465 Shares 7619 views

Nowa amnestia podatkowa w Rosji

Stały niedobór w kraju funduszy na wsparcie i rozwój biznesu, ciągły odpływ kapitału sprawia, że rząd ponownie pomyśleć o takiej możliwości, jak amnestii podatkowej. Istnieją wątpliwości, że przedsiębiorcy wierzą, że będzie kara, a utraconej trzeba wyjaśniać, skąd dochód.


Amnesty w Rosji: widok od władz

Wiosną tego roku, German Gref ogłosił propozycję, która przyniesie miliardy dolarów kapitału z brzegu. Komunikat ten był wspierany przez Sbierbank prezes i wicepremier Szuwałow. Powiedział, że z tej inicjatywy, abolicja podatkowa bankowcy będą rozpatrywane przez rząd, pomimo faktu, że wyniki w przeszłości były niskie. Taki program został już przeprowadzone w 2007 r. Amnesty wpływ kapitału ekonomicznego, który jest w rzeczywistości znajduje się na terenie kraju. Z tego powodu, ilość środków otrzymanych były małe. Rząd nie określił w jakim formacie i na jakich warunkach będą prowadzone amnestię podatkową, ale istotą postępowania obejmuje deklarację wolnej gotówki bez konieczności ujawnienia źródeł. Ryczałt ze wszystkimi określonej kwoty zostanie obciążony podatkiem dochodowym. Następnie można korzystać z pieniędzy prawnie.

amnestia podatkowa: predyktorami

Potrzeba amnestii występuje w sytuacji, gdy państwo gospodarka potrzebuje finansowania. Zgodnie z wynikami 1 kwartale nastąpił spadek PKB kraju „spędził” o $ 25 miliardów dolarów, to jest prawie jedną trzecią objętości ubiegłego roku. Zmiana sytuacji planowane są za pomocą deofshorizatsii program. Aby to zrobić, opracowaliśmy zestaw środków dla jakości pracy w systemie wymiaru sprawiedliwości, zmiany w prawie spółek i innych. Mamy również rozważyć kwestię zakazu stosowania dewiz dla realizacji państwowego programu prywatyzacji aktywów. Procesy te będą kontynuowane przez długi czas, jeśli nie napotkają problemów na wczesnym etapie rozwoju. amnestia podatkowa obliczoną moc pozwoli uzyskać szybki, niemal natychmiastowe wyniki. Ale przedsiębiorcy nie są w pośpiechu, aby wycofać swój kapitał z brzegu i dość sceptycznie takich propozycji rządu. Ten środek – tylko początkowy etap stymulacji właściciele kont zagranicznych w celu poprawy ich „przejrzystość”.

Gdy jest to niezbędne do przeprowadzenia amnestii podatkowej?

Wielu ekspertów finansowych uwierzyć, że taki wniosek w czasie. Zachęcania do zwrotu kapitału powinny mieć wcześniej. Podczas trudności w gospodarce, takie działania nie zawsze są skuteczne. Władze potrzebują gotówki, a to jest dość zauważalne. W chwilach sytuacji ożywienia gospodarczego jest poprawa – Rząd ma możliwość powiedzenia, że zwrot z kapitału będzie bezpłatnie, co pozwoli uzyskać zaangażowanie większej liczby właścicieli procesów rachunkowych offshore. Ogłoszenie amnestii podatkowej w czasie stagnacji sugeruje, że państwo ma wystarczająco dużo pieniędzy, a część z nich będzie musiał ubiegać się o zwrot kapitału. Jedną z głównych przeszkód w realizacji amnestii podatkowej – to procedury kary. To wynika z doświadczeń programu w 2007 r.