892 Shares 8181 views

Leki "Amigrenina". Instrukcje użycia

Lek "Amigrenin" należy do kategorii leków przeciw marszelowych. Składnikiem aktywnym jest sumatryptan. Po podaniu doustnym efekt terapeutyczny odczuwany jest po 30 minutach. Istnieje szybka absorpcja leku z przewodu pokarmowego, biodostępność wynosi około 14%.

Lek "Amigrenina". Instrukcje użycia. Wskazania

Lek jest przepisywany w celu wyeliminowania ostrych napadów migrenowych.

Sposób stosowania

Preparat nie jest zalecany do celów profilaktycznych. Dla dorosłych dawka wynosi 50 mg, aw niektórych przypadkach 100 mg. Maksymalna ilość leku na dobę wynosi 300 mg. W przypadku braku efektu po pierwszym odbiórie leku nie należy przepisywać leku ponownie w celu wyeliminowania trwającego ataku. Po upływie pewnego czasu zmniejszenia intensywności objawów lub całkowitego zwolnienia i ponownego odnawiania leku, dozwolone jest podanie leku w ciągu najbliższych 24 godzin. Odstęp między przyjęciami to nie mniej niż 2 godziny.

Lek "Amigrenina". Instrukcje. Działania niepożądane

Na tle przyjmowania pigułek może występować nadwrażliwość błon śluzowych i skórnych, częstoskurcz, nadciśnienie tętnicze. W niektórych przypadkach lek może powodować ataki dusznicy bolesnej, uczucie bicia serca, wzrost nieustalonego ciśnienia, przejściowe zmiany w EKG (typ niedokrwienia). Ujemne konsekwencje przyjmowania leku "Amigrenin" wskazują na zespół Raynauda, bradykardię, uczucie zmęczenia, senność, zwiększoną aktywność enzymów wątrobowych, zawroty głowy, uczucie dyskomfortu w żołądku. Lek może powodować niedokrwienie jelit, wymioty, anafilaksję, świąd, zaburzenia funkcji wzroku, rumień, ból mięśni. Na podstawie leczenia może wystąpić wrażenie ściskania, ciśnienia, ciepła, mrowienia w różnych częściach ciała.

Leki "Amigrenina". Instrukcje. Przeciwwskazania

Nie ma leków na IHD (dusznica bolesna włącznie), migreny postaci okulistycznych, basilar i półpęcherzowych, niekontrolowane nadciśnienie tętnicze. Przeciwwskazania obejmują patologię tętnic obwodowych typu okluzjologicznego, wyrażają pogwałcenie wątroby, ciążę, nadwrażliwość, wiek 18 lat, laktację.

Lekarstwo Instrukcja "Amigrenina" nie zaleca jednoczesnego stosowania leków zawierających ergotaminę lub jej pochodne.

Medycyna "Amigrenina". Instrukcje. Cena:

Koszt leku wynosi około 200 rubli.

Dodatkowe informacje

Szczególną uwagę zwraca się po wyznaczeniu leku "Amigrenin" (opinie pacjentów potwierdzają to) pacjentów z padaczką i nadciśnieniem tętnic kontrolowanych. W przypadku braku efektu po przyjęciu pierwszej dawki, należy wyjaśnić diagnozę. Z ostrożnością należy przepisać leki pacjentom z ryzykiem rozwoju patologii układu sercowo-naczyniowego. Należy pamiętać, że pacjenci z migreną częściej mają potencjalnie niebezpieczne choroby neurologiczne.