196 Shares 6719 views

Najlepsze dzieła literatury światowej. Dwanaście prac Herkulesa: Podsumowanie (Ancient Greek Myths)

Starogrecki i cywilizacja rzymska, uważany za kolebkę kultury europejskiej. Literatura czasu, zachowany w mitach i legendach, odręcznych przewija i powiedział listy znalazły odzwierciedlenie w praktycznie wszystkich rodzajów sztuki – malarstwo, rzeźba, architektura, muzyka, kino. Najbardziej popularna jest mitologia grecka i rzymska. I Hercules, znany również jako Herkulesa, nieustraszonego sportowca stał się nominalny rysunek i robi!


biografia bohatera

Sami Grecy byli bardzo lubi siebie powtórzyć wyczyny Herkulesa. Fabuła (starożytne greckie mity i inne źródła) można znaleźć w różnych dokumentów napisanych kolejnych okresach. Bohaterką opowieści – osoba trudne. On jest synem boga Zeusa, najwyższy władca Olimpu, burz i panem wszystkich innych bóstw i śmiertelników. A jego matka – zwykła kobieta. Potomstwo takich związków były nazywane bohaterów. Po tym wszystkim, zostali obdarzeni wielką siłą fizyczną, sprawność wojskowych, a także, co najważniejsze, nieśmiertelność. I jak wszystko może z niej skorzystać, możemy powiedzieć Dwanaście prac Herkulesa (streszczenie). Greckie mity mówią, że miał je zrobić na rozkaz zazdrosnego żona Zeusa, Hery. Potem wzięła za broń przeciwko nielegalnemu potomstwa swego niewiernego męża i kazał mu być w służbie głupi i tchórzliwy Efrisfeya. 12 najtrudniejszych zadań było wymagane do wypełnienia bohatera o jego uwolnienie.

Zawartość mitów

Opowiadanie o nich i stanowi „Dwanaście prac Herkulesa”. Fabuła (mity starożytnej Grecji – główne źródło informacji) takie nich.

  1. W Kiferonskih ostra lew przemierza góry Żołna z takim silnym skóry, które jest niemożliwe do złamania czegokolwiek. Hercules udało się oszukać, aby zwabić w pułapkę zwierzę, udusić go, a skóra, zrobione z nemejski lwa, bohater zaczął używać jako główny jego ubrania.
  2. Masakra Lerna Hydra uderzające odcinku jest wliczone w Dwanaście prac Herkulesa. Fabuła (mity starożytnej Grecji, przy okazji wyjaśnić, gdzie na niebie pochodzi z konstelacji Raka i Hydra!) To jest bardzo interesujące. Hydra – potworny rodzaj wielogłowego węża, pochłaniając całe życie lub zatrucia swoją truciznę (żółci). Gdy Herakles walczył z nią, to był wspierany przez wszystkich mieszkańców tej ziemi, wody i nieba. Po nowotwór wyczołgał się z jego otwór i ugryzł bohatera. Za co został zgnieciony. Jednak obfite olbrzym rzucił go wysoko do nieba i stał stroptivets konstelacji.
  3. Wyliczanie Dwanaście prac Herkulesa, streszczenie z nich, warto wspomnieć o zwycięstwie nad piór drobiu ze stali, ostry jak strzała – Stimfalskimi. I czyszczenia tych stajni Augiasza, produkcja magiczne jabłka Hesperyd, dla których nasz bohater musiał pozostać w roli atlasu, Poskromienie potężnego dzika Erimfanii i ta sama straszna byk z wyspy Krety – to wszystko dodaje się również chwałę i cześć siłę i odwagę Herkulesa!

… i inne historie

Bardziej interesujące niż Dwanaście prac Herkulesa? Zawartość mitów przyniósł nam takie historie: bohater złapał ulubiony Artemidy, Kirineyskuyu łani; Stracił przez Diomedesa, okrutnego króla, który karmił jego gwałtowne Racers podróżne-cudzoziemców; Ukradł pas z najbardziej hippolyta, lider Amazonek – Wayward Virgins wojowników. Nawet krowy trójgłowy Geryon – ohydne giganta – udało się ukraść! W sumie na koncie bohatera o 50 cudownych wyczynów. Nic dziwnego, że w Grecji nie było nawet kult Herkulesa! Oto on – popularny charakter mitów!

W rosyjskim dokładniej opisano zawartość większość mitów starożytnego greckiego historyka i pisarza B. Kuhn.