499 Shares 4199 views

Tunel metra. Metropolita Moskwy

Klasyczny podziemny tunel w Moskwie zostały zbudowane bez istniejącego planu bez planuje dalszy rozwój dróg. Doprowadziło to do pewnego chaosu w tworzeniu systemu transportowego, który jest tam do dziś. Obecnie regulowane wspólnymi zasadami, zgodnie z SNIP dokumentu 32-02-2003.


Stworzył podziemny system transportowy?

Pierwszy tunel metra, zdecydowano się rozpocząć budowę w 1931 roku. Tworzenie projektów na podstawie danych geologicznych. Materiały do budynku w momencie zostały wybrane z betonu, które pozostały do dziś.

Tunel metra wykopano w ciągu roku około 2 milionów metrów sześciennych dostarczane do tworzenia długich wałów. Około 88 tysięcy ton metalu wydano na nawierzchni dróg i wzmocnienie sklepienia. Pierwsze budynki zawierał konstrukcji drewnianej i wyposażone masywnych materiałów izolacyjnych.

Metro tunel okazał się kosztowny projekt, zajęło ponad 800 mln rubli. Żelbetowe łuki zostały później zastąpione przez gruz, ale w tym czasie aktywnie korzystać pierwszą wersję budynku. Ukośne łuki wzmocnione rury żelaza, z materiałów wodoodpornych wybranych pokrycia dachowego, asfalt, bitum taśmą.

Takie projekty wymagają starannej i regularnej konserwacji, która jest nie mniej kosztowna po uruchomieniu obiektu. Metropolita Moskwy jest noszona na przestrzeni lat i wymaga przebudowy, porównywalny z kosztem dostarczenia nowego tunelu. Dlatego już nowe projekty zawierają opcje do odzysku w ciągu kilku lat i obejmować modernizację budynków.

Materiały do wczesnych metrze

tuneli przeprowadzono żelbetowych płyt, na których zewnętrzne warstwy żwiru, tworzenie gleby. Sklepienie gwarantują dużą wytrzymałość i niezawodność konstrukcji. Na terenach otwartych podziemnej ścieżki wykonano stropy płaskie. Ze względu na brak ścieżki obciążenia naziemnej wykonano w prostokątnym mody.

Tunel trwa stale. Moskwa rośnie, a zwiększone wymagania dla transportu pasażerskiego. Materiały budowlane wcześniej nie zachowało aktualną prędkość i intensywność ruchu samochodów. Ale okrągły kształt tuneli zachowały się do dnia dzisiejszego. Struktura ta jest prostszy i bardziej niezawodny może być odizolowane od wody, która płynie nad głowami obywateli w czasie podróży w metrze.

Metropolita Moskwy ma kilka poziomów układania w ziemi. Jest to konieczne w celu uniknięcia przekraczania linii. Sama struktura zawiera bezpośrednie pasażerów pokład tuneli strefy i podróży. Wszystkie oddziały są połączone przejściami, który ułatwia ruch na długich dystansach za pomocą skomplikowanego trasy.

Urządzenie metro

Metra stacje metra są w kształcie łuku łuki podobnych tunelach. Gdzie zostały wyposażone w platformę do wsiadania i wysiadania pasażerów, założona wspieranie kolumn. Przeprowadza się również górną część łukową sposób.

Staramy się umieszczać platformę między torami, aby ułatwić wsiadanie i wysiadanie pasażerów. Jednak niektóre stacje jeszcze platform uboczne, takie obawy Station „Komintern”. Sama platforma często znajduje się powierzchnia biurowa, przynajmniej tolerować je w ramach dzwon, gdzie jest głęboki poziom układania torów.

Tunele metra końca martwych gałęzi końcowych, gdzie kompozycje zostały opracowane dla ruchu w przeciwnym kierunku. Istnieją również wymiana wadliwych szamb do przechowywania samochodów. Na niektórych trasach zakleszczenia są wbudowane w pociągach średnim dystansie. Te obecne ścieżki są dostępne na stacji „Komsomolskaja”, znajduje się w centrum miasta. Środek ten jest konieczny, aby zapewnić bardziej intensywny ruch pociągów.

funkcje

Podziemne metro nie układa się z wielu poziomów, które pomaga zorganizować skuteczny system routingu. Stacje są w niewielkiej odległości od siebie. Głębokość waha się w następujących granicach:

  • Głębokie tunele – rozmiar liczony od poziomu ulicy powierzchni platformy i sostalyaet od 16 do 35 metrów.
  • Tunele powierzchniowe są układane na głębokości od 7 do 9 metrów.
  • Tunele średniej głębokości są umieszczone na poziomie od 9 do 16 metrów.

Długość ustalonych stanowiskach, przeznaczony dla 8 samochodów. Szerokość wynosi od 10 do 21 metrów, w zależności od głębokości tuneli. Każdy pokój wyposażony jest w oświetlenie awaryjne w sytuacji awaryjnej. Norma samo oświetlenie na stacjach organizowanych zgodnie z normą, co wskazuje na wymóg 100 luksów.

Odległość między stacjami w przedziale od 500 do 1400 m. Tunele z wyciągów dalej schody, są nachylone pod kątem 30 stopni w stosunku do płaszczyzny poziomej. Grzewczą tuneli powietrza rozciąga się na stacji, aby wykluczyć ścieżek chłodzenia.

Dekorowanie pokoju

Niektóre stacje należą do dziedzictwa architektonicznego. Każda z nich ma swój własny, niepowtarzalny sposób. Aby zakończyć wcześniej stosowanych materiałów takich jak granit i marmur. Wzorzyste powierzchniowe wypełnione kolumny, ściany, łuki. Został oświetlony przez masywne oświetleniowym.

tunele kolejowe to waypoint utwór podobny do metra. W razie potrzeby, konwencjonalny samochód może bezpiecznie wykonać oddziały podziemne. Nowe trasy metra często pokrywają się z istniejącymi sposobami w / E, dzięki czemu można łatwo modernizować metra i otwieranie nowych oddziałów.

Oświetlenie tuneli przez całą dobę. Aby wyeliminować awarie sygnalizacji świetlnej o czerwony i zielony sygnał jest zainstalowany w metrze. Zakazujące kierowca światło nie może pokonać. Zapewnia systemu Auto-Lock, gdy hamulce są uruchamiane niezależnie potknięcia na specjalnej dźwigni karetki.

automatyzacja

Tunel transportowy znajduje się złożoną strukturę, wyposażony w system planowania, mechanizmy ochronne urządzeń sterujących. Na krawędzi odcinku tunelu linii zasilających wysokim napięciem stałym 825 woltów. Wytwarzają wymaganą wartość specjalną sub-stacji, znajduje się głęboko pod ziemią.

Czołowy wózek 4 jest wyposażona w silnik o mocy 150 kW. Hamulce każdy samochód prowadzony na pneumatyki z napędem elektrycznym. System automatyki zapewnia normalny ruch pociągów z przedziału powtarzania 1,75 minuty. Prędkość każdego pociągu szacuje średnią prędkość 40 kilometrów na godzinę. Maksymalna możliwa dla każdego samochodu 75 km na godzinę. Nowoczesne pociągi mogą postępować znacznie szybciej, ale wymaga, aby zbudować nową linię dojazdowej.

Opcje dotyczące sposobów modernizacji

Aby rozszerzyć możliwości operacyjne tuneli wymagają stałego nadzoru i wykończenia wnętrza. Jest zaangażowany w akredytowanych organizacji z dużym doświadczeniem w prowadzeniu takiej pracy. W tym celu wzmocnienia sklepienia i tuneli przenoszenia części.

Poprawy wodoodporności fundamentu i materiałów wykończeniowych. Usuwanie wilgoci zgromadzonej we wspólnych zasobów. Zmiana charakterystyki sąsiedniego gruntu. Wymiana zużytych elementów żelbetowych. W tym celu wstrzyknięcia roztworów do uformowanej wnęki Najnowsze materiały hydrofobowe oraz powłoki wodoodporne.

etatyzm

Aby zapobiec wypadkom stale Komitet Monitorujący, który może terminowe wykrywają luki w podziemiach, pęknięć w nośnych częściach ścian i fundamentów. Ostatnie wydarzenia Instrumentation pomóc zidentyfikować najmniejsze początkowe procesy w betonie, części metalowych.

Na łukach tuneli ważne jest, aby zapobiec usunięciu gleby pokrywającą zewnętrzną umocnień ściany. Aby wyeliminować negatywny wpływ sposobu wtryskiwania powszechnie stosowane. Grube ciekła kompozycja jest wtryskiwana do powstałego miejsca, zmieniając właściwości gleby. Jednocześnie, wewnętrzna powierzchnia procesu przetwarzania substancji vlagozaderzhivayuschimi.