281 Shares 3655 views

Berne atrakcje i zdjęcia miast

Berno atrakcje którym przyjrzymy się – jest stolicą Szwajcarii. Miasto stało się sercem wspaniałego alpejskiego kraju. Symbolem stolicy jest niedźwiedź. Jego nazwa osada jest zobowiązany do Duke Berthold V Zähringen dynastii. To właśnie on w 1191, według legendy, miasto nazwane po pierwszym zwierzęciem poznał podczas swojego nieudanego polowania. Następnie Berthold von Zähringen był tak zły i głodny, że bez wahania nazwał imię miasta bestii, który próbuje złapać. Ważną rolę w rozwoju i historii Berne grać zawsze nosi. Do dziś żyją drapieżniki te, które prowadzą ku uciesze turystów i mieszkańców w specjalnej klatce. I wszyscy podziwiać architekturę i zabytki stolicy Szwajcarii.


Mekka dla tych, którzy kochają kwiaty

Berno, którego atrakcje to nie tylko solidne architektury, ale także obiekty przyrody, prawdopodobnie jednym z niewielu miast, które mogą pochwalić się wspaniały ogród z kwiatami. I to nie tylko kwiaty i róże – roślina prawdziwie królewski. Rose Garden w Bernie – to mekka dla tych, którzy nie są obojętni na florę. Jest to również doskonałe miejsce na relaks. Podróżni znajdą tu nie tylko wspaniałe widoki stolicy, ale również być w stanie zjeść w pięknej restauracji, która znajduje się tutaj.

Rose Garden jest ogromny park z niesamowite piękno z widokiem na stare miasto i rzeki Aare w Bernie, która tworzy pętlę w tym miejscu. W parku znajduje się 220 różne rodzaje róż, 28 różnych odmian rododendronów i 200 gatunków irysów.

Swego czasu był odzyskanie roli Rose Garden Cemetery. To zdarzyło się w ciągu 1765 – 1877 okres. A od 1913 roku jest to park publiczny, który znajdą Państwo wspaniałe kolory i wspaniały staw.

Najwyższa szwajcarski Temple

Katedra Katedra Bern – jest to najwyższy kościół kraju. Budowę świątyni rozpoczęła się w XV wieku, a zakończono prace budowlane dopiero w 1893 roku. W katedrze znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Bern Cathedral – bazylika trójnawowa. Głównym dzwonnica wysokość ponad stu metrów. Nad głównym wejściem do świątyni jest jedynym w swoim rodzaju kolekcję rzeźb należących do późnego gotyku i malowidła przedstawiające Sąd Ostateczny.

Wnętrze kościoła jest również z wielkim zainteresowaniem. Liczne witraże zdobią ściany katedry. Witraże wykonane są w postaci obrazów religijnych i symboli heraldycznych. Na szczycie wieży znajduje się wygodny taras widokowy. Dzięki niesamowitym widokiem stolicy Szwajcarii.

Główny budynek kapitału i państwa

W budynku parlamentu federalnego w Bernie poznał jedną z pierwszych demokratycznych sił współczesnego świata. Struktura ta jest nazywana Bundeshaus. Spełnia on nie tylko szwajcarskiego parlamentu, ale także od czasu do czasu imprezy na żywo rozrywkowych, ciekawe dla gości i mieszkańców Berna.

Berne (points of interest) – to nie tylko kapitał kulturowy, ale także polityczny. Parlament Dom został zbudowany w 1902 roku według rysunków, zaprojektowane przez architekta Hansa Aueerom. Pod kopułą między dwóch salach spotkań w centralnym holu są pomniki postaci historycznych uprawnień, gdyż mieści wizerunku kantonalnych emblematów. W maju 2008 roku, spowodowało znaczne prac remontowych. Od tego czasu parlament federalny dosłownie poraża swoim pięknem. Turyści mogą tu dotrzeć w zorganizowanej wycieczce.

Muzeum wielkiego naukowca

W różnych okresach, miasto Berno stał się domem dla wielu opowiadań i ludzi kultury, polityków i znanych naukowców. Albert Einstein był jednym z wybitnych uczonych, którzy żyli w stolicy Szwajcarii. Wraz z żoną przez lata latach 1902-1907 mieszkał w tym mieście.

W pamięci o życiu i twórczości słynnego fizyka, władze lokalne przeliczane dom, w którym Einstein wynajął mieszkanie w Einsteinhaus. ustanowienie ekspozycja zajmuje powierzchnię dwóch piętrach i opowiada fizyk. Po wejściu do domu-muzeum jest obraz galaktyki. Na drugim piętrze, wnętrze, w którym para mieszkała Einsteina. I można je znaleźć na trzecim piętrze z prac naukowych geniuszu i jego szczegółowej biografii.

Natura, stworzony przez człowieka

Nadal istnieją wyjątkowe miejsce w Bern – Berno jest Ogród Botaniczny, którego historia zaczyna 1789. Wtedy pierwszy ogród został założony taki plan. Nowoczesny ogród wyposażony był w 1862 roku. Jego powierzchnia wynosi około dwóch hektarów. Siedem szklarnie atrakcje rosną ponad sześć tysięcy różnych gatunków roślin.

Każdy cieplarnianych ma własną nazwę, odpowiednie cechy i nazwy rosnące w jej kulturze. Na przykład, w szklarni, który jest nazywany „Palmiarnia” rosną tropikalne gatunki ciepłolubne, kawa, bananowce i trzciny cukrowej.

fontanna

Sprawdzić Berno atrakcji, które nie mogą jednak budzą podziw, a nie zobaczyć jego słynne fontanny – tak pominąć jego oczach najwybitniejsi obiektów Szwajcarii. Słynna fontanna Mojżesza zobowiązany do odwiedzenia każdego turystę. Obiekt należy do 11 pracujących Bern fontanny. Jest to również jeden z najstarszych fontanny w Bern.

Moses Fountain został zbudowany w okresie renesansu. Obiekt jest reprezentowany przez cokole Mojżesza, który trzyma lewą ręką książki, która opisuje główne dziesięć przykazań. Prawa ręka proroka jest skierowany do pierwszego przykazania, które brzmi jak „Nie odtworzyć się idolem.” Promieniowanie boskich promieni światła otacza głowę Mojżesza.