163 Shares 1771 views

Holy Resurrection Cathedral w Biszkeku: historia powstania

Biszkek jest bogaty w zabytki, a jednym z nich jest Holy Resurrection Cathedral. Biszkek w ubiegłym roku rozpoczął odbudowę jego świętości, przekształcając go w jednym z najpiękniejszych budynków w mieście.


historia

Pojawienie katedry została zaplanowana w latach 40-tych XX wieku. społeczność prawosławna Frunze (nazwa Biszkek w czasie) otrzymała zgodę na budowę świątyni w 1944 roku. Pod budynkiem kościoła przeznaczono Kirpromsoveta, która nie została zakończona budowa. Gotowe były tylko ściany – bez dachu, bez dekoracji nie istnieje. Przebudować została wykonana w ramach projektu B. Veryuzhsky. Wewnętrzna struktura kościoła została dokładnie przemyślana. Trzywarstwowej ikonostas oddzielone ołtarza. Świątynia wzniesiona trony św Alexis i zmartwychwstania.

Ściany są pokryte ceramiką. Nakładające się świątynia – box-arch. Dach dwuspadowy wykonany. Dekoracji świątyni – top z wąskimi bębnami. Koronowany przez dzwonnicy kościoła góruje nad okolicy o 29,5 metrów.

Rozporządzenie głowicy Tatarska ekspansji i poprawa obszaru przeprowadzono w 1996 roku.

Decyzja o odbudowie

Podczas całego istnienia nigdy nie został przywrócony Svyair Resurrection Cathedral. Biszkek nie mógł sobie pozwolić na jakąkolwiek znaczącą przebudowę, tylko czas remontowe prowadzone od czasu do czasu.

Archiprezbiter Igor Dronov powiedział, że kwestia dużych napraw powstał dawno temu, ale wcześniej nie było się do niego. Po przyjęciu Biszkek san bp Daniel postanowił zapoznać się ze stanem kościołach. Wspina się na dach, widział, że miała doskonałą ruinę. Natychmiast po tym, zdecydowano się rozpocząć przebudowę natychmiast. Ponadto, został dołączony do sanktuarium, więc dach musiałaby zostać zmienione w jakikolwiek sposób.

rekonstrukcja

Holy Resurrection Cathedral w Biszkeku jest zabytkiem architektury o znaczeniu krajowym. Dlatego, aby uzyskać pozwolenie na naprawy konieczne jest uzyskanie zgody różnych organów. Tak więc, aby rozwiązać ten problem, zajęło sejsmologów, projektanci, architekci, geolodzy oraz przedstawiciele Ministerstwa Kultury. W wyniku tych wizyt przedstawicieli diecezji były o kilka zleceń na rękę.

W takim złym stanie jak było Zmartwychwstanie Katedra Świętego (Biszkek), zdjęcie które dziś są ozdobą katalogi, mówić o naprawie było beznadziejne – potrzebna kompletnej renowacji. Kiedy przyszła kolej na zakończenie budowy ołtarza, trudności zaczęło. Planowane na pokrycie dachu budynku w tym samym stylu, ale nie było wątpliwości co do zdolności ścianach wytrzymać. Po badaniu, różne władze opracowały plan jak to zrobić tak, że Kościół nie traci swoją funkcjonalność.

Dlatego też zdecydowano się wzmocnić fundamenty murów i wymienić dach. Zgodnie z planem, fasada pozostał bez zmian w wyglądzie, ale to jest do projektantów i architektów.

znaleziono

Kiedy robotnicy zaczęli demontować Holy Resurrection Cathedral w Biszkeku, zwłaszcza ołtarz ścianach, pod gipsowe, które zdobią jego freski zostały znalezione. Ikony te pojawiły się w trakcie budowy, ale jeden z naprawy zostały pokryte z nowoczesnymi elementami. Odkrycie to dało do myślenia o bezpieczeństwie znalezionego urody. W tym celu zaprosiliśmy artystów, którzy są zaznajomieni z uzupełnień, takich jak biżuteria. Eksperci, którzy badali freski, doszedł do wniosku, że powinny one zostać przywrócone. Początkowo chciał wykorzystać tylko warstwę farby, ale w tym przypadku zwiększenie prawdopodobieństwa awarii fresków. W związku z tym, część cięcia ściany przez umieszczenie go w konkretnej ramce zapobiega wyciekom.

Po środki podjęte ikony mogą zostać przekazane do właściwego miejsca. O wadze około 5 ton ikony mogą zostać przywrócone.

Funkcje aktualizacje

Stosując zaawansowaną technologię, architekci opracowali projekt, pokazując nowe spojrzenie na katedrę, z wysokim sklepieniem i nowych kopułami. Było to szczególnie ważne, aby wziąć pod uwagę właściwości akustyczne. Mowa wypowiedziane podczas nabożeństwa w katedrze Świętego Zmartwychwstania, nie powinno brzmieć zbyt głośno, ale nie bądź głuchy. Jest to bardzo ważne, ponieważ ksiądz nie podniósł głosu, ale usłyszeć to każdemu.

Ideal – nie uciekać się do pomocy głośników i dowolną techniką. Echo nie pozwala postrzegać dźwięk jest wystarczające, ale sklepienie kopułą pozwala dźwięk do „upadku” równomiernie na całym obszarze.

plany

rekonstrukcja Finansowanie zajmuje Biszkek. Holy Resurrection Cathedral powoli zmienia swój wygląd. Pomaga to nie tylko władze, ale także mieszkańców: całkowicie darmowe prace elektryczne, niektóre budowniczych. Obywatele pomocy z pieniędzy, sił, z modlitwą. Kapłani są wdzięczni za wszelką pomoc, ponieważ pozwala szybko przywrócić Svyatr Resurrection Cathedral (Biszkek). Opis świątyni wkrótce zdobić dowolny katalog lokalnych atrakcji.

Usługa może być przeprowadzona w „gołym” katedry, powiedział Igor Dronov. Najważniejsze było to, aby zakończyć odbudowę ścian i dachu urządzenia. Wnętrza wykończone są stopniowo. Zauważono, że jeśli świątynia jest życie, reszta pracy zajmuje dużo mniej czasu, są one w pełni zgodne z ideami, pozostawiając poczucie niezadowolenia.

Holy Resurrection Cathedral (Biszkek), którego adres to: Aleja Zhibek Zholy, 497 – Otrzymaliśmy wiele wiadomości z zagranicy. Wielu imigrantów są przechowywane w pamięci niebieskimi kopułami katedry, który udał się ze swoją rodziną jako dziecko. Nawet podczas pobytu za granicą, ci ludzie chcą odbudowy katedry. Następnego dnia, gdy praca jest skończona, będzie wielkie święto.