887 Shares 4003 views

Saponaria officinalis: opis, zdjęcia, stosowany w medycynie ludowej

W medycynie ludowej, dużo ziół stosowane. Przez rośliny stosuje Saponaria officinalis. Jaki rodzaj trawy, na jakie choroby pomagają narzędzia oparte na nim? Najpierw zrozumieć jak roślina wygląda i jakie właściwości.

Jaki rodzaj trawy

Saponaria officinalis – zioła. To odnosi się do rodziny Caryophyllaceae. Roślina ta jest wystarczająco silny system korzeniowy, który utwardza się w glebie dłuższymi korzonków. Charakteryzują się one zabarwieniu brązowo-czerwone.

Pędy mylnjanki nagi i bezpośrednie. To na nich i umieszczone na liście, która stopniowo zwężone do bazy. Są przeciwne i bardzo krótkich szypułkach. Jeśli chodzi o kwiatostan, to wiechy. W mylnjanki one blado różowy lub nawet biały odcień. Jak owoc dojrzewa w skrzynce wypełnionej roślin z nasion. Okres kwitnienia – od czerwca do listopada.

Saponaria zostanie znaleziony, którego zdjęcie jest przedstawiony poniżej, w Europie Środkowej i Południowej, Zachodniej Syberii i Kaukazu. Roślina rośnie zazwyczaj w pobliżu domów, w lasach, na łąkach, polach i dolinach i wzdłuż brzegów rzek.

Skład roślin

Soapwort korzeń jest używany w medycynie ludowej, a także w życiu codziennym. W tej chwili, 9 znanych gatunków tej rośliny. Saponaria może być dzikie i uprawiane. Korzeń tej rośliny ma właściwości lecznicze. Zazwyczaj do wytwarzania leków jest jego wykorzystanie. Czerwony korzeń mydło składa witaminy D, C, B, A, saponazidy saponin. W niektórych przypadkach, część ziemi i mydlnicy lekarskiej. Ze względu na zielone części roślin, które zawierają kwas askorbinowy, że glikozyd saponarin i saponarozid.

Niektóre składniki cienkiej pianki. Z tego powodu, korzenie Saponaria zwane mydła. Są one często wykorzystywane w przypadku produktów do prania wełnianych, jak i dla zwierząt kąpielowych. Ponadto, Saponaria posiada żółciopędny, moczopędne i napotne działanie. Również może być używany na zaparcia jako środek przeczyszczający.

Stosowane w medycynie

Jak stosuje się w medycynie Saponaria? Zdjęcia z tej rośliny pozwala dokładnie reprezentować swój wygląd i nie popełniać błędów podczas zbierania. Jednak, to lepiej nie ryzykować i kupić trawę w aptece. Co zatem właściwości tej rośliny?

W ramach mylnjanki dużo kwasu askorbinowego, jak również saponiny i glikozydy. Z tych składników, środki na bazie tej rośliny jest często używany z silnym kaszlu i zapalenia oskrzeli. Ponadto, Saponaria officinalis ma przeczyszczające i moczopędne. To jest często dodawany do różnych opłat, przeznaczone do oczyszczania krwi. Często Wyzysk trawy wykorzystywane do wytwarzania leków.

Instalacja odpowiednia do leczenia niektórych chorób układu oddechowego, żółtaczka, zaburzenia metaboliczne i ból stawów. Saponaria zazwyczaj stosuje się w postaci wywary i wlewów, które wytwarza się łatwo. Preparat korzeni stosuje się w leczeniu chorób wątroby i śledziony.

Co do metody stosowania, trawa Saponaria officinalis stosuje się do wytwarzania płynów, maści, proszki i kąpieli. Środki te są stosowane w leczeniu wysypki skórne, zapalenie skóry, czyraki, egzemy i świerzb. opiera się również na ten temat leków roślinnych może być wykorzystywane przez tych, którzy nie mogą pokonać łuszczycę.

Wywar z korzeni roślin

Preparat taki jest stosowany w pewnych chorób wątroby i wyprysk. Przygotowuje wywar z korzeni Saponaria bardzo proste. Aby to zrobić, należy 10 gramów przygotowanego RAW ścięcie korzenie i wlać wrzącej wody. Na liczby roślin wymagane 250 ml płynu. Gotować środki niezbędne do ogrzania do pięciu minut po ugotowaniu. Gotowy wywar z korzeni należy spuścić.

Zużywają lek z Saponaria zaleca się trzy razy w ciągu dnia 100 ml. Bulion może być stosowany zamiast anginy do płukania roztworu.

Herbata z Saponaria officinalis

Do wytwarzania takich środków trzeba tylko łyżeczkę surowców. Można używać nie tylko Soapwort korzenie, ale również trawy. Ta liczba roślin należy wlać szklankę wrzątku. Jako taki, środek powinien odstania na trzy godziny. Po podaniu leku, należy wlać więcej wody, gotowane pożądane, aby uzyskać pierwotną objętość.

Weź tę herbatę powinno być kilka filiżanek dziennie z silnym kaszlem. Również w uzyskanej formulacji można dodać bulion rumianku. Można użyć gotowego rozwiązania dla okłady i kompresy.

Lekarstwo na wzdęcia i nudności

Saponaria officinalis jest często używany do czynienia z wzdęcia i nudności. Do przygotowania leku wymaga mieszankę ziół. Kompozycja zawiera 5 gramów zbierania korzeni Saponaria 10 g i 3 g Hypericum glistnika. Wszystkie składniki powinny być rozdrabniane i mieszane. Łyżka mieszanki potrzebne do szklanki wrzącej wody. Narzędzie powinno stać przez około godzinę. Następnie lek należy spuścić.

Weźmy taki lek zaleca się trzy szklanki na jeden dzień. Taki zbiór ziół pomaga w kamicy żółciowej.

Wlew Saponaria officinalis

W medycynie alternatywnej korzenie Saponaria lek stosowany do wytwarzania leku, który będzie pozbyć się zwiększoną produkcję gazu. Wywary i napary z tej rośliny można wyleczyć artretyzmu i reumatyzmu. Ponadto, preparaty takiego planu są używane do zwalczania pewnych dolegliwości skórne: czyraki, łuszczyca, wyprysk i tak dalej.

W celu przygotowania tych chorób należy łyżeczki Saponaria officinalis korzeni, wcześniej rozdrobnionych do szkła wrzącej wody. Lek należy podawać 4 godziny. Zaleca się, aby skorzystać z gotowej kompozycji wynosi nie więcej niż trzy razy w ciągu dnia, najlepiej przed posiłkami. Dawka nie powinna przekraczać 2 łyżek.