756 Shares 2472 views

Słuchawki Sennheiser HD 380 PRO: przegląd, specyfikacje i zdjęcia

Sprzęt do pracy z dźwiękiem stale się poprawia, zapewniając wysokie działanie akustyczne. Postęp technologiczny dotyczy zarówno urządzeń amatorskich, jak i profesjonalnego sprzętu, ale producenci nadal chcą rozdzielić te dwa segmenty. Niemniej jednak, słuchawki są coraz bardziej napotykane, które zajmują pozycję peryferyjną – można powiedzieć, są to półfabrykaty urządzenia łączące w sobie zalety obu kategorii. Jednym z najjaśniejszych modeli ostatniego w tej niszy był rozwój modelu Sennheiser HD 380 PRO. Przegląd modyfikacji pomoże w formułowaniu opinii dotyczącej zalet, wad i cech niniejszego wniosku.


Ogólne informacje o modelu

Firma Sennheiser nie może być nazwana debiutantem w segmencie półfabrykatów słuchawkowych. Jej poprzedni rozwój serii 280 otrzymał wiele krytyków, co zachęciło programistów do dokładniejszego podejścia do HD 380. Oprócz niewielkich ulepszeń, producent dokonał znaczących usprawnień w zakresie urządzeń do przetwarzania sygnałów i odtwarzania. Korzystanie z wysokiej jakości materiałów w wykończeniu Sennheiser HD 380 PRO również zwiększa izolację akustyczną. Ponadto firma zdecydowała się znacznie zwiększyć moc do 110 dB, co przyciąga model nie tylko uwagę miłośników muzyki, ale również specjalistów.

Słuchawki nie są obarczone nadmiernymi akcesoriami, ale według nowoczesnych standardów są przyzwoite. Obejmuje on, poza główną jednostką, wymienny kabel, walizkę i adapter od typowego mini-jack do złącza o rozmiarze 6,3 mm. W rezultacie użytkownik otrzymuje standardowo wyposażone słuchawki, którego cena wynosi 7-8 tysięcy rubli.

Specyfikacje modelu

Jak uzasadnione jest koszty niniejszego wniosku, można ocenić według zadeklarowanych cech. Należy zauważyć, że nie każdy model amatorski ma podobne parametry. Jeśli porównamy się z wariantami z segmentu profesjonalnego, możesz sprostać liczbie osób, ale cena będzie rosła prawie w tym czasie. Słuchawki Sennheiser HD 380 PRO mają więc następujące cechy charakterystyczne:

 • Rodzaj filiżanek – uszy.
 • Typ transformacji akustycznej jest dynamiczny.
 • Słuchawki na wagę – 220 g.
 • Słuchawki są zamknięte.
 • Rezystancja wynosi 54 omów.
 • Zakres częstotliwości wynosi od 8 do 27 000 Hz.
 • Możliwość redukcji szumów – do 32 dB.
 • Moc ograniczająca wynosi 500 mW.
 • Wskaźnik ciśnienia akustycznego wynosi 110 dB.
 • Długość przewodu wynosi 3 m.
 • Plug – standardowe mini jack z adapterem do formatu złącza 6,3 mm.

Wygląd i ergonomia

W materiałach do produkcji dominują tworzywa sztuczne, a metale prezentowane są oddzielnymi elementami. Na przykład tworzy się łukownik opaski i części zawiasów. Masywne wkładki douszne Sennheiser HD 380 PRO dotykają głowę, mocno przykrywając uszy. Sadzenie jest generalnie wygodne, ale szczególnie warto zauważyć swobodny obrót kubków z możliwością wygięcia z głównego miejsca. Pozostawanie w słuchawkach może trwać dłużej, nie doświadczając dyskomfortu. Jedyny ujemny – w zależności od temperatury powietrza, skóra pod nią się poty.

Jest jeszcze jeden zniewalający błąd, który tym razem jest związany z identyfikacją prawych i lewych kubków. Tradycyjnie kabel odchodzi od lewego słuchawki, ale litery L i R w tym przypadku nie są odróżnialne – zostały wyciśnięte na zawiasie. Szczególne problemy, które to rozwiązanie nie dostarcza, w każdym razie można się przyzwyczaić, ale wciąż w tak małych sprawach wybitne marki zwykle nie oszczędzają. Ale kabel do Sennheiser HD 380 PRO jest wykonywany jakościowo i nie powoduje obawy. Ponadto w razie potrzeby można go wymienić za pomocą specjalnego złącza.

Jakość dźwięku

W procesie brzmienia są ostre wskazówki z nieprzerwanym i głębokim basem. Jeśli chodzi o wysokie zakresy, są one stłumione. Średni zasięg jest nieco wzmocniony – być może to niuans zapewnia także ostrość podczas odtwarzania części wokalnych. Ogólnie rzecz biorąc, kompozycje wokalne są czytelne, chociaż nienaturalne są również śledzone. Dynamiczny zasięg Sennheiser HD 380 PRO jest dość szeroki, co pozwala nam odnieść się do uniwersalnych urządzeń. Ponadto, słuchawki wykonują dobrą robotę podczas badania nad stereopanorami. Jest to rzadkość w przypadku modeli typu zamkniętego, ale w tym przypadku jest dobra lokalizacja i wystarczająca ilość dźwięku.

Jeśli wybierzesz gatunki najbliższe temu urządzeniu, muzyka świetlna dotrze do przodu, chociaż w przypadku kompozycji "ciężkich" model będzie dobrze działał. Znowu ta klasa urządzeń ma możliwość pracy z górną i środkową częstotliwością. Dlatego HD 380 w zakresie odtwarzania jest warty uwagi, przynajmniej dla wysokiej jakości dźwięku na basie.

Łączenie możliwości

Śledzenie nowych trendów w rozwoju sprzętu akustycznego niemiecki producent zdecydował się wypróbować siły w kwestii słuchawek z urządzeniami przenośnymi. Ta cecha Sennheiser HD 380 PRO brzmi głośno w reklamie, ale w praktyce wszystko nie jest takie proste. W szczególności wielu użytkowników zauważyło słabą kompatybilność z niektórymi seriami Apple iPhone. Wynika to z braku mocy źródła – w końcu użytkownik musi zmaksymalizować głośność. Ponadto, wymuszenie średnicy podczas łączenia się z smartfonami staje się jeszcze bardziej widoczne ze względu na słabo rozwinięty rejestr o niskiej częstotliwości. Ten problem może wynikać z osłabienia wzmacniacza.

Pozytywne opinie na temat słuchawek

Dla większości użytkowników zalety pojawiają się na pierwszym planie w postaci płynnego odtwarzania w szerokim zakresie częstotliwości. Jeśli nie przejdziesz do niuansów o różnych preferencjach, możesz scharakteryzować dźwięk słuchawek tak wyraźny i wyważony. Istnieje wiele pozytywnych opinii na temat ergonomii urządzenia. W tym kontekście jest wygodny pałąk z miękkim łukiem oraz wygodne poduszki nauszne i przyjemne materiały. Odrębnie charakterystyka kabla dostarczanego w modelu Sennheiser HD 380 PRO. Opinie podkreślają nie tylko długość 3-metrową, ale również sztywność materiału, co budzi zaufanie do wytrzymałości i trwałości przewodu.

Negatywne informacje zwrotne

Krytyczne przeglądy przechodzą przez wszystkie cechy modelu. Jeśli chodzi o dźwięk, użytkownicy zauważyli słabość wysokiej częstotliwości, pomimo ich czystości. Istnieją również sprzeczne opinie dotyczące mocowania kubków z opaską. Rzeczywiście, słuchawki są wystarczająco duże, a dla niektórych właścicieli to niedogodność. To także stało się z kablami. Z jednej strony jest odporny na ścieranie i odporny na ścieranie, ale w tym celu trzeba zwiększyć grubość, co jest niewygodne, jeśli słuchasz muzyki na ulicy. Użytkownicy zauważają również wagę kabla – jest to szczególnie widoczne podczas wkładania słuchawek. Cena 7-8 tysięcy rubli. Również wydaje się nierozsądnie wysokie dla tego modelu. To prawda, w niemieckim rozwoju nie ma tak wielu konkurentów. Jest to profesjonalne urządzenie dostępowe lub modele dla wentylatorów, które przypadkowo nie mogą dotrzeć do wersji HD 380 dla wielu wskaźników. Zwykle opcje z pierwszej grupy są droższe, dlatego propozycja niemieckiej firmy usprawiedliwia się jako produkt, w którym zarówno wskaźniki wydajności, jak i funkcjonalność są ergonomiczne.

Wnioski

Model będzie najlepszym rozwiązaniem, jeśli planujesz używać słuchawek w domu. Są wygodne i zapewniają przyzwoity dźwięk – nawet na tle profesjonalnych odpowiedników. Dla modelu ulicy Sennheiser HD 380 PRO nie jest odpowiedni ze względu na słabą ergonomię. Wpływa na masę filiżanek i grubych kabli, a także nie ma zgodności z mobilnymi źródłami muzyki. Innym ważnym czynnikiem w ocenie tych słuchawek jest niezawodność. W końcu Sennheiser był reprezentowany w tym segmencie od wielu lat i podnosi jakość swoich produktów. Model HD 380 jest potwierdzeniem odpowiedzialnego podejścia twórców i doboru materiałów oraz zaprojektowania projektu słuchawek. W rezultacie okazało się, że urządzenie jest łatwe w obsłudze, trwałe i zapewnia wysoką jakość dźwięku.