w osoczu krwi zależy od zwykłego lub nieprawidłowym funkcjonowaniem nerek. Należy zauważyć, że wartość ta jest wystarczająco stabilny.

Ze względu na to, że niektóre z kreatyniny wytworzonego w tkance mięśni, jego ilość zależy od masy ciała człowieka krwi (tylko mięśnie). Jak wiadomo, im silniejsza płeć jest znacznie większe, a zatem wskaźnik zawartości tego składnika w osoczu jest nieco wyższa (około 79-114 mmoli / l) niż u kobiet (około 59-99 moli / l).

zwiększenie stężenia kreatyniny

W praktyce medycznej, nastąpił wzrost i obniżenie poziomu kreatyniny we krwi osoby. Pierwszy przypadek jest dość powszechne u sportowców ze względu na dużą masę mięśniową. Również podwyższone poziomy tej substancji mogą być ludzie, którzy spożywają dużo produktów mięsnych, jak również biorąc leki, takie jak „tetracyklina”, „ibuprofen”, „Cefazolina” i tak dalej.

Nie możemy ignorować faktu, że odchylenie od normy może wskazywać na obecność następujących chorób:

 • przewlekłą niewydolność nerek ;
 • ostrą niewydolność nerek;
 • nadczynność tarczycy;
 • ciężkie uszkodzenie tkanki mięśniowej.

Kreatynina spadła: o przyczynach odrzucenia

Ta patologia jest dość rzadkie. Zwykle zdarza się to wtedy, gdy:

 • zmniejszenie masy mięśni człowieka spowodowane przez chorobę (na przykład dystrofia mięśni);
 • występowanie niektórych poważnych chorób wątroby, takich jak marskość wątroby;
 • Obserwując ścisłej diecie z dość niską zawartość białka (np wegetariańskich);
 • ciąża;
 • wyrażone naruszanie tych funkcji fizjologicznych takich jak nerki, które pojawiły się w trakcie zagrażające życiu zakażenia, raka, wstrząsu niski przepływ krwi lub zablokowania dróg moczowych;
 • niewydolność serca;
 • odwodnienie;
 • Ciężkie uraz tkanki mięśni;
 • rabdomiolizy;
 • brak hormonu antydiuretycznego (ADH lub skrócone).

Jak widać, kreatyniny może być zmniejszona z różnych powodów. Poprawić jego treść jest dość prosta. Zaleca się, aby przyrost masy mięśni większego spożycia białka (mięso, orzechy, ryby, owoce morza, itd.), witaminy i minerały, jak również poddane pełne badanie lekarskie zidentyfikowania możliwych chorób, które powinny być traktowane jedynie pod nadzorem lekarza.

Jak obniżyć poziom kreatyniny we krwi?

Jeśli masz dużą zawartość tej substancji we krwi, zmniejszając zapotrzebowanie na nią w pierwszej kolejności do leczenia chorób, przeciwko którym zachodzi to patologia. Ponadto powinno to być czas do przestrzegania ścisłej diety wegetariańskiej, jeść więcej owoców i warzyw.

Należy również zauważyć, że w celu obniżenia stężenia kreatyniny we krwi niektórzy lekarze przepisują swoim pacjentom specjalne leki, w tym kortykosteroidami. Jeżeli takie odchylenie wystąpiło w kontekście aktywnej sportowej aktywności fizycznej (lub męczące ciężkiej pracy), należy z niej zrezygnować.

podsumować

Teraz już wiesz, dlaczego kreatyniny zmniejszyć lub zwiększyć się we krwi, a także w jaki sposób pozbyć się stanu chorobowego. Należy zauważyć, że jeśli będziemy ignorować takich nieprawidłowych wyników badań, pacjent może rozwinąć się poważne komplikacje związane z czynnością nerek.