787 Shares 8542 views

Kto napisał „Dzieci kapitana Granta”? Analiza produktu „Dzieci kapitana Granta”

Co by się stało, do firmy, jeśli nie znajdzie ludzi, którzy wiedzą jak marzenie? Prawdopodobnie nadal żyłby w epoce kamiennej, to utrzymywał wiecznego ognia w głębokiej jaskini i polowania na dzikie zwierzęta z patyków i łuków. Ale, na szczęście, wizjonerzy byli, są i będą! To oni prowadzą nas do postępu, niosąc sen. I jeden z tych marzycieli, wizjonerów, którzy wierzą w człowieka z dużej litery, to Zhyul Vern.


Krótka biografia pisarza

Jego nazwisko jest znane nam z dzieciństwa ławce. Autor książki „Dzieci kapitana Granta”, „Kapitana na piętnaście”, „Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi”, „Tajemnicza wyspa”, „Dookoła świata w osiemdziesiąt dni” i posiada wiele znakomitych dzieł, bez wątpienia, niezwykłego człowieka. On nie tylko przewidział przyszły postęp technologiczny, ale również szczegółowo ciężko pracowali, aby jego fantazje są naukowo uzasadnione i możliwe. Nie jest zaskakujące, że wszyscy jego latających maszyn, łodzi podwodnych i innych urządzeń mają miejsce w naszym życiu.

Zhyul Vern urodził się 8 lutego 1828 roku we francuskim Nantes, w pobliżu największego portu kraju. Być może dlatego, że był tak pogrążony w morzu od dzieciństwa. Przodkowie byli arystokraci, ale trochę jak Vernov od Celtów (ojcowskich) i Szkocji (matka). Rodzina miała wiele dzieci, ale edukacja chłopca był bardzo przyzwoity. Jednak Jules marzył o morzu, więc starał się dostać na statek. Ojciec zabrał go na ląd w ostatniej chwili i dosłownie zażądał obietnicę, że nie powtórzy. I młody chłopiec dotrzymał słowa od tamtej pory o morzu, tylko marzył. I po raz pierwszy pojawił sonaty i wiersze poświęcone jej kuzyn, który odrzucił ją, a następnie odtworzyć, a następnie prawdziwe arcydzieła literackie.

Najlepsza powieść francuskiego marzyciela

Kto napisał „Dzieci kapitana Granta”? Odpowiedź na to pytanie będzie, być może, wszyscy. Praca ta, choć Uznane za dziecko jest nieprzewidywalny i bardzo ekscytująca historia. Książka napisana jest w języku prostym i rozumowania naukowego, a także informacje o świecie wokół nas są tak ciekawe, że oni entuzjastycznie czytać nawet dorosłych. Dlatego możemy śmiało powiedzieć, że powieść jest najlepszym spuścizny pisarza Juliusza Verne'a.

„Dzieci kapitana Granta” Verne'a: Działka

Książka zaczyna się historia jachtu „Duncan”, który jest własnością bogatego Scot Edward Glenarvanu. Podczas rejsu załoga połowy rekina, który miał ich brzuchy notatkę. To trójjęzyczny pewien kapitan Grant prosi o pomoc: po śmierci swojego statku ( „UK”) znalazł się z dwóch żeglarzy na wyspie. Współrzędne geograficzne tym kawałku ziemi nie można było przeczytać w całości, jak papier został uszkodzony przez słoną wodę. Ale to nie przeszkadza szlachetni ludzie chodzą w poszukiwaniu zaginionych. Ponieważ rząd nie chce wyposażyć akcji ratunkowej, Pan wysyła własny koszt. Wyprawa obejmuje dzieci kapitana Granta – córka Mary (szesnaście lat) i syn Robert (dwanaście lat), Lady Glenarvan, major Mac Nabbs kapitan Dzhon Mangls, Mate, Tom Austin i załogą dwudziestu trzech lat, pochodzący z Szkocji.

„Duncan” żagiel

Kto napisał „Dzieci kapitana Granta”, już znalezione. Teraz porozmawiajmy o przyszłości jachtu po poszła pływać w porcie Glasgow. Na pokładzie znajduje się nagle inny pasażer, który pomylił statki. Rozproszone naukowiec Zhak Paganel postanawia przystąpić do poszukiwania dzielnego kapitana. Początkowo „Duncan” na drodze do Patagonii, ale gdy podróżujący przekroczył ziemię trzydziestym siódmym równolegle, pokonując wszelkie przeszkody, ale nie znaleźliśmy Grant. Ale wszędzie spotykaliśmy hojnych ludzi, gotowy do pomocy w trudnych czasach. W pampasów Argentyny spotykali się z tubylcami nazwanych Talkau, który stał się ich przewodnikiem.

Ponieważ załoga „Britain” nie została znaleziona w Ameryce Południowej, Paganel sugeruje, że notatka została wystawiona Australii. Zespół wraca do „Duncan” i wysłany do zielonego kontynentu. Badając drogę wyspy, firma płynie do Australii. Tam szybko znaleźć ślady Ayrton robotnika rolnego niegdyś służył jako bosman kapitana Granta i zobaczył upadek własne oczy. Zaproponował, aby pokazać miejsce, gdzie, jak sądził, zabił całą załogę statku. Dzieci kapitana Granta i ich asystentów są wysyłane na wschodzie kontynentu, ale okazuje się, że Ayrton oszukał ich, jako był przywódcą złodziei. Chciał wykorzystać „Duncan” i jego pasażerowie zabić. Cudem unikają straszny los, i rozproszenia Paganel ratuje statek.

Przygoda trwa

Bardzo fascynująca książka „Dzieci kapitana Granta”! Autorka wysyła swoich bohaterów w Nowej Zelandii, gdzie prawie zjadł tubylców. Ale wciąż trwa akcja ratunkowa. Ayrton mówi wszystko wie, a do tego Glenarvan disembarks go na jednej z wysp Pacyfiku. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności, Tabor wyspie, znajduje się na trzydziestym siódmym Równolegle był oazą kapitana Granta i jego ludzi. „Duncan” wraca do domu wykonując swoją misję. Szczęśliwe zakończenie.

Charakterystyka bohaterów

Romantyczny i idealistą był Verne'a „Dzieci kapitana Granta”, aby to udowodnić. W książce widzimy różne znaki, pozytywne i negatywne. Postacie z drugiej kategorii są prawdziwe szumowiny społeczeństwa, gotowy do popełnienia żadnego przestępstwa dla zysku. I Ayrton, który jest również liderem gangu, był gotowy do zabicia prawie trzy tuziny ludzi do posiadania wysokiej prędkości łodzi szkockiego lorda. Ale to, co widzimy w końcu? Triumf ludzkiego ducha nad złem, miłosierdzia nad złymi nawykami! Pan Glenarvan zgadza się z żoną, która prosi Ayrton uwolnienie w zamian za prawdę powie. Chociaż historia marynarza nie mógł pomóc w poszukiwaniu zaginionego kapitana, szlachetny człowiek powstrzymuje jego słowo. Zamiast tego, sąd i więzienie, które świeciły złodzieja, to wylądował na wyspie. A zatem, otrzymał przebaczenie od zespołu i szansę do nawrócenia.

Pozytywne znaki książki „Dzieci kapitana Granta” – a dzielni ludzie, szlachetny, odważny. Trzymają ich słowo podane nawet do siebie, i są gotowi pokonać różne przeszkody, aby uratować jedną osobę. ryzykują swoje życie, ale cel jest uzasadnione dla nich. Kobiety w pracy Jules Verne (i to jest ten, który napisał: „Dzieci kapitana Granta”) jest również wyjątkowy. Są silni duchem, gotów poświęcić siebie, miłosierny i nigdy nie narzekają na los albo pozbawienia. To, co przyniósł ideał pisarza w społeczeństwie. Wciągnął wielki człowiek, który troszczy się o innych i otrzymuje pomoc z nieba. Po tym wszystkim, te szczęśliwe zbiegi okoliczności nie były ale boga ochrony, Providence.

Cechy powieści

Kto napisał „Dzieci kapitana Granta”, czytelnik już wie. A kto kocha pracę Jules Verne, można przypomnieć, że książka jest dosłownie pełen ciekawych informacji o świecie. Pisarz opowiada o zwyczajach zwierząt, natury i jej zjawisk, klimat kontynentów i regionów, ich flory i fauny, opowiada o geografii i historii. Jest to prawdziwa encyklopedia wiedzy z różnych dziedzin nauki! I tylko dla tej powieści warto przeczytać w całości.

Wielki Trilogy Jules Verne

Rozmawialiśmy chwilę o fabuły pierwszej książki, która stała się wielka trylogia, który został stworzony przez Zhyul Vern. „Dzieci kapitana Granta” były kontynuowane. Ta powieść „Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi”, która opowiada o przygodach zdziwieniu kapitana Nemo, budowniczy pierwszego okrętu podwodnego o nazwie „Nautilus”. I „Mysterious Island”, w której wszystko wróciło do normy. To jest Ayrton ponownie stać się normalnym członkiem społeczeństwa (nie bez pomocy innych znaków), a Kapitan Nemo zabiera tajemnicę statku do innego świata, to prawda, niektórzy ludzie otworzyli swoje tajemnice. Ponownie, czytanie książek, podziwiałem ideał mężczyzny opracowanego przez wielkiego science fiction.

Zhyul Vern „Dzieci kapitana Granta”: współczesne opinii

Pewnie, że jest niemożliwe, aby pozostać obojętny na dziełach wielkiego Francuza. Każdy, kto je przeczytać, zakochuje się w nieskończoność. Rosły więcej niż jedno pokolenie, i możemy śmiało powiedzieć, że nie będzie rosnąć inny. Czytamy i oglądać filmy zrealizowane na podstawie powieści Juliusza Verne'a, nauczyć się być najlepszy, dążymy do własnego ideału.

Chociaż ze względu na prawdę należy stwierdzić, że opinie o książce „Dzieci kapitana Granta”, jak również na inne części trylogii, to nie to samo. Oczywiście, w XIX wieku, było śmiałym fiction, który nie mógł uwierzyć. A dzisiaj – bardzo normalną rzeczą. Ale chcę powiedzieć do wszystkich tych krytyków, że książki są przeznaczone dla dzieci i tych, którzy jeszcze żyją percepcji dzieci, wiara w cuda, pragnienie przygody. I konieczne jest, aby czytać dla tych, którzy chcą odzyskać uczucie dzieciństwa. Więc pamiętać do końca życia jest nazwą i nie zapytać, kto jest autorem. „Dzieci kapitana Granta”, podobnie jak inne powieści niepoprawny marzyciel Jules Verne – książki, stojących uwagę.