331 Shares 8298 views

Treść i znaczenie imienia play „burze”

Ostrovsky – nie tylko pisarzem i dramaturgiem. Jest on uważany za ojca rosyjskiego dramatu. Wszakże przed nim w literaturze 19. teatrze wieku rozwijał się bardzo słabo. odtwórz Ostrowskiego było nowe, świeże i ciekawe. Jest to autor ludzie znów przybyło do teatrów. Jeden z najbardziej znanych dramatów – „Burza”.


Historia powstania

Ostrowskiego został wysłany na misję specjalną do centralnej Rosji. Tutaj autor był w stanie zobaczyć prowincjonalnego życia w całej jego okazałości. Jak każdy inny pisarz w pierwszej kolejności Ostrovsky zwrócił uwagę na życiu i życiu rosyjskich kupców, mieszczan, szlachty województwa. Szukał znaków i działek. „Burza” Spektakl został napisany pod koniec podróży. A jakiś czas później, w jednym z miast na Wołdze był podobny przypadek. Ostrovsky mógłby predugat wydarzeń w przyszłości. Charakterystyczny Pieces „Burza” jako całościowy produkt pokazuje, że autor – nie tylko człowiekiem z wizją, ale także utalentowany dramaturg.

Artystyczny oryginalność dramat

Kawałek sztuka ma wiele funkcji. należy stwierdzić, że zarówno Novara Ostrovsky był dramat i utrzymuje tradycję. Aby zrozumieć, trzeba analizować ten gatunek, główne postacie, konflikt i znaczenie imienia spektaklu „burze”.

genre

Istnieją trzy dramatyczne gatunek: komedia, tragedia i dramat. Spośród nich, najstarszy – to jest tragedia, a następnie komedii, ale dramat jako gatunek pojawia się tylko w 19 wieku. Jej założycielem był w Rosji A. Ostrovsky. Spektakl „Burza” jest w pełni zgodne z jej kanonów. W centrum obrazu – to zwykli ludzie, a nie postacie historyczne, a nie bohaterów narodowych. Są to ludzie, z ich zaletami i wadami, w duszach, którzy rozwijają uczucia sympatii, sympatii i antypatii. Sytuacja jest także powszechne. Jednakże, ma ostry konflikt życia, często nie do pogodzenia. Caterina (główny bohater dramatu) dostaje się w sytuacji życiowej, z którego nie ma ucieczki. Znaczenie imienia play „burze” multileveledness (mowa o tym później), jeden z wariantów interpretacji – nieuchronności coś przeznaczył i tragedii sytuacji.

bohaterowie

Bohaterami spektaklu: Kabaniha jej syn Tichon, Catherine (synowa Kabanova) Boris (kochanek), Barbara (siostra Tichon), rezerwaty, Kuligin. Są też inne postacie, z których każda ma swoje własne znaczenie.

Kabaniha i Wildlife ucieleśnieniem wszystkich negatywnych rzeczy w miejscowości Kalinowo. To arogancja, nienawiść, tyrania, pragnienie, aby doprowadzić wszystko, chciwość. Tichon Kabanov – przykładem bezwzględnego kultu matki, beskharakteren i głupie. Varvara tak nie jest. Zdaje sobie sprawę, że jej matka jest w dużej mierze błędne. Ona też chce uwolnić się od presji i robi to na swój sposób: wystarczy ją zdradza. Ale ta droga nie jest dostępna dla Catherine. Nie mogła okłamywać męża, za jej zdradę – to jest wielki grzech. Katerina przeciwko drugiej wygląda bardziej myślenia, odczuwania i życia. Z jednej strony musimy tylko jednego bohatera – Kuligin. On odgrywa rolę bohatera arguer, czyli postać w którego usta autor stawia ich stosunek do sytuacji.

Znaczenie imienia play „burze”

Nazwa symboliczny – jednym ze sposobów wyrażania ideologicznej koncepcji pracy. Jednym słowem leży wielkie znaczenie, jest wielowarstwowa.

Po pierwsze, burze występuje dwa razy w Kalinowo. Każda postać reaguje inaczej. Kuligin na przykład widzi burze fizycznego zjawiska, tyle strachu miała żadnych zastrzeżeń. Oczywiście, znaczenie imienia play „burze”, nie tylko w tym, że to zjawisko existents w tekście. Możliwe symbol ściśle związany z głównym bohaterem – Katarzyna. Po raz pierwszy zjawisko natury znajdzie bohaterkę na ulicy, kiedy mówi Barbara. Katerina był bardzo przestraszony, ale nie śmierć. Jej strach jest uzasadniony faktem, że piorun może zabić nagle i nagle pojawi się on przed Bogiem ze wszystkich swoich grzechów. Ale najbardziej bolesna grzech w swoim jednym – w miłości z Borysem. Edukacja, sumienie nie pozwala Katherine całkowicie podporządkować się tym uczuciem. Zbiegają się na randkę, zaczyna odczuwać ogromny posiłek. Uznanie bohaterka ma również podczas burzy. Słysząc huk gromu, to nie stać.

Znaczenie nazwy gry „burze” Ostrovsky zależy od poziomu interpretacji. Na poziomie formalnym, to remis i punkt kulminacyjny dramatu. Ale na poziomie symbolicznym jest bojaźń Pana kary, zemsty.

Można powiedzieć, że „burza” zbliża się wszystkich mieszkańców miasta. Pozornie to hit Kabanihi i dziki, a na poziomie egzystencjalnym – jest obawa, aby odpowiedzieć za swoje grzechy. Być może dlatego, że spowodowało konsternację nie tylko Katherine. Nawet słowo „Burza” jest wymawiane w tekście nie tylko jako nazwa zjawiska naturalne. Tichon opuszcza dom, cieszę się, że nie będzie już niepokoić jej matkę, ona będzie już zamawiania. Katerina jest z tej „burzy” nie jest w stanie uciec. Była opanowany.

Obraz Katarzyny

Bohaterka ma samoybiystvo, i z tego powodu, jak się okazuje bardzo sprzeczny obraz. Ona jest pobożny, boi „ognistym piekle”, ale jest to tak poważny grzech. Dlaczego? Podobno cierpienie psychiczne i cierpienie moralne silniejsza niż jej myśli o piekle. Raczej po prostu przestał myśleć o samobójstwie jako grzech, widząc ją jako karę za swój grzech (zdrada męża). Niektórzy krytycy widzą w niej bardzo silne osobowości, podważając społeczeństwa „ciemnego królestwa” (Dob). Inni wierzą, że dobrowolna śmierć – nie jest wyzwaniem, ale raczej oznaką słabości.

W stosunku postać ta ustawa odnaznachno można powiedzieć. Znaczenie imienia play „burze” podkreśla, że w społeczeństwie, które zostały opracowane w Kalinowo, takie przypadki nie są zaskakujące, ponieważ zdrętwiała miasto, do tyłu, to jest rządzone przez drobnych tyranów, takich jak dzikie i Kabaniha. W rezultacie, charakter wrażliwy (Katerina) cierpi bez poczucia wsparcia ze strony bez kwartału.

Wnioski. Funkcje i znaczenie imienia spektaklu „Burza” (krótko)

1. Teatr stał się doskonałym przykładem życia prowincjonalnych miasteczek, odsłaniając jeden z głównych problemów Rosji – tyranii.

2. Dramat odpowiada kanonów gatunku (nie jest bohaterem-arguer mają znaki ujemne), ale to jest innowacyjny (jest to symboliczne).

3. „Burza” w tytule spektaklu – to nie tylko element kompozytowy jest symbolem karą boską, pokuty. Znaczenie imienia play „burze” odtwórz Ostrowskiego bierze na poziomie symbolicznym.