115 Shares 2443 views

Słowik szary: opis, siedlisko

Jednym z najbardziej znanych piosenkarzy ptaków jest słowik rdzawy, który jest również nazywany Wschód. Jeśli trzeba było chodzić w nocy lub rano wzdłuż bujnych drzew i krzewów, prawdopodobnie usłyszał wezwanie i czarujący śpiew Maltza.

Opis słowik

Wszystkie rodzaje słowików są klasyfikowane jako rodziny pleśniawki. Kobiety i mężczyźni najwyraźniej nie różnią się od siebie. Słowik szary – ptak z małej wielkości, nieco większy niż wróbla. Jej kolor jest niepoczesny, korzystnie stały, brązowawy z oliwek. Część brzucha i szyi ptaka w kolorze białym. Na każdej stronie piersi i kolor jest ciemniejszy niż główny kolor. W górnej części ogona ma niewielkie zabarwienie czerwone. słowiki prawie niezmienione przez cały rok kolorów.

Młodych zwierząt można rozróżnić łuskowatych barwiących dennych i lekkich smug na górnej stronie. Okrągłe oczy prawie czarne. Długość słowik nieprzekraczającej 20 cm, a jego średni ciężar 25 gramów. Skrzydła ptaka około 9 cm i zakresu może być 29 cm. Te ptaki ogon prostej. Ale są osoby z krzywych na końcu. Gdy słowik siedzi ogon jest podnoszony, a następnie opuszczany.

rozpiętość

East słowik – dość powszechne ptak, który zamieszkuje na wschodzie Europy. Również możliwe jest, aby spotkać się w Zachodniej Syberii. Te ptaki są wędrowny, zimuje zatem wybrać Afryka Północna, Iran i Arabia Southern.

siedliska

Ale gdzie żyją słowiki, powrocie z zimowisk do ojczyzny? Jako Ta wilgoć kochający ptaki, wybierają soczyste działek, takie jak podmokłe zarośla krzewów, nasadzeń w parkach i ogrodach. oni też kochają skraju lasu, które znajdują się na obszarach leśnych i leśno-stepowych. Niektórzy ludzie mogą żyć w suchych miejscach, ale zazwyczaj w tych obszarach, nie wrócić w przyszłym roku.

styl życia

Na zimowisko, że ptak z powrotem w pośpiechu. Słowik przybywa wiosną, gdy drzewa zostały już pokryte zielenią i owady są aktywne życie, ponieważ są one pokarmem tych ptaków. Zazwyczaj czas ten przypada na koniec kwietnia do połowy maja. Pierwszym są zazwyczaj zwracane przez doświadczonych śpiewaków. Kilka dni później dokręcone Roczniak ptaki. Wraz z pojawieniem się ich zmian życiowych. Młode dojrzałe osoby żyją blisko doświadczonych, starszych słowików. Starają się zdobyć część terytorium tych mężczyzn, którzy mieszkają tu rok po roku. Ale ta strona jest aktywnie chroni. Stary Nightingale gwałtownie próbuje pozbyć się wszystkich zazdrosny i tylko niektórzy traci grunt, drugiej części jego terytorium. Ale on decyduje komu dać w górę, jakby chciał wybrać z kim chce współistnieć. Nowi sąsiedzi stają się dojrzałe młode słowiki, stary nigdy nie będzie w stanie wziąć cudzego terytorium.

W ten sposób hierarchia jest utworzona z niewielkiej liczby Nightingale. Głowa jest najstarszy mężczyzna, również mieć od 1 do 3 osób dorosłych, a drugi najmłodszy, gorszy, podporządkowanej lidera. Wszyscy mogą stworzyć rodzinę i osiedlić się w odległości 15-30 metrów, czasami sąsiedniego gniazda zaledwie pięć metrów. W takich przypadkach, stare i młode słowiki może siedzieć na gałęzi i śpiewać. Jednocześnie młodszy ptak ściśle przestrzega włączyć do rozpoczęcia śpiewu. Zdarza się, że niedoświadczony mężczyzna jest zainteresowany i zaczyna śpiewać, to wtedy stare ataki ptaków i przegania intruza lub zaczyna śpiewać tak głośno, jak młody jeszcze nie stanie, a tym samym ich wyciszanie.

Jeśli mężczyźni mieszkają od siebie o kilka metrów, każdy przydzielony czas na śpiewaniu. Zwykle występuje w szczególnie korzystny dla miejsc lęgowych. Tu, wśród dorosłych mężczyzn nie może być liderem. Również wschodnie słowiki, które tylko w roku, można pogrupować i żyć osobno na osiedlach. Te ptaki śpiewają niezgrabnie, z świszczący oddech i przeprowadzające lub zbyt trudne, z „gorliwością”.

W innych dziedzinach, na ogół na północ rozstrzygać poszczególne pary od siebie w odległości kilkuset metrów.

Więcej informacji na temat śpiewu

Wśród tej rodziny ptaków jest najlepszym piosenkarzem zachodniego słowik rdzawy. Piosenki ptak zaczyna się dopiero po trzech do pięciu dni po powrocie z hibernacji. Jego piosenka zaczyna się około 22.00 i trwa przez całą noc aż do świtu. Ale kilka pierwszych tygodni po przybywa, śpiew ptaków słychać po południu. Napełnił ją cały czas, bez przerwy tylko kilka godzin po południu.

Wykonuje piosenkę Nightingale na gałęzi, które rośnie nisko nad ziemią. W tym czasie, to trochę garb iw dół skrzydła. praktycznie niemożliwe, ponieważ charakter Ma Maltza skryte i ostrożne w normalnych czasach, zawiadomienie słowika. Ale podczas śpiewania może być zapomniane tyle, że niektórzy ludzie udało się bardzo blisko, i ponieść uznać artystę.

słowik teksty są bardzo charakterystyczne, są one wypełnione Whistler, dudnienie i klikając dźwięki. Ale w swoim „Słowniku” wiele sygnałów, że używa się nie tylko do śpiewu. Ale wykorzystuje te dźwięki tylko w określonym celu, więc jest to bardzo rzadkie. Na przykład, słowik używa kilku różnych sygnałów do wskazania zbliżającego się kłopoty.

słowik utwory można stopniowo poprawić jak ptaki uczyć się tej sztuki stopniowo. Młody mężczyzna słuchania starszych i naśladować ich. Jeśli dzielnica rany doświadczonego wykonawcę, wkrótce tu wszystkie słowiki wyciągnął śpiew. Wiadomym jest, że w miejscach, gdzie złowionych dobrych śpiewaków, następna generacja będzie chory, aby wykonywać swoje utwory, dopóki nie uczono.

Opis słowika, a raczej jego utwory nie dają całe piękno tego niezwykłego zdarzenia, więc najlepiej jest przeznaczyć dziennie, aby pójść na spacer w kraju, a może jesteś na tyle szczęście, aby usłyszeć utwory słynnego piosenkarza.

łączenie w pary

Kobiety na terytorium samców przyjechać wieczorem i spokojnie czekać do rana. O świcie zaczną spokojnie gwizdać, aby zwrócić uwagę na siebie. Często zdarza się, że w tym momencie wskoczyć na gałązkach krzewów lub na ziemi. Samiec z kolei zaczyna skręcać, biorąc różne stanowiska, w dół skrzydeł, ogona i otwiera zakrętach. W ten sposób tworzą parę. Samica muchy, a mężczyzna idzie za nią, czyniąc skrzypiące dźwięki. Więc on ściga jego wybrano.

Kilka dni później, kiedy samica opanowane w miejscu gniazdowania samca, jest to dobre miejsce, aby zbudować gniazdo.

gniazdowania

Ulubione miejsca budują gniazda w krzakach i słowiki są korzenie krzewów drzewiastych podszycie, drzew, ogrodów w pobliżu. Zwykle te miejsca są w pobliżu mokre powierzchnie, na przykład w pobliżu wody lub podmokłych. Gniazdo jest zazwyczaj zbudowany na ziemi, a czasem na kupie suchych liści. Umieść ukryte gałęzie lub korzenie. Aby zbudować dom, nie robią dziury, ale tylko trochę głębiej w ściółce leśnej. Gniazda zderzaki pozostanie na poziomie z suchych liści. W ten sposób, średnica – od 110-130 mm, wysokość – 100 mm. Sam zasobnik gniazda średnicy 7-8 cm w środku, a głębokość – 5-7 cm.

Słowik szary buduje szorstki. Na dole jest pokryte kilkoma warstwami zeszłorocznych liści. Krawędzie korytka, w rzadkich przypadkach, i ściany gniazda są pokryte łopatkami traw i turzyc. Ponadto, dolna taca wykonana z drobnych ziaren zbóż, a nawet włosia. Nowe gniazdo znajduje się w ukrytym miejscu, więc do niego słowik jest na piechotę. Buduje mieszkania samicę. Aby to spędziła aż do 6 dni.

ptaki potomne

Po układ samicy sprawia gniazdo niosek, w którym 4-5 jajka oliwa z oliwek lub brązowe. Tym razem przychodzi pod koniec maja i na początku czerwca. Samica wysiaduje tylko. W tym czasie „ojciec” śpiewa i obszarów chronionych, a gniazdo samica. W ciągu 13-14 dni pojawi się potomstwo. Karmienie trwa do 12 dni, a to pomaga ojcu samicy. O 19. dniu pisklęta zaczynają latać, a jego ojciec zatrzymuje jego śpiew. Dwa tygodnie rodzice karmione młodzieży. Już pod koniec czerwca wszystkie słowiki przestają śpiewać i latać lęgów. Ptaki zazwyczaj rozpoczynają życie samotne. Słowik szary leci z lęgowisk pod koniec lipca.